Kövess minket -on és -en!

Ezer fős antifasiszta őrjöngés kísérte Brüsszelben Jordan Bardella, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjének, valamint Orbán Viktor szövetségesének a látogatását, melyet a brüsszeli Magyar Házban tett.

A tüntetést, melynek a mottója "Takarodj, Bardella, Brüsszel nem kér belőled!", a világhálón szervezték a szélsőbaloldali aktivisták. A Nemzeti Tömörülés elnökét önéletrajzi könyvének - melynek címe: Amit keresünk - bemutatójára és dedikálására várták a brüsszeli Magyarok Házába. 17 órától apránként duzzadt a tüntetők létszáma, végül elérte az 1000 főt. A demonstráció fő szervezői a Brüsszeli Antifasiszta Koordináció, a Brüsszeli Népi Egyetem, az ADES-hálózat és az Antifasiszta Front volt.

"Ma nem csak Bardella ellen mozgósítunk, de az európai szélsőjobb ellen is" - hangzott a bolsevista tüntetők felhívása. Kijelentették továbbá, hogy "ha Bardella egy magyar állami épületben tud csak menedéket nyerni, miközben rendőrök védik, az azért van, mert a fasisztákat nem látják szívesen Brüsszelben".

A rendőrség hatalmas erőket mozgósított, hogy a szélsőbalosokat távol tudják tartani a Magyarok Házától. Ezek ellenére többen is megpróbáltak átjutni a kordonon, hogy "szóváltásba keveredjenek" Bardellával. A rendőröknek vízágyút, valamint könnygázt kellett bevetni, valamint gumibotra is szükség volt, hogy a vörös vadállatokat kicsit megszelídítsék.

Mivel a baloldali szélsőségeseknek nem sikerült bejutniuk a Magyarok Házába, így megtámadták a Madou téren található Vlaams Belang (Flamand Érdek) pártszékházát is. Tom van Grieken, a Flamand Érdek elnöke elmondta, hogy a bolsevisták széttörték az épület kameráit, szeméttel dobálták meg a székházat, megpróbálták felfeszíteni a nyílászárókat, illetve egy szomszédos lakóépületet is megpróbáltak felgyújtani, ahol emberek élnek.

Van Grieken kijelentette: „Komolyan az a benyomásunk, hogy a baloldal az igazi antidemokrata. Amikor nem tudják megbuktatni a nacionalista vagy hazafias pártokat a szavazófülkében, akkor ennek más módját választják. Jön a megfélemlítés, az erőszak és a jogi hadjárat." - mondta.

A rendőrség 40 főt tartóztatott le.

Kövess minket -on és -en!

A Mussolini család egykori vidéki háza Olaszország északkeleti részén, Emilia Romagnában található, Forli városában. Az épület tele van a Duce relikviáival: a telefon, amelynek segítségével a római kormányt hívta, egyenruhája, imádott motorbiciklije.

Hanna S., egy német antifa terrorista ellen emeltek vádat Németországban. A német ügyészek szerint a vádlott feltételezhetően ahhoz a bandához tartozott, amely erőszakos támadásokat hajtott végre Budapesten.

Elhunyt 99 éves korában, még január 14-én Irmgard Furchner, az egykori stutthofi koncentrációs tábor titkárnője – közölte az itzehoe-i ügyészség szóvivője.

2024 nyarán és őszén a Norsk Institutt for Kulturminneforskning (NIKU), a kulturális örökséggel foglalkozó független kutatóközpont régészei a Tønsbergben lévő helyszínen ásatásokat végeztek néhány utcai csatorna korszerűsítésével kapcsolatos munkálatok előtt.

Egy haredi zsidót, aki az osztrák fővárosban a zsinagógába tartott, körbevettek egy nemzetiszocialista csoport tagjai. Az osztrák hazafiak lehúzták a zsidó kippáját, majd távoztak.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.

Egykor négy légvédelmi ágyú állt annak a toronynak a tetején, amely ma szállodaként működik Hamburg belvárosában. 

Azoknak, akiket aggaszt egy világháború esélye, van egy jó hírem. Nem lesz világháború. Legalábbis mostanában nem. Egyszerűen azért nem, mert az Egyesült Államoknak hiányzik hozzá az ereje.

Izrael immár Libanont is támadja, de Irán mindenféle okokból (félelem, korrupció, zsarolás, gyilkosság, „stratégiai türelem”) nem fog határozottan beavatkozni.

Cikkünkben az amerikai, a német, a szovjet és más haderők harcászati felderítési alakulatait, módszereit és hírszerzését hasonlítjuk össze az alapvető jellemzőiket tekintve.

Kétnapi hajóút után megérkeztünk Szevasztopolba. A kiszállás után a kikötő melletti nagy rétre tereltek bennünket. Rongyos, kiéhezett lakosság rohant meg bennünket – ruhát, cipőt és ennivalót kunyeráltak tőlünk.

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

Semmi sem tudja megakadályozni az új nemzedékeket abban, hogy szeressék Adolf Hitlert.

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.

Korábban az athéni magyar nagykövetet támadták meg szélsőbaloldaliak, most Stuttgartban rongálták meg a magyar konzulátus épületét a Budapesten fogva tartott bűnöző, Ravi Trux elvtársai. Az esetről a Stuttgarter Nachrichten nyomán a Magyar Jelen számolt be.