Kövess minket -on és -en!

Ma 1945. május 8-át a második világháború végének és a „náci rezsim” bukásának napjaként tartják számon hivatalosan Németországban.

Olyan ez náluk, mint nálunk volt egykor április 4-e. Csak míg Magyarországon legalább az elmúlt évtizedekben vita folyhatott a megítéléséről, a németeknél ez nincs.

Holott ez ott sem a „felszabadulás ünnepe” volt, ugyanis sok német számára fájdalmas történelmi emlékek fűződnek hozzá. Viszont a szász parlament a CDU támogatásával úgy döntött, hogy hivatalosan is emléknappá nyilvánítja ezt a dátumot ebben a tartományban is, amelyet a történelmi kontextus miatt nem mindenki ünnepel. Míg mások az új kezdetként tekintenek rá, sokan – különösen a keleti tartományokban – a háborús vereség következményeit és a területek elvesztését, a brutális kitelepítéseket és az ezzel járó szenvedéseket élik át újra.

Az 1945-ös év nem csupán a háború végét, hanem a sok ezer német család számára a földjük elvesztését is jelentette. Az elhurcolások és kitelepítések szintén mély nyomot hagytak, és sok ember számára ez a dátum nem csupán egy történelmi esemény, hanem a fájdalom és a veszteség szimbóluma.

Kár ezt szépíteni, Németország totális vereségén egy németnek nincs mit ünnepelnie.

A „felszabadulás” ideológiája, amelyet gyakran a háború végének győzelmi pillanataként tüntetnek fel, a németek számára érzékelhetően nem hozott felszabadulást. A tömeges elhurcolások és a szovjet hadsereg áldozatai mind olyan események, amelyek a mai napig inkább elhallgatott fájdalomként élnek tovább a történelmi tudatban. Nem úgy az úgynevezett holokauszttal. Annak emléke élő valóság a mai napig, alfája és ómegája a „demokratikus” államberendezkedésnek.

Vannak azért ellenhangok Szászországban is. Ugyanis a szászok számára végképp nem felszabadulást jelentett, hanem a totális bolsevik megszállás kezdetét, majd aztán bő 40 évig az NDK diktatúrája alatt éltek. Tiltakozásként a Szabad Szászok nevű mozgalom egy emlékérmét is kiadott, amely arra mutat rá, hogy nincs mit ünnepelni ezen a napon.

Kövess minket -on és -en!

1924-ben hunyt el az az ember, aki a németek ügynökeként érkezett Oroszországba 1917-ben, s akit halála óta nem temették el. Torz eszméi, melynek alapján társaival Szovjetunió néven új államot alapítottak, legalább százmillió ember halálához vezettek.

Aszad elsősorban önmagát hibáztathatja a vereségéért, mert túlságosan is Iránra, a Hezbollahra és Oroszországra támaszkodott, és nem gondoskodott arról, hogy megtisztítsa korrupt tisztikarát és modernizálja hadseregét. Semmi ilyet nem tett, és most vesztett.

Magát nemzetiszocialistának valló fehér ember ítéltek börtönbüntetésre Ausztráliában a nézeteiért. A szigetországban ez az első eset, hogy a bíróság döntése nyomán valaki karlendítésért részesül elzárásban.

Az esztergomi Kaleidoszkóp Házban rendezik a Blanket Hill koncertjét. A luxemburgi antifa zenekar az eseményre készült plakátjával egyértelmű és erőszakos üzenetet fogalmazott meg, mely a tavaly februári támadásokra emlékeztet.

Az elmúlt évtizedek legsúlyosabb etnikai zavargásai rázták meg az Egyesült Királyságot. Az angol társadalom megcsömörlött az illegális bevándorlás és a multikulturalizmus negatív következményeitől. A polgárháború azonban még várat magára.

Mi, összegyűjtött fiatalok 1944. december 24-én, karácsony napján indultunk el Kéthelyről Csehszlovákián és Németországon keresztül: 1945 májusában érkeztünk meg a felső-ausztriai altheimi átmeneti táborba, amelyben már mintegy 30-35 000 fő tartózkodott.

Szülővárosában, a nyugat-franciaországi La Trinité-sur-Merben szűk családi körben eltemették Jean-Marie Le Pent, a francia Nemzeti Front alapítóját.

Jó ideje keringett egy különös történet, miszerint a sarkkörön lévő Alexandra Land nevű szigeten működött egy meteorológiai állomás, amely második világháború alatt a titkos német tudományos projektek helyszíne volt.

A hadosztályt először 1939 októberében állították fel Pilsen mellett, miután az SS-Verfügungstruppe egyes alakulatai a német szárazföldi haderő „Kempf” páncéloshadosztályába beosztva részt vettek a lengyel hadjáratban.

90 ezer eurónyi tartozást hajtana be Lombardia tartományának vezetősége az antifa támadások vádlottján, Ilaria Salison.

Sokan vérmes reményeket fűznek Trump következő elnöki ciklusához, egyebek mellett a világbéke megteremtését is várva tőle. Számos előjel azonban arra utal, hogy csalódni fognak a várakozásaikban. 

Megszünteti a budapesti antifa támadások elsőrendű vádlottjának, Ilaria Salisnak letartóztatását 16 millió forint óvadék ellenében a Fővárosi Ítélőtábla és elrendeli bűnügyi felügyeletét, tudatta a bíróság honlapján közleményben.

Egy párizsi zsidó férfit megtámadott két fiatal, akik megpróbálták megerőszakolni, miután felfedeztek a telefonján egy izraeli zászlót.

Harrisburg belvárosában a Blood Tribe fehér fajvédő, nemzetiszocialista csoport tartott demonstrációt, amelyet a zsidók és liberálisok hisztérikusan elítélték, mondván, hogy a résztvevők „gyűlöletkeltő üzenetet terjesztettek, és álarcok mögé bújtak, hogy elrejtsék kilétüket”.

1902. május 31-én kötötték meg a második búr háborút lezáró vereenigingi egyezményt. A terepadottságokat és korszerű lőfegyvereiket jól kihasználó búrok közel három éven keresztül álltak ellent az ötszörös túlerőben lévő brit haderővel szemben.