Kövess minket -on és -en!

Ezer fős antifasiszta őrjöngés kísérte Brüsszelben Jordan Bardella, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjének, valamint Orbán Viktor szövetségesének a látogatását, melyet a brüsszeli Magyar Házban tett.

A tüntetést, melynek a mottója "Takarodj, Bardella, Brüsszel nem kér belőled!", a világhálón szervezték a szélsőbaloldali aktivisták. A Nemzeti Tömörülés elnökét önéletrajzi könyvének - melynek címe: Amit keresünk - bemutatójára és dedikálására várták a brüsszeli Magyarok Házába. 17 órától apránként duzzadt a tüntetők létszáma, végül elérte az 1000 főt. A demonstráció fő szervezői a Brüsszeli Antifasiszta Koordináció, a Brüsszeli Népi Egyetem, az ADES-hálózat és az Antifasiszta Front volt.

"Ma nem csak Bardella ellen mozgósítunk, de az európai szélsőjobb ellen is" - hangzott a bolsevista tüntetők felhívása. Kijelentették továbbá, hogy "ha Bardella egy magyar állami épületben tud csak menedéket nyerni, miközben rendőrök védik, az azért van, mert a fasisztákat nem látják szívesen Brüsszelben".

A rendőrség hatalmas erőket mozgósított, hogy a szélsőbalosokat távol tudják tartani a Magyarok Házától. Ezek ellenére többen is megpróbáltak átjutni a kordonon, hogy "szóváltásba keveredjenek" Bardellával. A rendőröknek vízágyút, valamint könnygázt kellett bevetni, valamint gumibotra is szükség volt, hogy a vörös vadállatokat kicsit megszelídítsék.

Mivel a baloldali szélsőségeseknek nem sikerült bejutniuk a Magyarok Házába, így megtámadták a Madou téren található Vlaams Belang (Flamand Érdek) pártszékházát is. Tom van Grieken, a Flamand Érdek elnöke elmondta, hogy a bolsevisták széttörték az épület kameráit, szeméttel dobálták meg a székházat, megpróbálták felfeszíteni a nyílászárókat, illetve egy szomszédos lakóépületet is megpróbáltak felgyújtani, ahol emberek élnek.

Van Grieken kijelentette: „Komolyan az a benyomásunk, hogy a baloldal az igazi antidemokrata. Amikor nem tudják megbuktatni a nacionalista vagy hazafias pártokat a szavazófülkében, akkor ennek más módját választják. Jön a megfélemlítés, az erőszak és a jogi hadjárat." - mondta.

A rendőrség 40 főt tartóztatott le.

Kövess minket -on és -en!

Egy „náciszimpatizánsok” által tartott rendezvényről készült videoklip jelent meg a német közösségi médiában, ami hatalmas zsidó-liberális hisztériát keltett Németországban.

Négynapos utazás után 1945. február 6-án érkeztünk Bajáról Temesvárra. Verőfényes délelőttön vagoníroztunk ki. Az éhségtől és a szomjúságtól elgyötör emberek nagy része megrohamozta az olvadó havat, és marokszámra tömte a szájába.

Cikkünkben az amerikai, a német, a szovjet és más haderők harcászati felderítési alakulatait, módszereit és hírszerzését hasonlítjuk össze az alapvető jellemzőiket tekintve.

Németországban nagyon sokan gondolják, hogy az 1923-as hiperinfláció jelentősen hozzájárult a nemzetiszocialista párt felemelkedéséhez.

Engem és a legjobb barátnőmet együtt vittek ki a Gulágra. Mariska, a barátnőm, öt évvel később térhetett haza, mint én. Ő is visszajött a szülőfalunkba. Azon nyomban meglátogattam...

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

Október 21-én Berlinben letartóztatták a küzdősportokban is jártas baloldali szélsőségest, Thomas Jacobst, aki a szakértők véleménye szerint Lina Engelnek, a "kalapácsos banda" vezetőjének a logisztikusa és trénere. Jacobst több mint egy év körözés után sikerült letartóztatniuk a német hatóságoknak.

Kiadta a német hatóság a 2023. februárban Budapesten elkövetett támadássorozat egyik feltételezett elkövetőjét.

A brazil Nemzeti Emberi Jogi Tanács nevezetű szervezet különböző felméréseken alapuló tanulmánya szerint „riasztóan növekszik a náci csoportok jelenléte” a dél-amerikai országban. 

A sikertelen hatalommegragadási kísérlet utáni per hozott országos ismertséget Adolf Hitlernek, amelyben egész Németország megismerhette nézeteit.

A második világháborúban utolsó évében, 1945. február 13-án foglalták el a szovjet csapatok teljes egészében a magyar fővárost.

A francia állami vasúttársaság (SNCF) munkatársai a párizsi Austerlitz pályaudvaron hétfőn két emberre rálőttek és megsebesítették őket, köztük egy férfit, aki egy horogkeresztet festett egy falra.

A német hadügyminiszternek végre leesett a tantusz. Boris Pistorius szerint Putyin ukrajnai hadjárata „többé már nem regionális háború”, mert Putyin egy új világrendért harcol.

Azoknak, akiket aggaszt egy világháború esélye, van egy jó hírem. Nem lesz világháború. Legalábbis mostanában nem. Egyszerűen azért nem, mert az Egyesült Államoknak hiányzik hozzá az ereje.

Jean-Marie Le Pen, a francia jobboldali Nemzeti Front (FN) alapítója és hosszú ideig vezető politikusa 96 éves korában elhunyt. Halálhírét családja is megerősítette.