Kövess minket -on és -en!

A Juventud Patriota nevű szervezet felhívására több falangista szervezet is lerótta tiszteletét a második világháború idején Hitler mellett harcoló Kék Hadosztály előtt. 

A "Hazafias ifjúság" nevű nemzetiszocialista szervezet felhívására spanyol lapinformáció szerint mintegy 300 ember vonult át Madridon az Almuneda temető felé, hogy megemlékezzenek a főként önkéntesekből álló Kék Hadosztályra (amelynek számos veteránja ott van eltemetve). A demonstrációt az olyan falangista csoportok támogatták, mint például a Spanyolország 2000 párt, vagy a La Falange, amelynek elnöke, Manuel Andrino is részt vett a felvonuláson.

A menet a hadosztály pajzsát viselő zászló mögött, a "Becsület és dicsőség az elesetteknek" felirattal haladt végig a városon. A résztvevők a temetőben ahhoz az emlékműhöz vonultak, amelyet a Kék Hadosztálynak állítottak, nemzetiszocialista karlendítéssel fejezték ki tiszteletüket a németek oldalán harcoló katonáknak, és falangista témájú dalokat énekeltek.

Az El Mundo spanyol lap videóján látható, hogy az egyik kék ingbe öltözött felszólaló, Isabel Peralta nemzetiszocialista aktivista azzal szólította meg hallgatóságát:

"Legfőbb kötelességünk Spanyolországért harcolni, Európáért harcolni, amelyet most az ellenség legyengített és felszámolt. Az ellenség mindig ugyanaz, bár mindg más álarcokban: a zsidó. […] A zsidó a tettes, és a Kék Hadosztály harcolt ellene."

Az emlékműre horogkeresztes virágkoszorú került, majd a helyszínen istentiszteletet is tartottak. A pap a következőképpen szólt a jelenlévőkhöz:

"A marxizmus, akárcsak a múltban, (…) továbbra is megpróbálja megzavarni társadalmunk békéjét, megzavarni a szellemek nyugalmát és mindenekelőtt eltávolítani a béke fejedelmét, a mi Urunk Jézus Krisztust."

A másik felszólaló Ignacio Menéndez szélsőjobboldali ügyvéd volt, aki mikrofonnal a kezében arra kérte a megjelenteket, hogy ne tartsák be a vírus miatt hozott egészségügyi intézkedéseket:

"Meg kell szegned a kijárási tilalmat, találkoznod kell a családoddal és a barátaiddal (…) öleljétek meg egymást, énekeljetek, és éljetek örömmel. Mert a fasizmus öröm."

Az spanyol nemzetiszocialista szervezetek minden évben megtartják ezt a megemlékezésüket, a Krasznij Bor-i ütközet évfordulóján. A hadosztály ugyanis a Wehrmacht kötelékében, de kék egyenruhában harcolt a keleti fronton, és döntő szerepe volt abban, hogy Krasznij Borban a németekkel együtt visszavertek egy szovjet offenzívát.

A spanyolországi zsidó hitközségek szövetsége a leghatározottabban felháborodott a megmozduláson:

"Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy egy stabil demokráciában, ahol jogállamiság van, mint Spanyolországban, ilyen botrányos kijelentések büntetlenül maradhatnak. Ezért követeljük, hogy a gyűlölet-cselekményekért felelős ügyészi hivatal vizsgálja ki az incidenst, járjon el, és emeljen vádat, ahol szükséges." 

Kövess minket -on és -en!

Évtizedekig agyonhallgatták a világtörténelem legsúlyosabb, legtöbb – 9343 – áldozatot követelő hajókatasztrófáját, a Wilhelm Gustloff 1945. január 30-án történt megtorpedózását.

A Német Birodalom legerősebb hadosztályai a címbéli felsorolásból kerültek ki. Az alábbi cikkünkben ezeket a hadosztályok hasonlítjuk össze, elsősorban a hadrendet, a fegyverzetet és az újításokat tekintve.

Jaroszlav Hunka nyilvánosan elismerte, hogy a második világháború idején önként jelentkezett a Waffen-SS galíciai hadosztályába.

Elfogták múlt héten Párizsban azt az albán antifasiszta terroristát, akit a magyar hatóságok azzal gyanúsítanak, hogy társaival erőszakcselekményeket követett el a 2023-as Becsület Napja előtt.

1943 elejére az SS vezetése a múlt évben engedélyezett 30 000 fős keretet időközben 50 000 főre akarta emelni Magyarországon.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

1945 február 13-án, nem sokkal este 10 óra előtt a nyugvóra készülő szász főváros, Drezda, „az Elba parti Firenze” belvárosának ablakai remegni kezdtek a város fölé berepülő brit bombázókötelék motorjainak egyre jobban erősöd, vészjósló basszusától. 

A trianoni szerződés az etnikai állapotokat, az 1910-es népszámlálási adatokat sem vette figyelembe, így mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon túlra, fele összefüggő tömbben a határok mentén. 

Most, hogy az amerikai kormány félhivatalos szócsövének számító The Washington Post megszellőztette a hírt, szinte már biztosra vehető, hogy az USA egy újabb megnyerhetetlen háborús kalandra készül a Közel-Keleten, ezúttal a jemeni húszik ellen, akiket a napokban ismét terrorszervezetnek nyilvánított, miután három éve éppen a Biden-kormány levette őket erről a listáról.

A dokumentum azt állítja, hogy a nemzetiszocialista Németország vezetősége 1944-ben az angol-amerikai erők és a Szovjetunió közötti szakításra várt, hogy az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát a tengely oldalára állítsa.

Felülvizsgálatot kezdeményezett a franciaországi Crépol településen megkéselt, 16 éves Thomas ügyében Romans-sur-Isère polgármestere.

Ami Magyarországon az 1945-ös budavári kitörés évfordulója, a Becsület Napja, az Bulgáriában a Lukov-menet.

Három náció volt az óriási lágerben: németek, japánok és magyarok. Nekünk, magyaroknak a japánok jelentették a szenzációt. Voltak vagy tízezren. Az atombomba ledobása után magát megadó mandzsúriai hadsereg egy része került ide. Fegyelmezettségük, összetartásuk csodálatra méltó volt.

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

Az orosz fajvédő, nacionalista félkatonai Rusich Csoport arról számolt be, hogy hivatalos megállapodást kötött az FSZB határőrszolgálatával, hogy hírszerzési tevékenységeket folytasson és megerősítse a Finnországgal közös határt.