Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Egy fehér patriótát, akit Ausztráliában bűnösnek találtak abban, hogy megszegte a tavaly elfogadott elnyomó törvényt, amely megtiltja a nemzetiszocialista köszöntés nyilvános használatát, börtönbe küldenek a nézeteiért.

Az első bírósági ítélet után a 25 éves Jacob Hersant csak a büntetési tárgyalás során tudta meg, hogy börtönbe kerül, bár a bíró még később hoz döntést a büntetés időtartamáról. A magát nemzetiszocialistának valló fehér férfi szabadlábon marad a következő meghallgatásáig, amelyre november 8-án kerül sor.

Hersant az első ausztrál, akit az új, elnyomó törvény alapján elítéltek, de nem sikerült megfélemlíteniük, mert az ítélet után azt mondta: „Tényleg végzem a nemzetiszocialista köszöntést, mivel nemzetiszocialista vagyok.” Az említett gesztust a Victoria megyei bíróság előtt mutatta be 2023. október 27-én, amikor egy másik tárgyalás miatt jelent meg.

A bíró akár egy év börtönbüntetést és 24 000 ausztrál dolláros (körülbelül 16 000 amerikai dollár) pénzbírságot is kiszabhat; azonban a tárgyaláson azt mondta, hogy „relatívan mérsékelt börtönbüntetést” szeretne kiszabni, jelentsen ez bármit.

Jacob Hersant a bírósági eljárás ebédszünetében azt nyilatkozta, hogy „semmit sem sajnál” és „készen áll, hogy börtönbe menjen a nézeteiért.”

Ausztráliában a karlendítés nyilvános használatát 2022. október 27-én tiltották be, amikor a Victoria állam parlamentje elfogadta a törvényt, amely a „náci szimbólumok” és a „náci köszöntés” nyilvános használatát bünteti. Az új törvény értelmében a politikailag nem megfelelő viselkedés akár egy év börtönbüntetéssel és pénzbírsággal is járhat.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Kijut az Európai Parlamentbe az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis. Olasz lapok szerint ezzel az ellene indult eljárásnak is vége a mentelmi jogának köszönhetően.

1941. június 26-án három felségjel nélküli repülőgép bombázta a Magyarországhoz az első bécsi döntés után visszakerült Kassát. A máig tisztázatlan hátterű incidens után Magyarország belépett a második világháborúba.

Ismét nyilatkozott antifa erőszaktevő Ilaria Salis börtönben szerzett barátnője, Carmen Giorgio, hogy a magyar börtönállapotok „rémségeiről” beszéljen.

A szvasztika, azaz a 90 fokban hajlított ágakkal bíró kereszt fontos szimbólum több egykori és ma is élő hitrendszerben egyaránt. Az idők során jelképezte többek között a jó szerencsét, a teremtés végtelenségét és a legyőzhetetlen, forgó Napot.

1948. május 14-én Ben-Gurion kikiáltotta Izrael Állam megalakulását, mire az arab államok többsége dzsihádra szólította fel a muszlim világot. Kevesen tudják, milyen aktív szerepet vállalt Sztálin Izrael létrehozásában és abban, hogy túlélte az első arab–izraeli háborút.

A Hetek című filoszemita lap egyik olvasója küldte be az újság számára azt a fotót, amelyen Budapesten, az Egyetem tér környékén kiragasztott, az említett orgánum szerint „uszító antiszemita” szövegű plakát látható.

Eva Vlaardingerbroek, a nemzetközi keresztény-konzervatív szcéna éppen aktuá­lis üdvöskéje nemrég Magyarországon kijelentette, hogy az európai nagy népességcsere nemcsak egy elmélet, hanem maga a valóság. Jé, tényleg?

90 ezer eurónyi tartozást hajtana be Lombardia tartományának vezetősége az antifa támadások vádlottján, Ilaria Salison.

Az Alternatíva Németországért (AfD) eltiltotta minden nyilvános megjelenéstől és kampányeseménytől a párt európai parlamenti listavezetőjét, Maximilian Krah-t – jelentette be a párt szóvivője, miután az illető a címben idézett mondatot találta mondani.

Semmi sem tudja megakadályozni az új nemzedékeket abban, hogy szeressék Adolf Hitlert.

A 98 éves ukrán Jaroslav Hunka, a Galícia SS-hadosztály veteránjának a kanadai parlamentben való kitüntetése „meghozta gyümölcsét”, de nyilván nem pozitív értelemben.

A lakókat kiráncigálták lakásukból, majd őrizetbe vették: ismét botrány Gregor Lange és a dortmundi rendőrség körül!

Kiadta a német hatóság a 2023. februárban Budapesten elkövetett támadássorozat egyik feltételezett elkövetőjét.

Budán még heves harcok folytak, amikor Pesten, az új szovjet hatalom árnyékában megalakult néptörvényszék, amely hivatalosan a Budapesti Nemzeti Bizottság nevet kapta, végrehajtotta első halálos ítéletét.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. október 23-án.