Kövess minket -on és -en!

Az i. e. 6. században, az antik görög kultúra virágzó világában született egy különleges mestermű, amely ma is ámulatba ejti a művészet és történelem szerelmeseit, a a zsidókat és libsiket pedig zavarba.

Az i. e. 520 és 500 között készült Héra-antefix egyedülálló mestermű, amelyet a Magna Graecia (Nagy-Görögország, amely Itália déli részét is magába foglalta) művészei alkottak meg. Ezek az antefixek a templomok tetőinek díszítésére szolgáltak, de ez a darab jóval több egy egyszerű építészeti elemnél: egy időutazás a divat, a művészet és az ősi szimbólumok világába.

A nőalak, aki mesél a múltról

A Héra antefixen megörökített női alak olyan részletekkel hívja fel magára a figyelmet. Az ábrázolt nő testhez simuló blúzt visel, amely már önmagában is szokatlan viselet volt az ókorban. A ruhát geometrikus minták és fekete szvasztikák díszítik – ezek a motívumok egykoron a szerencse, a jólét és a prosperitás szimbólumai voltak, ezek váltak a 20. században a nemzetiszocializmus és a fehér ember harcának jelképévé.

A szvasztika vagy horogkereszt már évezredekkel korábban is pozitív jelentéssel bírt. A szó szanszkrit eredetű és „jóllétet” vagy „szerencsét” jelentett, számos kultúrában tisztelték. Az ókori görög művészetben is kifejezetten előkelő üzenetet hordozott, például vázák és érmék mintázataként.

Művészi mestermunka és szimbólumok rejtett üzenetei

Héra, akit a házasság és az anyaság istennőjeként tiszteltek, a Magna Graecia görög telepeseinek egyik legfontosabb istensége volt. Az antefixák és más templomi díszek az ő védelméhez fohászkodók hitét erősítették, emlékeztették a közösséget a természetfeletti jelenlétre, amely mindennapjaikat meghatározta.

Egy ilyen tárgy felfedezése arra ösztönöz minket, hogy jobban megértsük őseink hitvilágát, esztétikai érzékét és azokat a jelképeket, amelyekkel kifejezték a természethez, az istenekhez és egymáshoz fűződő kapcsolatukat.

Kövess minket -on és -en!

A mai Németországban és Ausztriában rendkívül veszélyes vállalkozásra adja a fejét az, aki úgy gondolja, megpróbál kiállni hazája és népe mellett, és ilyen irányú aktivizmust folytat. 

1902. május 31-én kötötték meg a második búr háborút lezáró vereenigingi egyezményt. A terepadottságokat és korszerű lőfegyvereiket jól kihasználó búrok közel három éven keresztül álltak ellent az ötszörös túlerőben lévő brit haderővel szemben.

A zsidó-liberális sajtóban „náci nagymamaként” csúfolt Ursula Haverbecket, akit már többször is börtönbüntetéssel sújtottak úgynevezett holokauszttagadás miatt, most újabb 16 hónapra ítélték.

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

A nemzetiszocializmus szolgálatába állt tudósok és mérnökök számos olyan új eszközt alkottak, amelyek – így köztük a sugárhajtású repülőgép, az első cirkáló, illetve ballisztikus rakéta – döntő hatást gyakoroltak az 1945 után kibontakozó hidegháború fegyverkezési versenyére. 

Undorítón aljas és bestiális bűncselekmény borzolja a kedélyeket Ausztráliában, melynek az elkövetője egy kínai bevándorló. Az esetre a Nacionalista Zóna Telegram-csatornája hívta fel a figyelmet, írja a Kuruc.info.

A szövetségi ügyészek 18 éves börtönbüntetést kérnek a 36 éves Sarah Beth Clendaniel számára, aki bűnösnek vallotta magát abban, hogy megpróbálta felrobbantani az elektromos állomásokat Baltimore környékén, hogy destabilizálja a kormányt egy fehér fajvédő akció keretében.

A világ legnagyobb darabszámban eladott autójának számító, a történelemben először húszmillió példányban legyártott, egy korszak jelképének is tekinthető Volkswagen Bogár ötlete Hitler fejéből pattant elő, a terveket pedig Ferdinand Porsche készítette. 

A szódagyári telepen három, egyenként kb. 50 méter hosszú, fölbe ásott, emeletes priccses „szálloda” várt bennünket. Ez korábban női deportáltak lágere volt.

Archív filmfelvétel került elő a Magyarország történő német bevonulásról, ami 1944. március 19-én történt. A film tanúsága szerint a magyarok barátságosan fogadták a szövetséges csapatokat.

Tíz éve, hogy elhalkultak a „rózsaszínű tapsok”. Tíz éve, hogy barátunk és bajtársunk, a Titkolt Ellenállás egykori énekese, Cseresznye György végleg itt hagyta földi életét és a Hadak Útjára költözött – kezdődik a beszámoló a Légió Hungária lapján.

A szerb hatóságok kiemelték a Dunából a második világháború idején elsüllyesztett egyik német hadihajóroncsot. A folyam mélyén még további mintegy negyven roncs található, amelyekben mindmáig ott hevernek az egykori robbanóanyagok.

Lezajlott tehát a szűk körű izraeli–palesztin fogolycsere, amelynek keretében Izrael „biztonsági okokból” bebörtönzött palesztin nőket és fiatalkorúakat bocsátott szabadon.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

Eva Vlaardingerbroek, a nemzetközi keresztény-konzervatív szcéna éppen aktuá­lis üdvöskéje nemrég Magyarországon kijelentette, hogy az európai nagy népességcsere nemcsak egy elmélet, hanem maga a valóság. Jé, tényleg?