Kövess minket -on és -en!

A hely hangulatához hozzájárul, hogy a falakat egykori rohamsisakok és korhű fegyverek is díszítik.

A francia Saint-Pabu homokos partján még mindig rengeteg olyan félig eltemetett betonbunker és katonai célú erődítmény áll, amelyeket a második világháborúban építettek a németek, hogy megállítsák a szövetséges erőket. 

Ebben a térségben a háború alatt egy radarállomás állt, ahol egy ilyen betonbunkert vásárolt meg a körülötte lévő földdarabbal együtt Serge Colliou. A férfi másfél évet töltött azzal, hogy kiássa a homokból és renoválja a 400 négyzetméteres létesítményt. Végül nyolc vendég elhelyezésére alkalmas vendégházzá alakította. A helységben bár és társalgó is helyet kapott.

Colliou elmondta, hogy új életre akarta kelteni az épületet, ugyanakkor nem múzeumot akart belőle csinálni. Ezért úgy újította fel, hogy történelmi vonásait megőrizze. Így aki betér, tudja, mire szolgált a létesítmény.

„Mióta egy éve megnyitottuk, már francia és német látogatók is voltak” – mondta el a tulajdonos a belteret körbejáró Daily Mail újságírójának.

A partvidéken néhány polgármester már megpróbálta felszámolni a bunkereket és más háborús maradványokat, mert attól tartottak, hogy veszélyt jelentenek a fürdőzőkre. Máshol viszont történelmi emlékekként igyekeznek felújítani és látogathatóvá tenni őket.

Herve Farrant bunkerspecialista és író az 1980-as évek óta foglalkozik a partvidék bunkereivel, aki a Daily Mailnek azt mondta, hogy jó dolognak tartja a német bunkerek megőrzését, azonban mindet képtelenség lenne rendbe hozni, viszont a masszív betonépítményeket elbontani sem olyan egyszerű.

Kövess minket -on és -en!

Az ötvenegy éves Lee Dunn július végén az angliai tüntetések közepette megosztott három bejegyzést a Facebook-oldalán. 

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.

Nyolcvanhárom, nemzetiszocialista iratokkal és propagandaanyaggal teli dobozt foglaltak le a hatóságok az argentin legfelsőbb bíróság épületének pincéjében. 

Erdély védelmével és a Déli-Kárpátok birtokbavételének kérdésével a magyar minisztertanács először 1944. augusztus 25-én foglalkozott rendkívüli ülés keretében.

Az Árpád-vonalban estem fogságba 1944 novemberében. Az elszállítási útvonal: Mikulics, Nedvorna, Samburg. Az utóbbi helyen lehettünk már 20-25 ezren. A halottakat hajnalonként két tevehúzta kocsival szállították ki a táborból.

A Terrorelhárítási Központ (TEK) a Nyugati pályaudvaron elfogott egy német állampolgárt, akit hazájában többek között fegyverek, lőszerek és robbanóanyagok tiltott kereskedelme miatt köröztek – közölte a Police.hu.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

Regisztrált az X-re Ilaria Salis olasz EP-képviselő, aki Magyarországon az antifa támadások elsőszámú gyanúsítottjaként lett ismert. 

A világ legismertebb négerének új száma vírusként terjed a világhálón annak ellenére, hogy szerinte az összes zeneletöltő oldal bojkottálja azt. (Ye Claims His ‘Hitler’ Single Is Banned From ‘All Digital Streaming Platforms’, billboard.com, 2025.05.08.).

A 64 éves Ian Pitkin egy lakhatási vita miatt döntött a gyújtogatás mellett 2024 márciusában, amit antiszemita érzelmek is motiváltak. 

A komáromi várból indított szerelvény foglyait 1945. május 26-án rakták ki Cegléden. Vérhasgyanúsak voltunk, ezért nem mertek továbbvinni. 

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.

Húsvét vasárnap reggelén, mely idén egybe esett Adolf Hitler születésnapjával, három horogkeresztes lobogó jelent meg a svédországi Essingeleden autópálya egyik alagútja fölött.

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.