Kövess minket -on és -en!
96 évesen elhunyt Ursula Haverbeck, az idős német hölgy, akit „német” bíróság elé állították több alkalommal is, és idén nyáron 1 év 4 hónap börtönbüntetésre ítéltek. A fősodratú sajtó csak „náci nagymamaként” gúnyolta.
Az Észak-Rajna-Vesztfáliában élő Haverbeck 2015. április 21-én az Oskar Gröning egykori SS-tag elleni lüneburgi per margójára azt mondta az újságíróknak, hogy Auschwitz nem megsemmisítő-, hanem munkatábor volt. Az NDR Panorama magazinnak adott televíziós interjújában azt is tagadta, hogy ott tömeges emberirtás történt volna.
De már korábban is úgy fogalmazott: „a holokauszt a történelem legnagyobb és legtartósabb hazugsága”.
A hesseni Winterscheidben (ma Gilserberg része) született, saját bevallása szerint négy évig Svédországban élt Kelet-Poroszországból kitelepítettként, és pedagógiát, filozófiát és nyelvészetet tanult. Férje, Haverbeck-Wetzel mellett dolgozott sokáig, majd 1999-ben, amikor ő elhunyt, számos funkciót átvett tőle. Többek között a Heimvolkshochschule Collegium Humanum (Felnőttképző Iskola, Collegium Humanum) nemzetközi felnőttképzési intézmény elnöki tisztét Vlothóban, Észak-Rajna-Vesztfáliában, amelyet ketten alapítottak 1963-ban. A Collegium Humanum először a német környezetvédelmi mozgalomban tevékenykedett, és az 1980-as évek elejétől a német nemzeti mozgalmak felé fordult.
Haverbeck egyébként már 1990 előtt, Németország újraegyesülése előtt kapcsolatokat ápolt német nemzeti mozgalmakkal, például az NPD-vel. 2000 körül ismerkedett meg Horst Mahler nemzetiszocialista ügyvéddel. Megalapították a Verein zur Rehabilitierung der wegen Bestreitens des Holocaust Verfolgtent (Egyesület a holokauszt tagadásáért üldözött személyek rehabilitálásáért), amely az üldözött holokauszt-revizionistákért állt ki. De kapcsolatban állt más híres revizionistákkal is, Ernst Zündellel, Robert Faurissonnal, Germar Rudolffal, Jürgen Graffal és sok más jelentős személlyel. Ezt a szervezetet végül 2008 májusában tiltotta be a belügyminisztérium, mint olyat, amely „ellenséges Németország alkotmányával szemben”.
„Amikor »arisztokráciáról« beszélünk, nem titulusra, gazdasági vagy intellektuális rangra gondolunk, hanem jellemarisztokráciára, szellemi arisztokráciára. Egy arisztokráciára, amelyet fel kell építenünk a minket körülvevő romok között” - fogalmazott Junio Valerio Borghese, aki a fasiszta Olaszországban a haditengerészet parancsnoka volt, a háború után pedig egy ideig vezette a fasiszta Olasz Szociális Mozgalmat, 1970-ben pedig részt vett egy fasiszta puccskísérletben, amely után Spanyolországba kényszerült emigrálni.
Az idézet viszont tűpontos, és tökéletes mértékben illik a most elhunyt Ursula Haverbeckre. Nyugodjék békében, szelleme itt él köztünk, és ezt a fehér ember ellenségei is tudják, nem szűnnek meg rettegni tőle és az általa kimondott igazságtól.