Kövess minket -on és -en!

Egy csoport nemzetiszocialista demonstrált az „Anne Frank naplója” című színházi előadás előtt Michigan állambeli Livingston megyében, a holokauszt propagálása ellen tiltakozva.

Az előadás alatt, több maszkos férfi jelent meg az épület előtt, akik horogkeresztes zászlókat lengettek és állítólag „antiszemita és rasszista szitkokat” kiabáltak a Howell városában található 141-es Amerikai Légió épülete előtt – számolt be róla a CNN.

„Az emberek megdöbbentek. Fel voltak háborodva” – panaszolta Bobby Brite, az amerikai hadsereg veteránja a WXYZ-nek. 

Brite elmondása szerint a darabot néző 75 ember közül sokan féltek elhagyni az épületet, és kíséretet kaptak, miközben az autóikhoz mentek.

Szemtanúk szerint demonstrálókat láttak a közeli Fowlerville városában is. „Olyan borzalmas antiszemita dolgokat mondtak, hogy kényelmetlenül érzem magam, ha megismételném” – mesélte egyikük a CNN-nek.

Az egyik szemtanú aki levideózta az eseményt, azt mondta, hogy a csoport „mindannyian felemelték a kezüket” és azt skandálták: „Heil Hitler, Heil Trump.”

A Fowlerville Community Theatre, amely a darabot előadta, közleményében azt írta, hogy az előadás „valódi emberek történetét meséli el, akik az életüket vesztették a holokauszt során”, és hozzátették, hogy a színészek és a stáb „a lehető legvalóságosabban igyekeztek elmondani a történetüket.”

„Szombat este azonban a dolgok valóságosabbá váltak, mint amire számítottunk” – írták. „A tüntetők jelenléte egy kis bepillantást adott a félelembe és bizonytalanságba, amit a bujkálók érezhettek.”

A Detroit News szerint a felháborodott demonstrálók elhagyták a légió épületének parkolóját, miután felszólították őket erre, majd rövid szóváltásba keveredtek az utcán átkelő nézőkkel.

A zsidó szupremácista Anti-Defamation League (ADL) michigani regionális irodája a közösségi médiában azt írta, hogy „felháborítónak tartja a szélsőjobboldali szélsőségeseket, akik Hitlert dicsőítették és náci zászlókat lengettek egy Amerikai Légió épülete előtt, ahol a darabot játszották”.

Kövess minket -on és -en!

Az emberiség egyik óriási bravúrja a nemzetiszocializmussal kapcsolódik össze: ötven éve a holdra szállás magába olvasztotta a III. Birodalom történetének egy részét.

Kun Béla, születési és 1916-ig használt nevén Kohn Béla, a 133 napos magyarországi tanácsköztársaság zsidó vezére 1886. február 20-án született.

Felülvizsgálatot kezdeményezett a franciaországi Crépol településen megkéselt, 16 éves Thomas ügyében Romans-sur-Isère polgármestere.

Azonnali hatállyal hazaküldtek hét ukrán katonát, akik a Bundeswehrnél vettek részt kiképzésen, mivel Németországban törvény tiltja szinte minden jobboldali vagy hazafias szimbólum használatát.

A francia rendőrség megölt egy kés és vasrúd miatt egy férfit, aki a palesztinok elleni népirtás elleni tiltakozásul fel akart gyújtani egy zsinagógát az északnyugati Rouen városában.

Adolf Hitler 1983-ban előkerült „naplója” olyan igénytelen hamisítvány volt, hogy még az A.H. monogramot sem sikerült helyesen leírni – mégis kollektív őrületbe kergette egy nagynevű német lap szerkesztőit.

A világot reálisan figyelők körében több mint egy évszázadra nyúlik vissza a Judapest kifejezés, amely a nevéből adódóan Budapest elzsidósodásának gyors és jelentős mértékét hivatott kifejezni – ez az elzsidósodás már a 19. században is nagy méreteket öltött.

A New Hampshire-i főügyész hivatala polgárjogi pert indított egy nemzetiszocialista csoport ellen, amiért megzavartak egy transznemű deiváns által gyermekeknek előadott érzékenyítést egy helyi kávézóban.

A Denisz Kapusztyin vezette Orosz Önkéntes Hadtest (RVC) állítása szerint több, Oroszországban végrehajtott támadást vitt véghez 2022-es megalakulása óta, ám nem ő az egyetlen, aki orosz gyökerű, s ukrán oldalon harcoló fegyveres csoportot vezet.

Október 21-én Berlinben letartóztatták a küzdősportokban is jártas baloldali szélsőségest, Thomas Jacobst, aki a szakértők véleménye szerint Lina Engelnek, a "kalapácsos banda" vezetőjének a logisztikusa és trénere. Jacobst több mint egy év körözés után sikerült letartóztatniuk a német hatóságoknak.

Életében Lothrop Stoddard (1883–1950) Amerika egyik legbefolyásosabb írója volt. A Harvardon szerzett doktori címet, tizenöt könyvet írt, beleértve sokat vitatott könyvét is, az 1920-as The Rising Tide of Colort.

Vizsgálatot indítottak a német hatóságok egy videófelvétel ügyében, amelyen tizenéves iskolások nemzetiszocialista karlendítése látható egy lengyelországi kiránduláson.

Ma a fehérek – egyelőre még csak Nyugaton – egy lealacsonyító rendszer áldozatai, amelynek egy monomániásan ismételgetett vád, a rasszizmus az alapja.

A leginkább narancsos ízben fogyasztott szénsavas ital a Coca-Cola mellett talán a legismertebb üdítő szerte a világon.

Az antifa támadások másodrendű vádlottját, Tobias E.-t a tanács egy év tíz hónapra ítélte, de akár hamarosan szabadulhat is. Ő ismerte el egyedüliként az ügyészségi váddal egyezően a bűncselekményeit, de az ítéletet már nem fogadta el.