Kövess minket -on és -en!

Trump láthatóan Gorbacsov kényszerpályájára került, és elkezdi szanálni az amerikai birodalmat. Akárcsak elődje, ő sem önszántából teszi.

A kényszer, vagyis az USA valós állapota azonban nagy úr, és meg kell hajolni előtte, ahogyan elődje is meghajolt a Szovjetunió valós állapota előtt. Ez nyilvánvalóan nem kerüli el a birodalom csatlósainak figyelmét, akik egyébként már idejekorán megsejtették, hogy mire számíthatnak tőle. Egy európai felmérés már anticipálta a most zajló folyamatokat. 14 európai ország, köztük 3 nem EU-tagország (Britannia, Ukrajna és Svájc) állampolgárainak a fele szerint az USA már nem szövetséges, hanem egy „szükséges partner”, és csak a megkérdezett európaiak alig egyötöde tartja az USA-t változatlanul szövetségesnek. Köztük a magyarok 27 százaléka gondolja az Egyesült Államokat szövetségesnek, 48 százaléka szükséges partnernek, 9 százaléka riválisnak, 4 százaléka pedig ellenfélnek. (Transatlantic twilight: European public opinion and the long shadow of Trump, ecfr.eu, 2025.02.12.)

Trump most igyekszik csökkenteni az amerikai büdzsé pazarlásait az államadósság összeomlása előtt, amely száznaponként ezer milliárddal növekedett, és Trump szanáló „dózséja”, Elon Musk szerint a csőd szélére juttatta az államot, olyannyira, hogy szerinte a nadrágszíj-megszorítás immár nem lehetőség, hanem szükségszerűség. („It’s not optional, it’s essential”: Elon Musk warns US will go „bankrupt” without cuts, indiatimes.com, 2025.02.12.) Az egykori Szovjetunióhoz hasonlóan az USA is katonai bázisok és hírszerző szervezetek kiterjedt hálózatát működteti, és hogy elkerülje a Szovjetunióéhoz hasonló sorsot, a Trump-kormányzat most drasztikusan csökkenti az USA külügyi programját, mert a jelek szerint már nem hisz abban, hogy a „demokráciaexport” Amerika nemzeti érdeke lenne.

Az elsők között a CIA notórius fedőszervei (USAID & NED) kerültek a célkeresztjébe. Az előbbit még John F. Kennedy hozta létre az USA hatalmának és nagylelkűségének demonstrálására azzal a hivatalos céllal, hogy amerikai forrásokkal támogassa a rászorulókat világszerte, de a CIA számára ideális mechanizmussá vált külföldi műveleteinek „becsatornázási módszereként”. Nyugodtan állíthatjuk, hogy a CIA a világ legnagyobb (illegális) drogkartellje, amely így finanszírozza „fekete projektjeit” a kongresszus felügyelete nélkül. Az USAID részt vett a rendszerváltásokban és „színes forradalmakban” a volt szovjet köztársaságokban, így Ukrajnában is éveken át, a 2014-es Majdan-puccs előtt és azóta is, és ami még fontosabb, az amerikai agresszió előmozdításában és igazolásában szerte a világon. Emellett az USA egyik legkorruptabb szervezete, amelynek még az állítólagos „humanitárius” ténykedése is borzalmas, mert az „élelmiszersegélyeivel” mindenhol tönkreteszi a hazai élelmiszeripart amerikai selejtet (GMO, szója, kukorica) biztosítva olcsón vagy ingyen, hogy a helyi gazdálkodás ne tudjon versenyezni vele.

A Reagan elnöksége idején létrehozott NED lényegében az USAID klónja, amelyet Elon Musk nemrég „szélhámosságnak” minősített a Twitteren, egy kormányközeli agytröszt pedig kiderítette róla, ami a konteósok előtt már régóta nyilvánvaló volt. Azt tudniillik, hogy jócskán benne volt a keze az ukrajnai puccsban, és ezzel közvetett módon hozzájárult Oroszország Ukrajna elleni fellépéséhez. „A NED számtalan ukrán politikai szervezetnek és mozgalomnak nyújtott folyamatos támogatásai elősegítették a »narancsos forradalmat« és a »Majdan-forradalmat«, amelyek előkészítették az utat a jelenlegi ukrán–orosz háborúhoz.” (The National Endowment for Democracy and an NGO Ecosystem Actively Undermining America, americarenewing.com, 2025.02.07.)

Musk költségcsökkentő kampányának egyébként az amerikai rendszerpropaganda két hidegháborús kövülete, a Szabad Európa Rádió és az Amerika Hangja is valószínűleg áldozatául esik, másrészt viszont migránsajnározó katolikus szervezetek is eleshetnek a közmannától, a jövőben tehát kénytelenek lesznek a saját nyájuk obulusaira hagyatkozni az Amerikát megszálló idegenek istápolásában. (Trump executive order will strip funds from Catholic Charities, White House says, americamagazine.org, 2025.01.29.)

Ráadásul Trump most javasolta az amerikai katonai kiadások felére csökkentését Oroszországgal és Kínával egyeztetve. Erre nyilvánvalóan nem lobogó békevágya ösztönözi, hanem az a tény, hogy Amerika egész egyszerűen nem tud tovább lépést tartani Kínával. Trump addig akar tárgyalni, amíg még katonai erőpozícióból teheti. Minél közelebb kerülünk az erőegyensúlyhoz, majd a fordulóponthoz, annál elkerülhetetlenebbé válik a háború Kína és az USA között, hacsak Amerika nem dönt úgy, hogy harc nélkül kapitulál és hagyja, hogy Kína legyen a Csendes-óceán és a világ vezető katonai hatalma. Amerika nem tarthatja meg globális pozícióit egy ilyen erős kínai koncentrációval szemben egyetlen regionális ponton, és nem számíthat győzelemre.

