Kövess minket -on és -en!

A svájci törvény nem csak a legismertebb jelképekre vonatkozik. A horogkereszt és a karlendítés mellett a kódolt jelképeket is tiltják majd.

A nemzetiszocialista jelképek – mint a horogkereszt és a karlendítés – betiltására készül a svájci kormány az antiszemita incidensek számának növekedése miatt. A patrióta jelképek nyilvános közzétételéért 200 svájci frankos büntetés (közel 90 ezer forint) járna.

A törvényjavaslat nem csupán a legismertebb nemzetiszocialista szimbólumokra vonatkozna a The Guardian beszámolója szerint, de az olyan kódolt üzenetekre is, mint 18 vagy a 88, melyek Adolf Hitlerre vagy a Heil Hitler köszöntésre utalnak, hiszen az A az első, a H pedig a nyolcadik betű a német ábécében. Ugyanakkor ebben az esetben a „kontextust” is figyelembe fogják venni.

A jelképek oktatási, tudományos, művészi vagy újságírói használata kivételt képez majd a törvény hatálya alól, névleg a szólásszabadság keretében. A törvény nem érinti azokat a vallási jelképeket sem, melyek azonosak vagy hasonlók a nemzetiszocialista jelképekhez. A javaslat társadalmi vitája március 31-ig tart, és annak része egyéb „szélsőséges jelképek” jövőbeli betiltása is.

Svájcban, akárcsak szerte Európában a Hamász 2023 október 7-i terrortámadása és az azt követő gázai háború óta jelentősen megnőtt az antiszemita incidensek száma, amit jellemzően arabok követnek el. Ezen felbátorodva, a logikát messze nélkülöző módon még jobban elkezdték üldözni a európai kormányok az őshonos patriótákat.

Tavaly az ország francia nyelvű részén 70 százalékkal, 944-re nőtt az ilyen esetek száma az egy évvel korábbihoz képest. A német és olasz nyelvű régiókban a növekedés ennél kisebb volt, hiszen 2022-ben 910 antiszemita incidens történt, míg tavaly 1130. Az elkövetők szinte kivétel nélkül arabok, de legalábbis muzulmánok.

Kövess minket -on és -en!

Athénban antifasiszták próbáltak felrobbantani egy lakást, ahol görög hazafiak voltak, ám ehelyett önmagukat sikerült kiiktatniuk. A német hazafiakhoz kötődő Ein Prozent további információkra hívja fel a figyelmet, például arra, hogy az elkövetők kiváló kapcsolatokat ápoltak a berlini antifa színtérrel, s valószínűleg a Hammerbande néven elhíresült terrorcsoporttal is.

A Blood Tribe nemzetiszocialista csoport horogkeresztes zászlókat tűzött ki Dél-Dakota állam fővárosa városházájának lépcsőjére, majd felvonulást tartottak a városban.

Mint ismert, Erzsébetváros DK-s polgármestere, a zsidó Niedermüller Péter már megtalálta Magyarország és a kerület legégetőbb problémáját, a Nordic Sun Kulturális Központot.

Ilaria Salis, az olasz útonálló antifa terrorista a másfél perces felvételen egy fotelben ül, hangsúlyozza, hogy házi őrizetben van, és megmutatja a bokáján elhelyezett elektronikus nyomkövetőt.

Egy ottawai nemzetiszocialistát elítéltek az miatt, hogy „gyűlöletet, félelmet és megosztottságot keltett”, amikor segített létrehozni fajvédő toborzóvideókat és más fehér nacionalista propagandát a mostanra megszűnt szélsőjobboldali Atomwaffen division számára.

Megszünteti a budapesti antifa támadások elsőrendű vádlottjának, Ilaria Salisnak letartóztatását 16 millió forint óvadék ellenében a Fővárosi Ítélőtábla és elrendeli bűnügyi felügyeletét, tudatta a bíróság honlapján közleményben.

Amint ismert, a németországi Magdeburgban szörnyűséges események zajlottak le. A karácsonyi vásárban péntek este egy szaúd-arábiai származású, de már 2006 óta Németországban élő férfi egy bérelt BMW-vel a tömegbe hajtott.

Miután egy ruandai néger „fiatal” azt adta, ami lényege, vagyis fehérek mészárlásába kezdett, szerte az Egyesült Királyságban demonstrációk kezdődtek, melyek gyakran csaptak át erőszakos megmozdulásokba.

A kisinyovi vasúti láger udvarán mukába indulásra sorakoztunk fel 1946 januárjában az egyik reggelen. Egyszer csak kiáll a munkaelosztó tiszt, és 6 fő jelentkezőt kér vágóhídi munkára.

„Ezzel az aláírással a német nép és a német haderő, tetszik vagy sem, a győztesek kezébe adta magát” – nyilatkozta letörten Alfred Jodl vezérezredes Dwight D. Eisenhower tábornok, a szövetséges haderők európai főparancsnokának reimsi főhadiszállásán, 1945. május 7-én.

1971. február 5-én halt meg az oroszországi Gorkijban (Nyizsnyij Novgorod) Rákosi Mátyás kommunista politikus, volt miniszterelnök, "Sztálin legjobb magyar tanítványa", a magyar történelem legsötétebb korszakának névadója.

A Csíkszentdomonkos és Marosfő körüli harcokban estem fogságba 1944. szeptember 12-én a 23. határvadász zászlóalj tisztjeként. A gyűjtőtáborok – Brassó, Focsani, Moszkva – után Magnyitogorszkban tettek ki a vasúti szerelvényből.

Az 1936-os berlini nyári olimpia örökre beleírta magát a történelemkönyvekbe. Az eseményre a Harmadik Birodalom nagy erőkkel készült, és Hitler is engedményeket tett a nemzetközi közvélemény kedvéért.

A második világháborúban utolsó évében, 1945. február 13-án foglalták el a szovjet csapatok teljes egészében a magyar fővárost.

Az utóbbi időben leginkább antiszemita nézeteiről elhíresült amerikai rapper ezúttal egy órán keresztül a Ku Klux Klán ruházatához hasonló fekete színű lepelben és csuklyában beszélgetett egy youtuberrel.