Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A 61 éves Peter Lynch több mint két év börtönt kapott augusztusban erőszakos rendbontás miatt, mert állítólag rasszista dolgokat kiabált a rendőröknek. Október 19-én hirtelen meghalt a börtönben.

Peter Lynch egyike volt annak a sok tüntetőnek, akiket Nagy-Britanniában börtönbe zártak a tüntetések során, miután egy afrikai származású, de már Britanniában született fiatal férfi halálra késelt három kislányt. Augusztus negyedikén egy rotherhami szálloda előtt gyűltek össze, ahol több száz "menekült" van elhelyezve.

Rotherham városa a pakisztáni nemi erőszakbandák szinonimájává vált, akik brit lányok ezreit zsákmányolták ki, miközben a rendőrség aktívan ellenállt a visszaélések megállítására irányuló minden kísérletnek - ugyanis féltek attól, hogy rasszistának tekintik őket.

A tüntetés alatt Lynch egy táblát vitt magával, amelyen többek között a rendőrséget, a politikusokat, a média és a Környezetvédelmi Ügynökség munkatársait korruptnak nevezte. Nem volt erőszakos, bár többen igen, de azt kiabálta a rendőröknek, hogy "söpredék", akik "megvédik azokat, akik megerőszakolják és meggyilkolják a gyerekeinket". Emiatt rasszista összeesküvés-elmélet hívének bélyegezték a médiában és a bíróságon.

Jeremy Rickardson bíró ítéletében kijelentette, hogy bár Lynch tiltakozása önmagában nem volt törvénytelen, "lázító retorikája" átlépte az "észszerű határvonalat". Amikor a védelem hangsúlyozta, hogy közönséges családapa, négy gyerekkel és három unokával, a bíró "a nagyapa szégyenletes példájának" nevezte.

Ricardson bíró egyébként korábban felfüggesztett börtönnel elengedett egy pedofilt, ugyancsak felfüggesztettel egy sofőrt, aki elgázolt egy kerékpárost, s aki meg is halt, míg Lynchet egy tábláért és néhány kiabálásért 2 év 8 hónapra bezárta.

Lyncet végül augusztus 22-én két év nyolc hónap börtönbüntetésre ítélték erőszakos garázdaság miatt. Mindez annak ellenére, hogy többszörösen megbetegedett, és többek között anginában, pajzsmirigybetegségben és cukorbetegségben szenvedett, és korábban szívinfarktusa is volt.

Október 19-én, szombaton Peter Lynch meghalt a Moorlands börtönben, Doncaster közelében. A Daily Mail forrásai szerint állítólag öngyilkos lett, de ezt hivatalosan még nem erősítették meg. A büntetés-végrehajtási szolgálat független vizsgálatot fog lefolytatni a halálával kapcsolatban.

Bár nem tudni, hogy valóban öngyilkos lett-e, de ha igen, akkor valószínűleg "jó oka" volt rá, a négy gyermekkel megáldott családapának. A britanniai börtönök tele vannak a beilleszkedni képtelen söpredék színesek hordáival, akik még rendes körülmények között is - vagyis szabadlábon, az utcán - izzó fehérgyűlölettel rendelkeznek. Elképzelhetjük, hogy az angol úr, aki még nem is örvendhetett a legjobb egészségnek, mit kellett átéljen a szubhumán hordával összezárva úgy, hogy rasszistának bélyegezte az állam. Lynch halála egyértelműen Jeremy Ricardson és a brit állam lelkén szárad.

R.I.P., Peter Lynch!

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Egy felüljáró alatt tűnt fel egy graffiti Pesten, amely egy akasztófán lógva ábrázolta az Ilaria Salis nevezető olasz antifasiszta bandavezért, az antifa-per első számú vádlottját.

Fogságba esésem első percei veréssel teltek. Miközben a sorfalat álló angol katonák előtt elvonultunk, a géppisztoly agyával ütöttek, majd rugdaltak bennünket, gyorsabb haladásra késztetve a mintegy 300 embert.

A liberális brit bíróság „elkötelezett fajgyűlölőknek” nevezte őket, akik a bíró szerint „terrorizmusra buzdítottak”.

Feltételesen szabadlábra helyezték Nikosz Mikaloliakoszt, az Arany Hajnal görög nemzetiszocialista gyökerű politikai párt alapítóját és vezetőjét, miután letöltötte 13 éves börtönbüntetésének egy részét.

Az SS Vezetési Főhivatalának felállítási utasítását követően (1944. november 2.) Grassy József, az SS 25. fegyveres-gránátoshadosztályának parancsnoka törzsével Zalaszentgróton rendezkedett be.

Az AfD 67 éves politikusa, Stefan Hrdy épp az autójából kiszállva próbált bejutni az épületbe, amikor körülbelül 20 antifasiszta állta el az útját.

Egy fiatal nő tett feljelentést, miután tanúja volt egy antiszemita kifakadásnak a párizsi metrón.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

Első fokon pénzbüntetéssel sújtotta a Szentesi Járásbíróság azt a férfit, aki tavaly decemberben egy horogkeresztes zászlót rakott ki lakásának ablakába – tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője az MTI-t.

Lezajlott tehát a szűk körű izraeli–palesztin fogolycsere, amelynek keretében Izrael „biztonsági okokból” bebörtönzött palesztin nőket és fiatalkorúakat bocsátott szabadon.

A szódagyári telepen három, egyenként kb. 50 méter hosszú, fölbe ásott, emeletes priccses „szálloda” várt bennünket. Ez korábban női deportáltak lágere volt.

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) hat év börtönbüntetésre ítélte Marián Magátot, akit törvénybe ütköző gondolatok kifejtésével kapcsolatos vádpontokban bűnösnek találtak.

A második világháború óta nem látott szintet ért el a Dániában feljegyzett antiszemita megnyilvánulások száma – közölte Henri Goldstein, a skandináv ország zsidajinak vezére.

Másodjára állt bíróság elé az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis a Fővárosi Törvényszéken. A Markó utcai épület tárgyalótermébe ismételten széles vigyorral a képén nézett végig a hallgatóságon. 

A leginkább narancsos ízben fogyasztott szénsavas ital a Coca-Cola mellett talán a legismertebb üdítő szerte a világon.