Kövess minket -on és -en!

Az i. e. 6. században, az antik görög kultúra virágzó világában született egy különleges mestermű, amely ma is ámulatba ejti a művészet és történelem szerelmeseit, a a zsidókat és libsiket pedig zavarba.

Az i. e. 520 és 500 között készült Héra-antefix egyedülálló mestermű, amelyet a Magna Graecia (Nagy-Görögország, amely Itália déli részét is magába foglalta) művészei alkottak meg. Ezek az antefixek a templomok tetőinek díszítésére szolgáltak, de ez a darab jóval több egy egyszerű építészeti elemnél: egy időutazás a divat, a művészet és az ősi szimbólumok világába.

A nőalak, aki mesél a múltról

A Héra antefixen megörökített női alak olyan részletekkel hívja fel magára a figyelmet. Az ábrázolt nő testhez simuló blúzt visel, amely már önmagában is szokatlan viselet volt az ókorban. A ruhát geometrikus minták és fekete szvasztikák díszítik – ezek a motívumok egykoron a szerencse, a jólét és a prosperitás szimbólumai voltak, ezek váltak a 20. században a nemzetiszocializmus és a fehér ember harcának jelképévé.

A szvasztika vagy horogkereszt már évezredekkel korábban is pozitív jelentéssel bírt. A szó szanszkrit eredetű és „jóllétet” vagy „szerencsét” jelentett, számos kultúrában tisztelték. Az ókori görög művészetben is kifejezetten előkelő üzenetet hordozott, például vázák és érmék mintázataként.

Művészi mestermunka és szimbólumok rejtett üzenetei

Héra, akit a házasság és az anyaság istennőjeként tiszteltek, a Magna Graecia görög telepeseinek egyik legfontosabb istensége volt. Az antefixák és más templomi díszek az ő védelméhez fohászkodók hitét erősítették, emlékeztették a közösséget a természetfeletti jelenlétre, amely mindennapjaikat meghatározta.

Egy ilyen tárgy felfedezése arra ösztönöz minket, hogy jobban megértsük őseink hitvilágát, esztétikai érzékét és azokat a jelképeket, amelyekkel kifejezték a természethez, az istenekhez és egymáshoz fűződő kapcsolatukat.

Kövess minket -on és -en!

Elhunyt 99 éves korában, még január 14-én Irmgard Furchner, az egykori stutthofi koncentrációs tábor titkárnője – közölte az itzehoe-i ügyészség szóvivője.

Embrahim Rasool dél-afrikai nagykövet egy külpolitikai szeminárium résztvevőinek azt mondta, hogy Donald Trump amerikai elnök „fehér fajvédő mozgalmat vezet” Amerikában és világszerte.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

Egy fiatal nő tett feljelentést, miután tanúja volt egy antiszemita kifakadásnak a párizsi metrón.

Miután egy ruandai néger „fiatal” azt adta, ami lényege, vagyis fehérek mészárlásába kezdett, szerte az Egyesült Királyságban demonstrációk kezdődtek, melyek gyakran csaptak át erőszakos megmozdulásokba.

Jaroszlav Hunka nyilvánosan elismerte, hogy a második világháború idején önként jelentkezett a Waffen-SS galíciai hadosztályába.

Három náció volt az óriási lágerben: németek, japánok és magyarok. Nekünk, magyaroknak a japánok jelentették a szenzációt. Voltak vagy tízezren. Az atombomba ledobása után magát megadó mandzsúriai hadsereg egy része került ide. Fegyelmezettségük, összetartásuk csodálatra méltó volt.

Számos olyan kommunista szörnyeteg volt, akik emberek kínzásáért és haláláért feleltek, ezért nem meglepő módon az ő halálukat is rengetegen kívánták. A leginkább gyűlöltebb személy a Szovjetunió kegyetlen diktátora, Sztálin volt, aki egészen rejtélyes körülmények között hunyt el.

Bűnözők szabadon engedését tervezi a brit kormány annak érdekében, hogy a börtönök túlzsúfoltsága ne késleltesse a nacionalisták és fehér patrióták megbüntetését, akiket az elmúlt hetek bevándorlásellenes tüntetésein, illetve a brit kormányt kritizáló bejegyzések megosztása miatt tartóztattak le.

„Nyi sagju nazad!” (Egy lépést se hátra!) – így szólt a hírhedt 227-es számú parancs leghíresebb mondata, amit 1942. július 28-án adott ki a főtiszteknek Sztálin.

A soha nem létezett zsidó-keresztény kultúrát (amely egy filoszemita politikai termék) megvédeni igyekvő Magyar Péter egy keménynek gondolt odamondással kezdte beszédét a közmédia épülete előtt.

A Mussolini család egykori vidéki háza Olaszország északkeleti részén, Emilia Romagnában található, Forli városában. Az épület tele van a Duce relikviáival: a telefon, amelynek segítségével a római kormányt hívta, egyenruhája, imádott motorbiciklije.

Október 20-án a Die Heimat (korábban NPD) baden-württembergi elnökét, Marina Djonovićot megtámadta és megsebesítette egy csoport baloldali szélsőséges.

Árvíz ide, árvíz oda, ez a Telex szerkesztőségét amúgy sem érinti túlságosan, nem jelentetnének komoly erősítést a homokzsákok pakolásában, és amúgy is van „fontosabb” témájuk. Kitaláltátok már, micsoda, ugye? Hát persze, hogy az. Mintegy 3 (!) hónap múlva „neonáci koncert” lesz Budapesten!

Az ODESSA nevű titkos SS szervezet üldözött nemzetiszocialisták ezreit mentette ki Németországból a világháború utolsó hónapjaiban, a menekülés fő célpontja a biztonságos Argentína volt. A zsidó szupremácisták keresik, hogy élnek-e még olyanok, akiken még bosszút állhatnának.