Kövess minket -on és -en!

Antonio Tajani olasz külügyminiszter és Carlo Nordio igazságügy-miniszter közös közleményt adott ki arról, hogy tiszteletben tartják Magyarország szuverenitását, és nem avatkoznak bele a letartóztatásban lévő olasz antifa-terrorista ellen zajló eljárásba.

Nem kezdeményezik azt sem, hogy a nőt házi őrizetbe helyezzék.

A miniszterek azután adták ki a közleményt, hogy találkoztak a letartóztatásban levő Ilaria Salis apjával, Roberto Salis-szal és a nő ügyvédjével, Eugenio Lascóval.

Salis ellen bűnszervezetben – háromrendbeli, két esetben társtettesként, egy esetben bűnsegédként – elkövetett, életveszélyt okozó testi sértés bűntettének kísérlete miatt emeltek vádat a tavalyi kitörés napján történt utcai támadások miatt.

Szélsőbaloldali körökben komoly felháborodást váltott ki Olaszországban, hogy a nőt vezetőláncon vitték be a tárgyalóterembe. A család és „jogvédők” szerint „rendkívül rossz” körülmények között tartják fogva Budapesten.

A két politikus közleményében az áll, hogy figyelemmel kísérik Salis ügyét, elkötelezettek a vád alá helyezett olasz állampolgárok jogainak tiszteletben tartatása iránt, de minden állam jogi önállósággal rendelkezik, nem avatkozhatnak bele az eljárásba.

Salisék azt szerették volna elérni, hogy a nőt Olaszország budapesti nagykövetségén helyezzék házi őrizetbe a bírósági tárgyalás időszakára, de ez Tajaniék szerint sem lehetséges. Ez az az eljárásrendtől eltérő bánásmódot jelentene, írják, ami a külföldi igazságügyi szervek számára elfogadhatatlan lenne.

Az igazságügy-miniszter annyit tett hozzá a jogi helyzethez, hogy a vádlott védelmének kell szorgalmaznia a házi őrizetbe helyezést, amit az esetleges büntetőítéletet követően Salis olaszországi börtönbe való áthelyezése követhet. Az ügyvéd szerint a miniszterek kizárták annak lehetőségét, hogy Salist az eljárás lezárulása előtt Olaszországban helyezzék házi őrizetbe.

Salis apja csalódottan nyilatkozott a találkozó után. Szerinte a kormány „nem tesz semmit” az ügyben, minden a magyar bíróságon áll, miközben lánya a börtönben „akár meg is halhat”.

Tajani február 8-án tart parlamenti beszámolót a Salis-ügyről. 

Kövess minket -on és -en!

A „Hunyadi” hadosztály törzse gépkocsi-szállítással 1944. november 3-án megérkezett Zalaszentgrótra, s várta az első önkéntesek érkezését.

Ismét a Mihály Arkangyal Légiója nevű egykori román fasiszta mozgalmat és annak alapítóját, Corneliu Zelea Codreanut népszerűsítő falfirkák és matricák jelentek meg Bukarestben. 

Cikkünkben az amerikai, a német, a szovjet és más haderők harcászati felderítési alakulatait, módszereit és hírszerzését hasonlítjuk össze az alapvető jellemzőiket tekintve.

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

Harrisburg belvárosában a Blood Tribe fehér fajvédő, nemzetiszocialista csoport tartott demonstrációt, amelyet a zsidók és liberálisok hisztérikusan elítélték, mondván, hogy a résztvevők „gyűlöletkeltő üzenetet terjesztettek, és álarcok mögé bújtak, hogy elrejtsék kilétüket”.

Izraeli tinédzset vettek őrizetbe és ítéltek pénzbüntetésre, miután „náci” tisztelgést hajtott végre Auschwitzban. Az izraeli oktatási minisztérium is reagált a történtekre, elfogadhatatlannak nevezte a kiskorú viselkedését. 

Egy fiatal nő tett feljelentést, miután tanúja volt egy antiszemita kifakadásnak a párizsi metrón.

Oroszországban visszatért egy hazafias trend: a tettre kész nacionalisták elrettentő támadásokat osztanak meg invazív etnikumok és más idegenhonos személyek ellen.

Októberben kapta meg a Fővárosi Törvényszék kérelmét az Európai Parlament elnöke, amiben kérik Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztését. 

Az I. világháborús vereség után aláírt trianoni békeszerződés a szomszédos államoknak juttatta Magyarország területének kétharmadát, valamint a magyar népesség egyharmadát.

Szülővárosában, a nyugat-franciaországi La Trinité-sur-Merben szűk családi körben eltemették Jean-Marie Le Pent, a francia Nemzeti Front alapítóját.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

A propaganda, a „marketing” és az „üzenet terjesztése” szféránk egyik – ha nem a legfontosabb – küldetése. Mindig is kulcsfontosságú része volt a küzdelemnek, a Kampfzeit napjaitól mindmáig.

A szerző 1948-49-ben, a „nácitlanítás” csúcspontján egy sor titkos propaganda küldetést irányított a levert Németországba.

Brandon Russellt, egy amerikai nemzetiszocialista csoport vezetőjét bűnösnek találták abban, hogy Maryland áramellátó rendszerét akarta támadni egy „terrorista összeesküvésben” – közölte az Egyesült Államok Ügyészsége.