Kövess minket -on és -en!

Csaknem 80 évvel a második világháború befejezése után állhat bíróság elé egy 100 éves volt SS-tag. Gregor Formaneket a sachsenhauseni koncentrációs táborban elkövetett „3322 gyilkosságban való bűnrészességgel” vádolják.

A frankfurti felsőbb tartományi bíróság közölte, hogy hatályon kívül helyezte egy alsóbb fokú bíróság döntését, aminek értelmében a német aggastyánt alkalmatlannak minősítették a bírósági tárgyalásra. A német médiában Gregor Formaneknek nevezett 100 éves embert tavaly azzal vádolták, hogy 1943. július és 1945. február között a Berlin melletti Sachsenhausen koncentrációs táborban dolgozva „3322 gyilkosságban segédkezett”.

Egy szakértő azonban februárban megállapította, hogy Formanek szellemi és fizikai állapota miatt nem alkalmas a tárgyalásra, és a hanaui bíróság úgy döntött, hogy nem indít eljárást ellene. A frankfurti bíróság most azonban arról írt közleményében, hogy a szakértő döntése szerintük nem alapult „elegendő tényen”.

„Maga a szakértő is kijelentette, hogy nem volt lehetőség a vádlott kihallgatására, és nem volt lehetőség széles körű pszichiátriai vizsgálatra” - közölte a bíróság. Németország azóta igyekszik bíróság elé állítani az utolsó életben maradt egykori veteránokat, hogy egy 2011-es mérföldkőnek számító ítélet megnyitotta az utat több boszorkányper előtt.

Egy egykori táborőrt, John Demjanjukot 2011-ben ítéltek el, noha nem volt bizonyíték arra, hogy közvetlenül megölt volna bárkit is. Azóta több egykori koncentrációs táborban dolgozót is bűnösnek találtak ugyanezen az alapon „gyilkosságban való bűnrészességben”.

A sachsenhauseni táborban több mint 200 000 embert, köztük zsidókat, cigányokat, kommunistákat, buzikat és más bűnözőket tartottak fogva 1936 és 1945 között. 

Kövess minket -on és -en!

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

Mihelyt a második világháború 1945-ben véget ért, Kanada és az USA elkezdett hajón élelmet szállítani az emberek százmillióinak, akik a háború következtében éhhalálnak voltak kitéve.

A dunántúli hadműveletekben vettünk részt 1944 őszén és telén. Székesfehérvár eleste után – december 26-án – a balról Pusztavám, jobbról Csákvár–Környe irányába előre törő szovjet csapatok bekerítettek bennünket.

Anti-antifa, white pride és „gyűlölünk mindenkit” a IX. kerületi diákok falán Fradi-tabló keretében.

A Krím-félszigeten nem volt nagy számú a fegyveres őrök csoportja. A Fekete-tenger veszi körül, a kontinenssel csak egy híd köti össze. Ezen illetékteleneknek átmenni pedig lehetetlen. Érthető, hogy az őrök unatkoztak, amit fokozott a helyhez kötöttség is.

2007. november 20-án a brit királyi pár 60. házassági évfordulóját, azaz gyémántlakodalmát ünnepelte. Az esemény mögött kimondatlanul is ott áll az a rendkívüli történet, hogy a házasságuk csaknem meghiúsult amiatt, hogy Fülöp rokoni kapcsolatban volt Hitler egyik legközelebbi követőjével.

Németországban nagyon sokan gondolják, hogy az 1923-as hiperinfláció jelentősen hozzájárult a nemzetiszocialista párt felemelkedéséhez.

A zsidó-liberális sajtóban „náci nagymamaként” csúfolt Ursula Haverbecket, akit már többször is börtönbüntetéssel sújtottak úgynevezett holokauszttagadás miatt, most újabb 16 hónapra ítélték.

Ingyen kínálja fel doktor Joseph Goebbels vidéki villáját, az úgynevezett Haus am Bogenseet a berlini önkormányzat. 

Szórakozni érkezett, súlyos testi sérüléseket kapott emlékbe Magyarországon az a tel-avivi nő, akit az Ozora Fesztivál biztonsági őrei megvertek, amiért a rendezvényen megismert szintén izraeli társával renitenskedtek a feszvitálon.

A soha nem létezett zsidó-keresztény kultúrát (amely egy filoszemita politikai termék) megvédeni igyekvő Magyar Péter egy keménynek gondolt odamondással kezdte beszédét a közmédia épülete előtt.

Az ottawai orosz nagykövet szerint a kanadai hatóságok „hajlamosak késleltetni a volt nácik elleni pereket”.

A jugoszláv légierő 1941. április 7-i szegedi és pécsi légitámadását, az 1941. június 26-i ismeretlen eredetű kassai bombázást, illetve a Budapestet ért 1942. szeptember 4–5-i és 9–10-i éjszakai szovjet légitámadást követően, az ország területének, ipari és közlekedési csomópontjainak rendszeres és folyamatos bombázása 1944. április 3-án vette kezdetét.

Filip Turek nem tartja magát nemzetiszocialistának, de a rendőrség már nyomoz ellene ezügyben. Karlendítős fotó is elérhető róla, ami autójában készült, amibe elmondása szerint mindig pontosan 88 liter benzint tankol.