Kövess minket -on és -en!

A múlt héten elfogták Párizsban a 32 éves albán állampolgárságú Rexinho Abazajt, mozgalmi nevén Ginot. A gyerekkora óta Olaszországban lévő férfit a francia rendőrség tartóztatta le, Magyarország által kiadott nemzetközi elfogatóparancs alapján. Abazaj Párizs előtt Finnországban bujkált a nemzetközi körözés elől.

A magyar hatóságok kérik Abazaj kiadatását, hogy tetteiért a magyar bíróság előtt felelősségre vonható legyen. Az albán ártatlannak vallja magát, és amíg nem születik döntés arról, hogy kiadják-e – ami hónapokig is eltarthat –, egy párizsi börtönben marad, ahol mélyrehatóan ismerkedhet a szubszaharai és arab kultúrával.

Az Olaszországban felnövő Abazaj kiváló kapcsolatban áll a magyar börtönből a brüsszeli EP-be került antifa terroristanőval, Ilaria Salissal. Salis Abazajt "barátnak és elvtársnak, valamint testvérnek" nevezte. Véleménye szerint az, hogy Magyarország kéri Abazaj kialakítását nem más, minthogy „Orbán zsarnok rendszere ismét lábbal tiporja az antifasizmus és az ország értékeit, törvényeit." Salis továbbá kijelenti, hogy az ő esete is bizonyítja, hogy "Magyarországon az antifasiszták nem számíthatnak tisztességes eljárásra", valamint a "jogainkat se tisztelik". Salis előrevetíti, hogy politikai pozícióját felhasználva fog harcolni azért, hogy megakadályozza Abazaj kiadatását.


Abazaj körözési fotója a Rendőrség honlapján

Salis bejegyzésében az olasz hatóságokat is "rendszerszintű rasszizmussal vádolja", mivel szerinte ez az oka, hogy a 3 éves kora óta Olaszországban élő társa még mindig nem kapott olasz állampolgárságot. Az olasz állampolgárságot egyébként valójában azért nem kapta meg, mert több erőszakos bűncselekményt is elkövetett, például Salissal együtt részt vett Salvini pártjának, a Legának a pavilonjai elleni támadásokban, s egyéb (erőszakos) utcai megmozdulásokban.

Az European Conservative c. híroldal szerint Abazaj ügye azért is fontos, mert ha Párizs kiadja az albánt Budapestnek, akkor az Európai Parlamentnek ezt figyelembe kell vennie annak mérlegelésekor, hogy megvonja-e Salis mentelmi jogát, melynek felfüggesztését kérte a magyar kormány. Az Abazaj elleni nemzetközi elfogatóparancsban szereplő vádpontok pontosan megegyeznek az Ilaria Salis ellen felhozott vádakkal. Abazaj ügyvédjei ugyanazok, mint akik korábban Ilaria Salist védték: Eugenio Losco és Mauro Straini.

A kiadatás esélyeit rontja, hogy Salisék egy harmadik olaszországi társát, Gabirele Marchesit nem adta ki Olaszország Magyarországnak, mert úgy érezte, hogy a magyar börtönökben "embertelen bánásmód" várna az olasz antifára. Marchesit a milánói bíróság végül idén tavasszal elengedte, s szabadlábon védekezhet.

Közben az olaszországi és nemzetközi antifa szervezetek máris elkezdtek tüntetni Abazaj szabadságáért.


Olaszországi falfirkán követelik az "ártatlan" Gino szabadságát az elvtársai 

A European Conservative nyomán, KG – Kuruc.info

Kövess minket -on és -en!

Megdöbbentőnek nevezte a magyar külügyminiszter azt, ahogy a média kezeli Ilaria Salis ügyét. Szíjjártó Pétert egy Londonban tartott előadáson kérdezték antifa terroristanőről, és hangsúlyozta: azt az embert védik, aki azzal a céllal érkezett Budapestre, hogy agyonverjen embereket az utcán.

Egy fiatal nő tett feljelentést, miután tanúja volt egy antiszemita kifakadásnak a párizsi metrón.

Egy „náciszimpatizánsok” által tartott rendezvényről készült videoklip jelent meg a német közösségi médiában, ami hatalmas zsidó-liberális hisztériát keltett Németországban.

Magántermészetű programok és a propagandagépezet irányításának helyszíne volt a Haus am Bogensee, Joseph Goebbels egykori villája. 

Magyarország második világháborús történetének van egy apró, alig ismert, de egyben rendkívül érdekes fejezete: az egyéni fegyverténnyel ellenséges harckocsit megsemmisítő magyar honvédek termőfölddel való jutalmazása.

1945 február 13-án, nem sokkal este 10 óra előtt a nyugvóra készülő szász főváros, Drezda, „az Elba parti Firenze” belvárosának ablakai remegni kezdtek a város fölé berepülő brit bombázókötelék motorjainak egyre jobban erősöd, vészjósló basszusától. 

Egy felüljáró alatt tűnt fel egy graffiti Pesten, amely egy akasztófán lógva ábrázolta az Ilaria Salis nevezető olasz antifasiszta bandavezért, az antifa-per első számú vádlottját.

Négynapos utazás után 1945. február 6-án érkeztünk Bajáról Temesvárra. Verőfényes délelőttön vagoníroztunk ki. Az éhségtől és a szomjúságtól elgyötör emberek nagy része megrohamozta az olvadó havat, és marokszámra tömte a szájába.

Jaroszlav Hunka nyilvánosan elismerte, hogy a második világháború idején önként jelentkezett a Waffen-SS galíciai hadosztályába.

Megvonta az állami támogatást a következő hat évre a német alkotmánybíróság a zsidó-liberális sajtóban „neonáciként” számon tartott Die Heimat nevű párttól.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

Október 20-án a Die Heimat (korábban NPD) baden-württembergi elnökét, Marina Djonovićot megtámadta és megsebesítette egy csoport baloldali szélsőséges.

A Kun (Kohn) Béla nevével fémjelzett proletárdiktatúra és vörösterror, a hírhedt 133 nap fenekestül forgatta fel az akkori magyar társadalmi és politikai életet.

Tíz éve, hogy elhalkultak a „rózsaszínű tapsok”. Tíz éve, hogy barátunk és bajtársunk, a Titkolt Ellenállás egykori énekese, Cseresznye György végleg itt hagyta földi életét és a Hadak Útjára költözött – kezdődik a beszámoló a Légió Hungária lapján.

Regisztrált az X-re Ilaria Salis olasz EP-képviselő, aki Magyarországon az antifa támadások elsőszámú gyanúsítottjaként lett ismert.