Kövess minket -on és -en!

Mintegy húszezer unatkozó ember csődült össze a "rasszizmus" ellen Stockholm egyik elővárosában vasárnap.

A megmozdulást válaszként szánták a "neonácik" erősödésére, illetve arra, hogy az előző héten ugyanott megzavartak egy hasonló demonstrációt. A szélsőségesen liberális tömeg „Vessünk véget a rasszizmusnak!” és „Ki a rasszistákkal az utcáinkból!” szlogeneket skandált, a helyi focipályán felállított színpadon balos előadók léptek fel.

Kjell Lindgren rendőrségi szóvivő arról számolt be, hogy a rendezvény rendbontás nélkül zajlott le. Hasonló demonstrációkat tartottak a muzulmán bevándorlók uralta Malmöben és az északi Luleában is.

Egy héttel korábban Karrtorpban mintegy 200 antirasszistát egy 30 fős szélsőjobbos csapat próbált szétkergetni, de az antifák idővel meghátrálásra késztették őket. A rendőrség huszonnyolc "neonácit" őrizetbe vett, két ember pedig szúrt sebesülésekkel kórházba került.

A felvonulást egy helyi civil szervezet szervezte tiltakozásul az ellen, hogy a kerületben egyre sikeresebben hirdetik az ellenállást a nacionalisták. Az ellenállás egyik fő motorja a Svéd Ellenállási Mozgalom. Az ellenállás tagjai a Reuters szerint már a felvonulás előtt a városrészben több helyre horogkereszteket és nemzetiszocialista jelszavakat fújtak a falakra.

A harmadik világbeli invázió hatására a "tolerancia bástyájaként" ismert Svédországban a szélsőjobboldal egyre nagyobb népszerűségre tett szert az utóbbi időben, a bevándorlásellenes Svéd Demokraták támogatottságát a legutóbbi közvélemény-kutatások 10 százalékra mérték.

Svédországban jövő szeptemberben tartanak parlamenti választásokat, ezzel az eredménnyel a Svéd Demokraták továbbra is bent maradnának a parlamentben, jelentősen felülmúlva 2010-es, 5,7 százalékos szereplésüket.

(MTI nyomán)

Kövess minket -on és -en!

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

Körülbelül 30–40 ember gyűlt össze a Niedermüller Péter által meghirdetett tüntetésre a Nordic Sun Pub előtt kedd délután. 

Antiszemita aktivisták március 15-én megsemmisítették a szigetmonostori holokauszt-emlékművet.

Néha érdemes egy-egy szürreális, szatirikus nézőpontot előrántani a "kalapból", mert ezekből szemlélve meglehetősen megvilágító erejű látleletet kaphatunk a valóságról.

A Szent István csatahajó építése idején nemzeti ügy volt, a sajtó rendszeresen nyomon követte a magyar hajógyártás legnagyobb vállalkozásának minden mozzanatát.

A hatóságok megerősítették, hogy a horogkeresztek és különbőz feliratok, köztük a zsidók gázkamrákba küldésére való felhívások „antiszemita cselekményeknek” minősülnek.

1902. május 31-én kötötték meg a második búr háborút lezáró vereenigingi egyezményt. A terepadottságokat és korszerű lőfegyvereiket jól kihasználó búrok közel három éven keresztül álltak ellent az ötszörös túlerőben lévő brit haderővel szemben.

Joszif Sztálin 1953-ig volt a Szovjetunió vezetője. A véres diktátort 74 évesen Moszkvában érte a halál, abban az otthonában - dácsájában -, ahol élete utolsó két évtizedének jelentős részét töltötte.

Ma 1945. május 8-át a második világháború végének és a „náci rezsim” bukásának napjaként tartják számon hivatalosan Németországban.

A komáromi várból indított szerelvény foglyait 1945. május 26-án rakták ki Cegléden. Vérhasgyanúsak voltunk, ezért nem mertek továbbvinni. 

A kuláküldözés 1948-ban, a kommunista hatalomátvétellel kezdődött meg. A sztálinista Rákosi-rezsim kíméletlen harcot indított a magyar agrártársadalom ellen.

Harminc éve már, hogy elhunyt a 28. Wallonien önkéntes SS gránátoshadosztály parancsnoka, a második világháború legendás „krónikása”, Léon Degrelle.

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.

A svájci törvény nem csak a legismertebb jelképekre vonatkozik. A horogkereszt és a karlendítés mellett a kódolt jelképeket is tiltják majd.

Athénban antifasiszták próbáltak felrobbantani egy lakást, ahol görög hazafiak voltak, ám ehelyett önmagukat sikerült kiiktatniuk. A német hazafiakhoz kötődő Ein Prozent további információkra hívja fel a figyelmet, például arra, hogy az elkövetők kiváló kapcsolatokat ápoltak a berlini antifa színtérrel, s valószínűleg a Hammerbande néven elhíresült terrorcsoporttal is.