Kövess minket -on és -en!

Édesapám – Kremnicsán János – is azok közé tartozott, akik már letöltötték sorkatonai szolgálatukat, amikor 1944 májusában tartalékosként behívták őket, őt az utászokhoz Tokajba. Édesanyámmal itthon kistestvérem születését vártuk.

Édesapám 1944. december 23-án az oroszok fogságába esett Pátyon. Innen az út Nizsnij-Tagilba vezetett, ami elbeszélése szerint maga lehetett a fagyos pokol. Az emberi képzelet nem tudja megközelíteni sem az ott történteket, de azt sem, hogy annyi megpróbáltatás után hogyan volt lehetséges embernek maradni.

Történetei közül legyen szabad csak egyet feleleveníteni. Metsző, kemény hideg köszöntött be korán Nizsnij-Tagilban. A foglyok a fagyos földeken szedték a kőkeményre fagyott cukorrépát. Ez a munka mégis kedvelt volt a hadifoglyok körében, mert este az elrejtett cukorrépából jó levest lehetett főzni, és a maradék kenyérrel együtt elfogyasztva, enyhített az örökké kínzó éhségen.

1945 végén, amikor a világban már béke volt, Szibériában honfitársaink ezrei szenvedtek rabságban. Nizsni-Tagilban flekktífusz tizedelte többek közt a magyarokat is. Gyógyszer és megfelelő élelmezés híján a tábori felcser természetes gyógymód alkalmazását javasolta a foglyoknak. Aki teheti, fogyasszon minél több vöröshagymát.

Édesapámat hosszú ideig elkerülte a betegség, ám egyik éjszaka arra ébredt, hogy rázza a hideg, izzad. Nem lehet más, mint járvány, futott át rajta a gondolat. Másnap az orvos megállapította: ő is megkapta a járványos betegséget.

Hagymát kellett szerezni. Pénzért nem lehetett kapni, csak nemesfémért. Édesapámnak egyetlen ilyen tárgya volt: a jegygyűrűje. Amikor fogságba esett, elhatározta, hogy történjék bármi, nem válik meg tőle.

A betegség azonban egyre jobban elhatalmasodott rajta. Egyik éjszaka gyötrő álmok kínozták. Mint minden álmában, hazaigyekezett. Így volt ez most is, csakhogy amíg sokszor az álomban haza is érkezett, ezúttal összeesett és meghalt.

Szörnyű volt az ébredés és a felismerés: ha nem segít magán, akkor sohasem érhet haza, és sohasem láthatja meg szeretteit. Ezért hát gyötrő érzések közepette jegygyűrűjét hagymára cserélte, amiből másik fogolytársának is adott.

Hazaérvén, röstellkedve vallotta be, mi történt féltve őrzött kincsével. Édesanyám karácsonyra jegygyűrűt vett édesapámnak. Bizony, ekkor már 1948-at írtak.

Fábián Jánosné (Kremnicsán Mária) – Balassagyarmat
Hadifogoly Híradó 1995/9.

Kövess minket -on és -en!

Házi készítésű pokolgép robbant egy Athén központjában található lakóházban, az Ampelokipoi negyedben. A rendőrség közleménye szerint egy férfi meghalt, egy nő pedig súlyosan megsérült.

Tényleges életfogytiglani börtönbüntetést szabtak ki Kaliforniában egy antiszemita aktivistára. Egy homokos, zsidó egyetemi hallgatót tettek el láb alól még 2018-ban, a 19 éves Blaze Bernsteint. 

Az Amerikai Egyesült Államokban működő fehér fajvédő szervezet, a Ku Klux Klán története több szakaszra osztható, és tulajdonképpen minden időszakban aktívan szerepelnek benne a nők is.

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

Az Institute for Strategic Dialogue (ISD) zsidó szupremácista „agytröszt” kutatói 200 olyan fiókot találtak, amelyeken szerintük a „nácizmust” hirdették, vagy „náci” szimbólumokat használtak. Eddig több tízmillióan nézték meg holokausztrevizionista, vagy a Führert éltető videókat.

„A »Lázadó Franciaország« (LFI) egy antifasiszta aktivista megmentésére sietett, akinek Magyarország kéri a kiadatását erőszakos cselekmények miatt” – írta meg a Le Figaro.

1945. február 1-jétől az SS 25. (1. magyar) és 26. (2. magyar) fegyveres-gránátoshadosztályai ismét együtt voltak, s gyakorlatilag e viszonyuk a háború végéig változatlan maradt.

Az emberek szavai, még azok is, melyeket a sugallat szülte, másra fordíthatóak, a szavaktól függnek, hozzájuk lehet adni és el lehet belőlük venni, és esendő halandók eltorzíthatják őket. Ezért minden írást vagy befolyást, régit vagy újat át kell szűrni a természeti törvény szűrőjén.

Az utóbbi időben a népességszám alakulása a migrációs politika, a gazdaság és az összeesküvés-elméletek középpontjába került. Egyesek úgy vélik, hogy a fehér országoknak milliószámra kell idegeneket befogadniuk, mert a születési arányszámuk túl alacsony, mások arra buzdítják a fehéreket (és csak őket), hogy a bolygó megmentése érdekében egyáltalán ne szaporodjanak.

Alakulatunknak az orosz túlerővel szemben vissza kellett vonulnia, egészen a Stájer Alpokig. Itt ért bennünket a háború vége.

Kádár ugyan nem törekedett rá, de Rákosi és Nagy Imre küzdelmében egyfajta harmadik erőnek tekintették őt. Kifelé a pártvezetés egységét mutatta, a színfalak mögött viszont elvi és gyakorlati okokból is Rákosihoz állt közelebb, és tudta, ha a főtitkár bukik, akkor neki is mennie kell.

Októberben kapta meg a Fővárosi Törvényszék kérelmét az Európai Parlament elnöke, amiben kérik Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztését. 

Szovjet hadijelentések szerint 1945. április 4-én fejeződtek be Magyarországon a második világháborús harci cselekmények, amikor a Vörös Hadsereg "kiűzte" az utolsó német egységeket.

Egy massachusetts-i nemzetiszocialista csoporttal szembeni koholt vádas per folytatódik, miután a per bírája elutasította a fehér patrióta csoport felmentési kérelmét.