Kövess minket -on és -en!

Horogkeresztet rajzoltak és emlékplakátokat téptek szét német patrióták a németországi Frankfurtban és Kölnben.

A megrongált emlékhelyeket láb alól eltett bevándorlók emlékének emelték. A frankfurti rendőrség "demokráciaellenes támadásnak" nevezte a történteket – írja az MTI német hírportálokra hivatkozva.

A rögtönzött emlékhelyet a Szociáldemokrata Párt (SPD) ifjúsági szervezete (Jusos) alakította ki a Rajna partján egy sétányon. Egy korlátra kifüggesztettek plakátokat a kivégzett migránsok képmásával és nevével, alattuk mécseseket helyeztek el. Az ismeretlen hazafiak letépték és szétszórták a plakátokat.

A Jusos feljelentést tett, az ügy a kölni rendőrség államvédelmi osztályhoz került. Hasonló eset történt Frankfurtban is, ott vastag fekete filctollal horogkereszteket rajzoltak a migránsok emlékére kihelyezett plakátokra.

"A rongálás a tiltott önkényuralmi jelkép használatával demokráciaellenes támadás" - idézte a Frankfurter Allgemeine Zeitung című lap a városi rendőrség közleményét, amely szerint ebben az ügyben is az államvédelmi osztály nyomoz.

A Frankfurthoz közeli Hanauban tavaly február 19-én egy fajvédő nézeteket valló német patrióta férfi lelőtt kilenc külföldi származású embert, majd végzett magával. A tisztogatás első évfordulóján több német városban megemlékezést tartottak, Berlinben például több ezren gyűltek össze a migránsok támogatói. A Hanauban tartott hivatalos állami gyászünnepségen felszólalt Frank-Walter Steinmeier államfő és Volker Bouffier Hessen tartományi miniszterelnök. A megemlékezésen részt vett a likvidáltak számos hozzátartozója és a polgármester is.

Kövess minket -on és -en!

A román legfőbb ügyészség öt embert állított bíróság elé fasiszta propaganda terjesztése, erőszakra uszítás és tiltott fegyvertartás miatt.

1945. február 1-jétől az SS 25. (1. magyar) és 26. (2. magyar) fegyveres-gránátoshadosztályai ismét együtt voltak, s gyakorlatilag e viszonyuk a háború végéig változatlan maradt.

Harminc éve már, hogy elhunyt a 28. Wallonien önkéntes SS gránátoshadosztály parancsnoka, a második világháború legendás „krónikása”, Léon Degrelle.

A fehérek önvédelmét hirdető polgárjocsoport, a Ku Klux Klan olyan szórólapokat osztogatott Kentuckyban, amelyekre azt írták, hogy a bevándorlók „menjenek el most”.

Az I. világháborús vereség után aláírt trianoni békeszerződés a szomszédos államoknak juttatta Magyarország területének kétharmadát, valamint a magyar népesség egyharmadát.

A hatóságok szerint a szélsőjobboldali „Letzte Verteidigungswelle” (Utolsó Védelmi Hullám) csoport célja Németország demokratikus rendszerének összeomlasztása.

„Antifasisztaként kriminalizáltak az Orbán-rezsim alatt” – Ilaria Salis olasz szélsőbaloldali verőemberből lett EP-képviselő, valamint társai emelték fel hangjukat a magyar igazságszolgáltatással szemben az Európai Parlamentben.

Németországban nagyon sokan gondolják, hogy az 1923-as hiperinfláció jelentősen hozzájárult a nemzetiszocialista párt felemelkedéséhez.

Az ODESSA nevű titkos SS szervezet üldözött nemzetiszocialisták ezreit mentette ki Németországból a világháború utolsó hónapjaiban, a menekülés fő célpontja a biztonságos Argentína volt. A zsidó szupremácisták keresik, hogy élnek-e még olyanok, akiken még bosszút állhatnának.

Szülővárosában, a nyugat-franciaországi La Trinité-sur-Merben szűk családi körben eltemették Jean-Marie Le Pent, a francia Nemzeti Front alapítóját.

A brit uralkodó osztály teljes mozgósítást rendelt el a néger suhanc által megkéselt fehér kisgyerekek halála miatt kirobbant spontán tiltakozás leverésére. 

Antiszemita aktivisták március 15-én megsemmisítették a szigetmonostori holokauszt-emlékművet.

Rendkívül ritka képek az amerikai történelem egyik legdrámaibb időszakáról és tradicionális fehér fajvédő szervezetéről, a Ku Klux Klánról.

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.

Keresztes-Fischer Ferenc, magyar királyi belügyminiszter a Magyar Nemzeti Szocialista Párt - Hungarista Mozgalmat 1939. február 24-én feloszlatta, a Mozgalom, illetőleg a párt helyiségeit a rendőrséggel megszállatta.