Kövess minket -on és -en!

A múlt héten elfogták Párizsban a 32 éves albán állampolgárságú Rexinho Abazajt, mozgalmi nevén Ginot. A gyerekkora óta Olaszországban lévő férfit a francia rendőrség tartóztatta le, Magyarország által kiadott nemzetközi elfogatóparancs alapján. Abazaj Párizs előtt Finnországban bujkált a nemzetközi körözés elől.

A magyar hatóságok kérik Abazaj kiadatását, hogy tetteiért a magyar bíróság előtt felelősségre vonható legyen. Az albán ártatlannak vallja magát, és amíg nem születik döntés arról, hogy kiadják-e – ami hónapokig is eltarthat –, egy párizsi börtönben marad, ahol mélyrehatóan ismerkedhet a szubszaharai és arab kultúrával.

Az Olaszországban felnövő Abazaj kiváló kapcsolatban áll a magyar börtönből a brüsszeli EP-be került antifa terroristanőval, Ilaria Salissal. Salis Abazajt "barátnak és elvtársnak, valamint testvérnek" nevezte. Véleménye szerint az, hogy Magyarország kéri Abazaj kialakítását nem más, minthogy „Orbán zsarnok rendszere ismét lábbal tiporja az antifasizmus és az ország értékeit, törvényeit." Salis továbbá kijelenti, hogy az ő esete is bizonyítja, hogy "Magyarországon az antifasiszták nem számíthatnak tisztességes eljárásra", valamint a "jogainkat se tisztelik". Salis előrevetíti, hogy politikai pozícióját felhasználva fog harcolni azért, hogy megakadályozza Abazaj kiadatását.


Abazaj körözési fotója a Rendőrség honlapján

Salis bejegyzésében az olasz hatóságokat is "rendszerszintű rasszizmussal vádolja", mivel szerinte ez az oka, hogy a 3 éves kora óta Olaszországban élő társa még mindig nem kapott olasz állampolgárságot. Az olasz állampolgárságot egyébként valójában azért nem kapta meg, mert több erőszakos bűncselekményt is elkövetett, például Salissal együtt részt vett Salvini pártjának, a Legának a pavilonjai elleni támadásokban, s egyéb (erőszakos) utcai megmozdulásokban.

Az European Conservative c. híroldal szerint Abazaj ügye azért is fontos, mert ha Párizs kiadja az albánt Budapestnek, akkor az Európai Parlamentnek ezt figyelembe kell vennie annak mérlegelésekor, hogy megvonja-e Salis mentelmi jogát, melynek felfüggesztését kérte a magyar kormány. Az Abazaj elleni nemzetközi elfogatóparancsban szereplő vádpontok pontosan megegyeznek az Ilaria Salis ellen felhozott vádakkal. Abazaj ügyvédjei ugyanazok, mint akik korábban Ilaria Salist védték: Eugenio Losco és Mauro Straini.

A kiadatás esélyeit rontja, hogy Salisék egy harmadik olaszországi társát, Gabirele Marchesit nem adta ki Olaszország Magyarországnak, mert úgy érezte, hogy a magyar börtönökben "embertelen bánásmód" várna az olasz antifára. Marchesit a milánói bíróság végül idén tavasszal elengedte, s szabadlábon védekezhet.

Közben az olaszországi és nemzetközi antifa szervezetek máris elkezdtek tüntetni Abazaj szabadságáért.


Olaszországi falfirkán követelik az "ártatlan" Gino szabadságát az elvtársai 

A European Conservative nyomán, KG – Kuruc.info

Kövess minket -on és -en!

Trump láthatóan Gorbacsov kényszerpályájára került, és elkezdi szanálni az amerikai birodalmat. Akárcsak elődje, ő sem önszántából teszi.

Mi a magyarság jelenlegi helyzete a pozsonyi csata tükrében? Szinte lehetetlen vállalkozás a megfogalmazott kérdésre minden igényt kielégítő válaszokat adni, de ugyanilyen lehetetlen, hogy nemzeti érzelmű magyar ember ne gondolkodna el ezeken az összefüggéseken ezekben a napokban.

Egy csoport nemzetiszocialista demonstrált az „Anne Frank naplója” című színházi előadás előtt Michigan állambeli Livingston megyében, a holokauszt propagálása ellen tiltakozva.

1945 tavaszán Magyarország "felszabadítása" lényegében az ország szovjet megszállását, illetve leigázásának kezdetét jelenti.

Elítéltek egy angol antiszemita aktivistát, aki a rendőrség szerint „neonáci hitet vallott”, mert meg akart támadni egy sussexi zsinagógát.

Egy 21 éves nemzetiszocialista aktivista titokban rögzített beszélgetéseit felhasználják a terrorizmus vádjával kapcsolatos perében Kanadában.

Évtizedekig agyonhallgatták a világtörténelem legsúlyosabb, legtöbb – 9343 – áldozatot követelő hajókatasztrófáját, a Wilhelm Gustloff 1945. január 30-án történt megtorpedózását.

Öt év börtönbüntetéssel fenyegetik kaphat Karl Münter, a 96 éves volt SS-katonát, aki az ascq-i megtorlásért felelős parancsnok egységében szolgált. 

Mi, összegyűjtött fiatalok 1944. december 24-én, karácsony napján indultunk el Kéthelyről Csehszlovákián és Németországon keresztül: 1945 májusában érkeztünk meg a felső-ausztriai altheimi átmeneti táborba, amelyben már mintegy 30-35 000 fő tartózkodott.

Hanna S., egy német antifa terrorista ellen emeltek vádat Németországban. A német ügyészek szerint a vádlott feltételezhetően ahhoz a bandához tartozott, amely erőszakos támadásokat hajtott végre Budapesten.

Július 15-én hét hónap börtönre ítélték Hans Jørgen Lysglimt Johansent, a Szövetség – Alternatíva Norvégiának (Alliansen – Alternativ for Norge) párt elnökét.

1879. december 21-én született Joszif Visszarionovics Sztálin, aki három évtizeden át volt a Szovjetunió legfőbb vezetője. 

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.

A második világháború egyik híresebb haditengerészeti művelete a Bismarck csatahajó útja volt. Ennek részként zajlott le a Dánia-szorosban az egyik összecsapás a brit és a német flotta között. Alább az ezzel kapcsolatos technikai tényezőket vesszük át.

Az i. e. 6. században, az antik görög kultúra virágzó világában született egy különleges mestermű, amely ma is ámulatba ejti a művészet és történelem szerelmeseit, a a zsidókat és libsiket pedig zavarba.