Kövess minket -on és -en!

Újra nemzetiszocialista egyenruhák, csíkos rabruhák és lágerdíszletek színesítettek egy spanyol farsangi felvonulást.

A katolikus világban a húsvétot megelőző 40 nap a karneválok ideje. A belgiumi Aalst felvonulásán haredi ortodox zsidókat ábrázoltak rovarok formájában. A munkatáborok témája tért vissza a spanyolországi Campo de Criptana felvonulásán. Ugyanez a téma jelent meg a Madridtól 200 kilométerre, délre fekvő Badajoz-ban, február 23-án.

Az Európai Unió és Izrael természetesen elítélte a "holokauszton viccelődő" karneváli felvonulásokat.

Nomen est omen: a Los Mismos (Ugyanazok) elnevezésű csoport a Badajozban roppant népszerűségre tett szert korábbi performánszaival. Hol űrhajós majmok utaztak együtt asztronautákkal, máskor kalózok a későbbi gyarmatok felfedezőiként tűntek föl.

A mostani badajozi felvonulás viszonylag kevés bírálatot kapott, pedig az egyik zászlón horogkereszt jelent meg a Dávid csillag közepén. Másikon a JUDE szó került a Dávid csillag közepébe, akár a 40-es években volt.

A felvonuló táncosok extázisban lengették a lobogókat, miközben a mikrofonból gyorsuló vonat hangja szólt. A bámészkodók jót mulattak mindezen és tapsviharban törtek ki. A zenészeket szállító hatalmas vonatot ábrázoló járművet kék-fehér csíkos rabruhát viselő emberek tolták.

Más műfoglyok a hátukon Dávid csillagot viseltek. Voltak olyanok is, akiknek ruhája megfeleződött: a bal oldal csíkos volt, jobb oldala SS egyenruhára hajazott, horogkeresztes karszalaggal. A táncosra Hitler bajuszt festettek. Az élen két ilyen fazon haladt; „Los Mismos” táblát vittek. (Értsd: ezek ugyanazok.) Egy fogolynak öltözött nő egy Hitler kosztümös férfiba karolva sétált. Voltak lányok, akik piros ruhába öltöztek, emlékezetve Steven Spielberg propagandafilmjére, a “Schindler listájára”.

A menetet két fogoly zárta, akik az auschwitzi munkatábor kapuját tolták.

Az Extremadura Canal hírcsatona kommentátora szerint a szervezők „azzal az érzékenységgel nyúltak a témához, amelyet az megkívánt.” 

Kövess minket -on és -en!

Kedden reggel hiába várták az antifa támadások második olasz vádlottját, nem jelent meg a tárgyalóteremben, így a bíróság nem tudott érdemben továbbhaladni az ügyben. 

Kanye West legújabb bejegyzésében megvédte a horogkeresztes pólók árusítását, és azt állította, hogy már nem áll zsidók irányítása alatt.

Korábban az athéni magyar nagykövetet támadták meg szélsőbaloldaliak, most Stuttgartban rongálták meg a magyar konzulátus épületét a Budapesten fogva tartott bűnöző, Ravi Trux elvtársai. Az esetről a Stuttgarter Nachrichten nyomán a Magyar Jelen számolt be.

Talán furcsán hangzik tőlem, de kezdem megsajnálni az izraelieket. Szomorú és szánalmas azt látni, hogy mi mindent kell elszenvedniük a Hamász, a Hezbollah és a húszik részéről. 

A Terrorelhárítási Központ (TEK) a Nyugati pályaudvaron elfogott egy német állampolgárt, akit hazájában többek között fegyverek, lőszerek és robbanóanyagok tiltott kereskedelme miatt köröztek – közölte a Police.hu.

A CIA dokumentumaiból kiderül, hogy ügynökök 10 évig keresték Adolf Hitlert Dél-Amerikában, miközben Argentína arra készül, hogy feloldja a titkosítás alól a második világháború végén az országba menekült németekről szóló kormányzati aktákat.

Kiadta a német hatóság a 2023. februárban Budapesten elkövetett támadássorozat egyik feltételezett elkövetőjét.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

Az 1944. december 22-én megalakult Ideiglenes Nemzeti Kormány még Debrecenben volt, amikor magyar területekről elhurcolt civilek hozzátartozói a kormány közbenjárását kérő levelek ezreit küldték a Külügyminisztériumba.

A komáromi várból indított szerelvény foglyait 1945. május 26-án rakták ki Cegléden. Vérhasgyanúsak voltunk, ezért nem mertek továbbvinni. 

Schleswig-Holsteinben töltöttük 1945 nyarát. Itt gyűjtötték össze az angol fogságba került többi magyar katonát és leventét is. 

Feszült hangulatban kezdődött az antifa támadások tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken, miután kezdés előtt közel egy órával a Betyársereg, valamint a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Légió Hungária tagjai zászlókkal, csendben tüntettek a törvényszék épülete előtt.

A „Hunyadi” hadosztály törzse gépkocsi-szállítással 1944. november 3-án megérkezett Zalaszentgrótra, s várta az első önkéntesek érkezését.

A Krím-félszigeten nem volt nagy számú a fegyveres őrök csoportja. A Fekete-tenger veszi körül, a kontinenssel csak egy híd köti össze. Ezen illetékteleneknek átmenni pedig lehetetlen. Érthető, hogy az őrök unatkoztak, amit fokozott a helyhez kötöttség is.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.