Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Azokat az ausztrálokat, akik nyilvánosan nemzetiszocialista tisztelgést mutatnak be Victoria államban, tetemes pénzbírsággal vagy akár egy év börtönnel is sújthatják az új törvényjavaslat értelmében.

Úgynevezett holokauszttúlélőkkel, az asztrál Victoria állam rendőrségével és zsidó vezetőkkel „konzultáltak” az új törvényekről, amelyek több mint 23 000 dolláros büntetést vagy 12 hónapos börtönbüntetést, vagy mindkettőt vonnak maguk után, aki „szándékosan náci szimbólumot vagy gesztust mutat be vagy hajt végre nyilvánosan”.

A jogszabály kivételt fog tartalmazni bizonyos csoportok, köztük az akadémikusok vagy a színészek számára. Kivételt képeznek a történelmi emlékekkel kereskedők, illetve a közérdekűnek ítélt ügyekről „tisztességes és pontos jelentés” közzététele is.

Jaclyn Symes főügyész azt mondta, hogy a viktoriánusok (Victoria állam lakói) „zéró toleranciával rendelkeznek a gyűlöletkeltő ideológia dicsőítése iránt”.

„Gondoskodunk arról, hogy azokat az embereket, akik ezeket a szimbólumokat és gesztusokat zaklatásra, megfélemlítésre és gyűlöletkeltésre használják, felelősségre vonják gyáva viselkedésükért” – mondta Symes.

„Bár azt kívánjuk, hogy ne legyen szükség ezekre a törvényekre, mindig szembeszállunk az antiszemitizmussal, a gyűlöletkel és a rasszizmussal – mert minden viktoriánus megérdemli, hogy elfogadva, biztonságban és befogadva érezze magát.”

A lépés néhány héttel azután történt, hogy Tasmania lett az első Ausztrália állam és az első Európán kívüli joghatóság, amely betiltotta a Hitler-köszöntést.

A Victoria állambeli reformokat azután indították el, hogy a nemzetiszocialisták egy csoportja részt vett a „Let Women Speak” rendezvényen, amelyet Kellie-Jay Keen-Minshull brit transzellenes aktivista tartott. A nemzetiszocialisták a tüntetésen Hitler-köszöntéssel hergelték a zsidó-liberális média képviselőit, aminek botrány lett a vége.

Az ausztrál terrorelhárító hírszerzés korábban arra figyelmeztetett, hogy a „neonáci sejteket” és más ideológiailag motivált csoportokat érintő ügyek egyre szaporodnak, és jelenleg az ügynökség teljes hazai terrorizmusellenes tevékenységének akár felét is teszik ki.

Júniusban a szövetségi kormány bejelentette, hogy egy évig terjedő börtönbüntetéssel betiltja a „náci jelképeket”, de az államokra és területekre bízta a „náci tisztelgés” betiltását.

A zsidó-szupremácista Rágalmazásellenes Bizottság elnöke, Dvir Abramovics, és egy sor zsidó egylet is üdvözölte üdvözölte az általuk régóta óhajtott betiltást.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Egy viking nő lépett először partra az Újvilágban, méghozzá Kolumbusz előtt félezer évvel. De nemcsak Amerika felfedezésében volt az első, hanem abban is, hogy ott adott életet fiának, aki az első fehér gyermekként született a kontinensen, több mint 500 évvel Virgina Dare előtt.

Az 1945 előtti korszak egyik legtisztább, legnagyobb képességű magyar államférfia, Bárdossy László volt az első, aki vértanúhalált halt a Rákosi Mátyás és Nagy Ferenc által állított kivégző oszlopok előtt.

Tíz év börtönbüntetést kapott a betiltott brit nemzetiszocialista szervezet, a National Action társalapítója.

Mint ismert, az elmúlt napokban szörnyű esemény rázta meg Írországot: egy algériai migráns Dublinban megkéselt három kisgyereket.

A második világháború minden karácsonya szomorú volt, azonban 1944 decembere kimondottan komoly megpróbáltatásokat jelentett a budapestiek számára.

A berlini rendőrség és az Állami Bűnügyi Rendőrség vizsgálatot indított az Alternatíva Németország (AFD) ellen, amiért a párt székházának teraszára egy integető hóemberfigurát helyeztek ki.

Megszólaltak a német közmédiának azoknak a feltételezett elkövetőknek a szülei, akiket a tavaly februári budapesti támadások elkövetése miatt köröznek.

A zsidó-liberális sajtóban „náci nagymamaként” csúfolt Ursula Haverbecket, akit már többször is börtönbüntetéssel sújtottak úgynevezett holokauszttagadás miatt, most újabb 16 hónapra ítélték.

Hivatalosan is visszalépett az önkormányzati választástól Soltysiak Edina táti független képviselőjelölt – írta meg a Telex.

Kun Béla, születési és 1916-ig használt nevén Kohn Béla, a 133 napos magyarországi tanácsköztársaság zsidó vezére 1886. február 20-án született.

Diszkréten szállították le a nyomozók Ulain Ferencet a Bécs felé tartó gyorsvonatról. Bár a nemzetgyűlési képviselő és ügyvéd meghallgatása és társainak elfogása minden paláver nélkül történt meg, az ügy mégis nagyot robbant.

Soha nem is kapták el, hiába szerepelt négy évtizeden át az FBI körözési toplistáján. 1985-ben végül magát adta fel.

1944. március 19-én a szövetséges Nagynémet Birodalom katonái bevonultak Magyarország területére, azonban ennek hosszú előzményei voltak.

Kiadta a német hatóság a 2023. februárban Budapesten elkövetett támadássorozat egyik feltételezett elkövetőjét.

A felvidéki Szencen található Anton Bernolák Gimnázium történelem tanárát Slavomír Maľát diákjai jelentették az iskolának, miután nézeteivel és véleményeivel a „törvénysértés határán mozgott”.