Kövess minket -on és -en!

Nyolcvanhárom, nemzetiszocialista iratokkal és propagandaanyaggal teli dobozt foglaltak le a hatóságok az argentin legfelsőbb bíróság épületének pincéjében. 

A bíróság közleménye szerint a dobozokban olyan propagandaanyagokat találtak, amelyek segítségével a nemzetiszocialista eszméket igyekeztek terjeszteni Argentínában a második világháború idején.

Több tucat, nemzetiszocialista dokumentumokat tartalmazó dobozra bukkantak az argentin legfelsőbb bíróság pincéjében − adta hírül az MTI. A dokumentumok − képeslapok és több ezer, a Nemzetiszocialista Német Munkáspárthoz (NSDAP) köthető jegyzet − katalogizálására nem túl stílusosan a Buenos Aires-i Holokauszt Múzeumot kérték fel.

A zsidók azt is vizsgálják, tartalmazhatnak-e a dobozok „további információkat” az úgynevezett holokausztról, vagy éppen a nemzetiszocialistákat finanszírozó nemzetközi hálózatokkal kapcsolatban.

A dobozokat a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom tokiói nagykövetségéről szállították a dél-amerikai országba még 1941-ben. A helyi hatóságok aggodalmukat fejezték ki a szállítmány érkezésekor, attól tartva, hogy a dobozok tartalma árthat Argentína világháborús semlegességének, ezért − jóllehet a német hatóságok hangsúlyozták, hogy „személyes tárgyakról” van szó − a vámosok szúrópróbaszerűen átvizsgáltak öt dobozt.

A szállítmány ezután került a bírósághoz, amelynek döntése egyelőre nem ismert.

Argentína egészen 1944-ig őrizte semlegességét, ekkor azonban felmondta kapcsolatait a tengelyhatalmakkal, egy évre rá pedig hadat üzent Németországnak és Japánnak. A helyi holomúzeum adatai szerint az Európában egyre növekvő zsidóellenesség miatt 1933-tól 1954-ig 40 ezer zsidó érkezett a dél-amerikai országba, ami miatt jelenleg Argentínában van Latin-Amerika legnagyobb zsidó közössége.

Kövess minket -on és -en!

Ausztriában kerültem a szovjet hadsereg hatalmába 1945. május 11-én. Szörnyű utazás után – miközben a vagonlakók 25 százaléka elpusztult – lázas betegen szálltam ki a vagonból Focsaniban.

Embrahim Rasool dél-afrikai nagykövet egy külpolitikai szeminárium résztvevőinek azt mondta, hogy Donald Trump amerikai elnök „fehér fajvédő mozgalmat vezet” Amerikában és világszerte.

Miután a britek megválasztották Keir Starmert, a hatóságok gyorsabban bebörtönzik a „rasszista anyukákat”, mint az erőszakos bűnözőket.

Október 21-én Berlinben letartóztatták a küzdősportokban is jártas baloldali szélsőségest, Thomas Jacobst, aki a szakértők véleménye szerint Lina Engelnek, a "kalapácsos banda" vezetőjének a logisztikusa és trénere. Jacobst több mint egy év körözés után sikerült letartóztatniuk a német hatóságoknak.

Visszatért, majd le is lépett az X (korábban Twitter) médiaplatformról Kanye West, az antiszemita néger, aki mára szintet lépett és nyíltan vállalja, hogy „meggyőződéses náci”.

A brit uralkodó osztály teljes mozgósítást rendelt el a néger suhanc által megkéselt fehér kisgyerekek halála miatt kirobbant spontán tiltakozás leverésére. 

Terrorizmushoz kapcsolódó vádakkal illetik a winnipegi nemzetiszocialista aktivistát, akit korábban antiszemita graffitik felfestése miatt kaptak el.

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

Az argentin rendőrség letartóztatott egy férfit Buenos Airesben, aki egy nagy mennyiségű, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalomból származó eredeti fegyvert tartott a házában, amelyek a Wehrmacht és a Waffen-SS szimbólumaival voltak díszítve – közölték a hatóságok.

Jean-Marie Le Pen, a francia jobboldali Nemzeti Front (FN) alapítója és hosszú ideig vezető politikusa 96 éves korában elhunyt. Halálhírét családja is megerősítette.

A rendőrség terrorizmus elleni csoportja nyomozást indított egy sydney-i zsinagógánál elkövetett festékszórós pingálás ügyében.

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

Házi készítésű pokolgép robbant egy Athén központjában található lakóházban, az Ampelokipoi negyedben. A rendőrség közleménye szerint egy férfi meghalt, egy nő pedig súlyosan megsérült.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

A tengerentúli nemzetiszocialista szimpatizánsok Adolf Hitler számára építtették a kaliforniai luxus-főhadiszállást, a háború kitörése miatt azonban a Führer végül soha nem jutott el oda.