Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Vád alá helyezték a németországi hazafias szélsőjobb egyik vezető politikusát, Björn Höckét, mert „náci” jelszó használatával vádolják, írja a BBC.

Höcke, aki az Alternatíva Németországért (AfD) pártot vezeti Türingia tartományban, azért áll bíróság elé, mert a „Mindent Németországért!” szavakat mondta egy 2021-es gyűlésen. A szlogent a Sturmabteilung rohamosztagosok használták annak idején, akik a weimari káosz idején próbálták fenntartani a rendet Németországban. Az egykori történelemtanár Höcke tagadja, hogy ismerte volna a kifejezés gyökereit. Akár három év börtönt is kaphat, amiért három éve úgy zárta a beszédét, hogy „Mindent hazánkért, mindent Szász-Anhaltért, mindent Németországért!”.

Az ügyészek szerint tudta, hogy a kifejezést azért tiltották be, mert a nemzetiszocialistákhoz kapcsolódik. Höcke azonban azt állítja, hogy ez egy általános kifejezés, amelyet nem kellene büntetni. Egyébként 2023-ban egy másik gyűlésen már rá is kapcsolt, mert ott már a közönséget bevonva mondta, hogy „Mindent…”, mire a tömeg beüvöltötte, hogy „Németországért!”. A következő hónapban várható ítélet.

A tárgyaláson egyébként megjelentek a tüntetők is, akik az épület előtt többek között olyan táblákat mutogattak, hogy állítsák meg az AfD-t, vagy hogy Höcke „náci”. Ez azért is kellemetlen az AfD-nek, mert a párt vezet a thüringiai választási felmérésekben.

Nem ez az első eset, hogy Höcke „politikailag nem korrekt” kijelentéseket tesz, a berlini holokauszt-emlékművet a szégyen emlékművének nevezte korábban, és azt is mondta, hogy Németországnak 180 fokos fordulatot kellene tennie hozzáállásában a népirtással kapcsolatos önostorozásban.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A diktatúra Magyarországon 1950-re elérte az otthonokat, a hétköznapok része lett.

A sztálinista rendszer szétválaszthatatlan magától Sztálin személyétől. A bolsevik rendszer működési mechanizmusa gyakorlatilag Sztálin személye köré épült, és a diktátor 1953-as halálával szükségszerűen meg is változott.

Az 1938. november 2-i első bécsi döntés visszaadta Magyarországnak a Felvidék magyar többségű részét. E döntés előzményei az 1938. szeptember 30-i müncheni egyezményre mennek vissza.

Sokkolja a holland zsidókat és liberálisokat, hogy Vilmos Sándor király anyai nagyapjáról kiderült: az NSDAP tagja volt.

Amatőr régészek öt emberi csontvázat találtak Hermann Göring, a Nemzetiszocialista Német Munkáspárt vezető tagja, a német légierő parancsnoka, a Nagynémet Birodalom második embere egykori otthona alatt, a mai Lengyelország területén.

A kanadai kormány azt tervezi, hogy nyilvánosságra hozza a második világháború után Kanadába emigrált egykori állítólagos „náci kollaboránsok” listáját – közölte Justin Trudeau miniszterelnök, írja az AFP.

Egy céges prezentációtechnika tréningre készülve érdekes dolgot fedeztem fel az OpenAI képrajzoló mesterséges intelligenciájával való interakcióban.

Eredménytelennek nevezte az olasz baloldal a Magyarországon fogva tartott antifasiszta terrorista, Ilaria Salis szabadon engedéséért folytatott politikai kampányát Giorgia Meloni miniszterelnök az RAI1-nek adott televíziós interjúban.

Az alpesi ország korábbi jogszabályai ugyan tiltják az „emberek becsmérlését vallási, etnikai vagy szexuális irányultságuk miatt”, de csak akkor, hogy ha az elhangzott kijelentések, a használt jelképek vagy bemutatott mozdulatok „propagandisztikus célokat” szolgálnak, jelentsen ez bármit.

Kannibálszigetnek vagy a halál szigetének nevezik a Szibériában, az Ob folyó mentén található Nazino-szigetet, amely a sztálini terror egyik legsötétebb fejezetének helyszínéül szolgált.

A híres zeneszerző dédunokája a Die Welt című német újságban „megdöbbenésének” adott hangot az orosz zsoldosok kapcsán – írja a Jewish Chronicle.

A cionista német hatóságok vizsgálódnak, ugyanis egy olyan videó terjedt el, amelyben egy hazafias viseletbe öltözött férfi osztogatott léggömböket óvodásoknak.

A francia rendőrség megölt egy kés és vasrúd miatt egy férfit, aki a palesztinok elleni népirtás elleni tiltakozásul fel akart gyújtani egy zsinagógát az északnyugati Rouen városában.

A 98 éves ukrán Jaroslav Hunka, a Galícia SS-hadosztály veteránjának a kanadai parlamentben való kitüntetése „meghozta gyümölcsét”, de nyilván nem pozitív értelemben.

Az osztrák kormány bejelentése szerint 2025-re elkészülhet az épület felújítása, és 2026-ban kezdődhet meg benne a munka.