Kövess minket -on és -en!

Több mint ezerkétszáz nacionalista vonult fel szombaton délután Drezda belvárosában, hogy megemlékezzenek az 1945-ös angol-amerikai terrorbombázás áldozatairól. A békés demonstrációt azonban jelentős antifasiszta őrjöngés is kísérte.

Nemzetközi részvétel és ellentüntetések

A Die Welt beszámolója szerint a menetben indulás előtt üdvözölték a Csehországból és Magyarországról érkező résztvevőket is. A méltóságteljes megemlékezés során az antifa ellentüntetők hangos füttyszóval és jelszavakkal – például „Nácik, haza!” – mérgezték a hangulatot.

Blokádok és rendőrségi intézkedések

A „Szövetség a Forradalom Ellen” nevű antifasiszta szervezet több helyen blokádot állított fel a megemlékezők útvonalán. A szervezet szóvivője, Anne Herpertz szerint a rendőrség beavatkozott ezek ellen, és sérülésekről is beszámoltak.

A blokádot tartó rendbontók ellenére a rendőrség többször is felszólította az ellentüntetőket a tér kiürítésére, végül a hatóságok felszámolták az akadályokat.

Fokozott rendőri jelenlét

A drezdai belvárosban jelentős rendőri készültség volt tapasztalható. A hatóságok vízágyúkat, páncélozott járműveket, rendőrségi helikoptereket és drónokat is bevetettek. A helyi rendőrséget több tartomány – Bréma, Hamburg, Türingia, Berlin és más régiók – egységei is támogatták.

A történelmi háttér

Drezdát 1945. február 13-án és az azt követő napokban brit és amerikai bombázások érték, amelyek következtében akár 500 000 ember is életét veszíthette, főleg a városban menedéket kereső civilek. A jobboldali hazafiak ezt a szövetségesek háborús bűnének tekintik, mivel lényegében egy értelmetlen tömeggyilkosság volt, és rendszeresen megemlékezéseket szerveznek az áldozatok emlékére.

Kövess minket -on és -en!

Regisztrált az X-re Ilaria Salis olasz EP-képviselő, aki Magyarországon az antifa támadások elsőszámú gyanúsítottjaként lett ismert. 

Kilenc embert vettek őrizetbe, állítólagos „fegyvereket” és nemzetiszocialista emléktárgyakat foglaltak le, miután egy csoport Adolf Hitler születésnapját ünnepelte egy angliai pubban.

Terrorizmushoz kapcsolódó vádakkal illetik a winnipegi nemzetiszocialista aktivistát, akit korábban antiszemita graffitik felfestése miatt kaptak el.

A 37 éves Andreas Münzhuber, a Harmadik Út nevű nemzetiszocialista szellemiségű csoport bajorországi frakciójának egyik vezető tagja egy 30 fős túrán vett részt az Untersberg hegyen, amikor szeptember 29-én megbotlott egy nedves gyökérben, és a halálba zuhant.

A román legfőbb ügyészség öt embert állított bíróság elé fasiszta propaganda terjesztése, erőszakra uszítás és tiltott fegyvertartás miatt.

Harminc éve már, hogy elhunyt a 28. Wallonien önkéntes SS gránátoshadosztály parancsnoka, a második világháború legendás „krónikása”, Léon Degrelle.

Tényleges életfogytiglani börtönbüntetést szabtak ki Kaliforniában egy antiszemita aktivistára. Egy homokos, zsidó egyetemi hallgatót tettek el láb alól még 2018-ban, a 19 éves Blaze Bernsteint. 

Harrisburg belvárosában a Blood Tribe fehér fajvédő, nemzetiszocialista csoport tartott demonstrációt, amelyet a zsidók és liberálisok hisztérikusan elítélték, mondván, hogy a résztvevők „gyűlöletkeltő üzenetet terjesztettek, és álarcok mögé bújtak, hogy elrejtsék kilétüket”.

A fehér fajvédelmet hirdető Patriot Front csoport vonult fel Des Moines belvárosában, arcukat biztonsági okokból eltakarva és zászlókat lengetve. 

Görögország legfelsőbb választási bírósága kizárta a parlamentből a Spártaiak párt három képviselőjét, arra hivatkozva, hogy megtévesztették a választókat a 2023-as választásokon – jelentette az ERT görög közszolgálati televízió igazságügyi forrásokra hivatkozva.

Egy 21 éves nemzetiszocialista aktivista titokban rögzített beszélgetéseit felhasználják a terrorizmus vádjával kapcsolatos perében Kanadában.

A kelet-poroszországi Farkasverem olyan volt, akár egy szigorúan őrzött és álcázott kisváros. A Führer több mint 800 napot töltött itt.

Oroszországban visszatért egy hazafias trend: a tettre kész nacionalisták elrettentő támadásokat osztanak meg invazív etnikumok és más idegenhonos személyek ellen.

Nem szeretem a négereket, még kevésbé a mulattokat. A mulattok perverzek és szadisták, ráadásul szörnyűségesen arrogánsak a katasztrofális IQ-juk ellenére (vagy éppen ezért). Ezzel együtt a legutóbbi szövege kiváló.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.