Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Egy Bulgáriában turistáskodó izraeli hölgy balkáni utazása során nem várt élményekkel gazdagodott, amikor betért egy szuvenír boltba az általa meglátogatott városkában.

Az izraeli újságokban négygyermekesként említett 45 éves családanya, Janna Kushnir, 13 éves fiával érkezett a zsidó turisták körében népszerű bolgár síparadicsomba, ami 150 kilométerre található a fővárostól, Szófiától. Az 5 napos kirándulás során az első megrázó élmény akkor érte, mikor a szuveníreket árusító üzlet polcain a népi jellegű medálok között Adolf Hitler arcképével és horogkeresztekkel díszített bögréket és egyéb hasonló csecsebecséket talált.

 A sokk hatására kiszédelgett a boltból, de hamar szembesülnie kellett vele, hogy ez a bolt nem az egyetlen volt, ahol ilyesmit árultak, a sétálóutcán a többi kirakatban is feltűntek ehhez hasonló termékek.

Később újra betért egy másik üzletbe, hogy felelősségre vonja az eladót, miképpen árulhat ilyen tiltott termékeket, de itt arról tájékoztatták, hogy szó sincs róla, hogy Bulgáriában be lenne tiltva az ilyesmi. Ezek után a morális oldaláról próbálta megközelíteni a kérdést és így próbált hatni az eladóra, kiemelve, hogy zsidó származású emberként teszi fel a kemény kérdéséket, de a bolti eladó ezek után sem jött zavarba: "Nem értem mi a gond ezzel. Hitler jó ember volt".

Így már tényleg nem tudott mit kezdeni a helyzettel, átmenetileg beletörődött a dologba, de mikor hazatért Izraelbe, széles körben tájékoztatta az ilyen tapasztalatokra rendkívül figyelmes hazai sajtót, s a megrázó kirándulás részletei innentől kezdve futótűzként járták be az egész nemzetközi sajtót, Új-Zélandtól Alaszkáig.

(www.ynetnews.com nyomán)

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Szigorú beléptetés, hatalmas sajtóérdeklődés és csurig telt tárgyalóterem – elkezdődött az antifasiszta támadások tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken hétfő reggel.

Az első ember alkotta eszközt, amely áttörte a világűr határát, az Adolf Hitler szupertitkos csodafegyver-programját, az A-4-es vagy közismertebb nevén a V-2-es ballisztikus rakétát megépítő fejlesztőcsoport vezetője, dr. Wernher von Braun konstruálta meg.

A keleti fronton zajlott pokoli harcok helyszíneiről még a mai napig is kerülnek elő emberi maradványok, harcfelszerelések és akár teljes harcjárművek is.

Itáliában tilos lesz a labdarúgócsapatoknak kiosztani játékosaiknak a 88-as számot, ugyanis ezzel a Führert éltetnék a játékosok.

A diktatúra Magyarországon 1950-re elérte az otthonokat, a hétköznapok része lett.

Februárban sorozatos szélsőbaloldali támadások történtek Budapest különböző pontjain, az első hírek szerint az áldozatokat a ruhájuk alapján választották ki az antifasiszta támadók.

2019-ben az eleki Resetár András házfelújítást végzett, mikor megdöbbentő felfedezést tett az ingatlanban, amely egykor a Faulhaber család otthona volt.

Szigorúbb fellépést kér számos zsidó szupremácista prominens a TikTok vezetőitől „a platformon elharapózó antiszemita tartalmak ellen”.

A Los Angeles-i székhelyű zsidó szupremácista Simon Wiesenthal Központ „leplezte le”, hogy egy, az angliai Oxfordshire-ből származó 42 éves anyuka lett a Miss Hitler szépségverseny idei győztese.

Eva Braun és Adolf Hitler kapcsolatának története közismertnek mondható: a népvezér politikusért, majd teljhatalmú államférfiért rajongó nő a Führer legbelsőbb köreibe is bejárással bírt, ám a politikába beleszólása nem volt, végül pedig a halálba is követte őt.

Anti-antifa, white pride és „gyűlölünk mindenkit” a IX. kerületi diákok falán Fradi-tabló keretében.

Életének nyolcvanharmadik évében elhagyta a földi világot László András filozófus, a metafizikai tradicionalitás egyik legnagyobb magyarországi képviselője, írja a Duo Gladii.

A német munkásoknak kedvező első munkareformok egyike a fizetett évi szabadság létrehozása volt.

Akik még nem ismernék a történetét annak a mondásnak, hogy Románia a "történelem prostituáltja", annak segítünk hat történelmi momentummal, amely eléggé tiszta képet fest arról, milyen szövetségese volt ez az ország néhai partnereinek.

Lezajlott tehát a szűk körű izraeli–palesztin fogolycsere, amelynek keretében Izrael „biztonsági okokból” bebörtönzött palesztin nőket és fiatalkorúakat bocsátott szabadon.

Ami Magyarországon az 1945-ös budavári kitörés évfordulója, a Becsület Napja, az Bulgáriában a Lukov-menet.