Az egyetlen pont, ahol Trump nem akar visszavonulni, az Izrael által megszállt Palesztina, ezért akarja annektálni Gázát. Azt reméli, hogy ezen a fronton megnyugtatja az amerikai zsidóságot, miközben elejti az Oroszország meghódítását célzó programját. Az a tény azonban, hogy egy kicsit reálisabban látja az USA valós képességeit, nem teszi őt kevésbé mérgezővé vagy ellenségessé, elvégre Grönlandot és Kanadát is annektálni akarja, az EU-t pedig felbomlasztaná és kis gazdasági gyarmatok konstellációjává redukálná, amelyek arra kényszerülnek, hogy éves adót fizessenek neki vámok formájában. Ez a kétségbeesett és megkésett kísérlet Amerika összeomlástól való megmentésére azonban kudarcra van ítélve, ahogyan Gorbacsov kísérletei is kudarcot vallottak. A Monroe-doktrínához való visszatérés révén sincs esély arra, hogy Amerika megerősödjék Eurázsiával szemben. Trump vámháborúi azzal társulva, hogy a hadserege egész régiókat hagy cserben, gyors nemzetközi hanyatlásra ítélik Amerikát, és ahol visszavonul, ott Kína veszi át a helyét. Ezt a folyamatot az immár visszafordíthatatlan etnikai elkorcsosulása fogja befejezni.

Kövess minket -on és -en!

A Szálasi-kormánynak a Sándor palota sárga termében tartott utolsó minisztertanácsai már nyomasztó légkörben folytak le. A város szélén ott állt az ellenséges, politrukoktól agyontűzdelt Vörös Hadsereg és közben fenn a Várban minisztertanácsot tartottak.

A The Wall Street Journal szerint az Egyesült Államok azt szeretné, ha Kína leállítaná vagy legalábbis csökkentené az orosz olaj vásárlását. Azt gondoltam magamban, hogy ez egy téves kérés. Miért okoznának a kínaiak önmaguknak kárt, hogy a fő ellenségüknek kedvezzenek?

Adolf Hitler kultusza és a nemzetiszocialista korszellem számos neves német és külföldi állampolgár lelkét megihlették az 1930-as, ’40-es években, köztük több olyan ismert hírességét, akikről legtöbben ma már nem is gyanítanák, hogy rajongással tekintettek a Führerre.

A múlt hónapban Észak-Karolinában egy fajgyűlölő néger meggyilkolt egy 23 éves ukrán menekültet, Iryna Zarutskát, az esetből politikai ügy kerekedett.

Bármennyire is sokkolóan hangzik, manapság már csak a világ népességének 2 százalékát (!) alkotják szülőképes korú fehér nők. Úgy tűnik, az utóbbi 100 évben a fehér ember megette a kenyere javát.

Tömegmészárlásba fulladt a magyarok utáni hajtóvadászat 1919 tavaszán a komáromi május elsején.

Németország katonai erejét az első világháború után a győztes hatalmak szétzúzták. Már a weimari időkben elkezdődött az a folyamat, amely a versailles-i békeszerződés katonai rendelkezéseinek áthágására törekedett.

Európa alávetettsége teljes. Az Egyesült Államok sikeresen végrehajtotta átfogó felforgatását és leigázását. Ügynökei, akiket gondosan kineveltek az Atlanti Tanács és hasonlók révén, átvették a vezetést a trójai faló szervezetek, mint a NATO és az EU élén.

A Tresigallóban látható városszerkezettel ma akár Olaszország ezernyi pontján találkozhatnánk – feltéve, ha nem tör ki a második világháború.

Egy magát nemzetiszocialistának valló fiú akart polgárháborút kirobbantani Amerikában, legalábbis erről posztolt.

Rákosi Mátyás, az idealizált népvezér, 160 centiméterével és rövid nyakával szinte gnómnak tűnt, pingvinnek csúfolták.

Tektonikus folyamatok zajlanak az amerikai jobboldalon. Tucker Carlson, a messze legbefolyásosabb konzervatív véleményvezér, „egy rákos daganat, amelyet ki kell vágni a konzervativizmus testéből” (Ben Shapiro) és Nick Fuentes, az Amerika-firster, kereszténynacionalista fiatalok (groyperek) bálványa, „egy szemétláda, az egyik legelítélendőbb emberi lény és oxigéntolvaj a bolygón” (Gorka Sebestyén) elásta a csatabárdot, és egy kétórás interjú során az amerikai zsidó lobbi hatalmát boncolgatta.

1945 tavaszán Németország az egyre növekvő veszteségek miatt kénytelen volt felszólítani a legfiatalabbakat is, hogy lépjenek be a Wehrmacht soraiba.

Az ausztrál hatóságok visszavonták egy brit férfi vízumát, miután a gyanú szerint nemzetiszocialista jelképeket terjesztett és „erőszakra uszított” a zsidókkal szemben. Ausztrália belügyminisztere megerősítette, hogy megtették az előkészületeket a férfi kiutasítására.

A második világháború minden karácsonya szomorú volt, azonban 1944 decembere kimondottan komoly megpróbáltatásokat jelentett a budapestiek számára.