Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Sajnos csak egy filmforgatás kedvéért tömték tele horogkeresztes zászlókkal a pályaudvart.

Az 1877-ben átadott Nyugati pályaudvar Gustave Eiffel által tervezett vasszerkezete közel másfél évszázados történelme során számtalan meglepő és történelmi eseménynek volt már szemtanúja, köztük a filmforgatások kedvéért teljesen átöltöztetett vágányoknak, évtizedekkel ezelőtti divatot követő színészek és statiszták hadának. Nem volt ez másképp ma sem – derül ki egy, az indexhez eljuttatott olvasói fotóból, amin a pályaudvar forgatásokhoz legtöbbször használt 13-as számú vágánya, illetve annak peronja látszik:

Utóbbit horogkeresztes zászlói díszítik, előbbin pedig a MÁV legendás gőzmozdonysorozata, a 424-esek egyetlen, ma nosztalgiacélokra használt példánya, a 247-es pályaszámú szörnyeteg áll.

A 2013-ban felújított, Bivaly becenevű példány 1954-ben született, így idén épp hatvanöt éves – nem láthatta tehát a kort, amelyben az itt forgatott, egyelőre ismeretlen film játszódik.

Ez persze semmiképp sem jelenti azt, hogy a jelenet ettől kevésbé lenne hiteles, hiszen a Magyar Királyi Állami Vas-, Acél- és Gépgyárak 1924-től egészen 1958-ig gyártotta a típust, melynek 365 darabja Magyarországon, további 149 pedig külföldön – köztük húsz az 1953-ban frissen megszülető Észak-Koreának nyújtott hadi segély részeként – került pályára.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A fejlesztők számára „kínos” problémákba futott a Google képgeneráló mesterséges intelligenciája, a javításig nem is lehet tőle emberábrázolást kérni.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. október 15-én 15 óra 30 perckor.

Jól emlékszem, 1945. január 19-e volt. Mi, gyerekek már feküdtünk szüleim Barcika alsói házában. Éjszaka két pulin zörgetett be, puskával a vállán: értem jöttek.

2019-ben az eleki Resetár András házfelújítást végzett, mikor megdöbbentő felfedezést tett az ingatlanban, amely egykor a Faulhaber család otthona volt.

Megvonta az állami támogatást a következő hat évre a német alkotmánybíróság a zsidó-liberális sajtóban „neonáciként” számon tartott Die Heimat nevű párttól.

Mint ismert, az elmúlt napokban szörnyű esemény rázta meg Írországot: egy algériai migráns Dublinban megkéselt három kisgyereket.

Több tízezer zsidó és zsidószimpatizáns vonult fel Izrael mellett Washingtonban, ám ez nem mindenkinek volt kedvére.

A magyar származású önkéntesekből felállítandó Waffen-SS hadosztályok ügyében a tárgyalások még a Lakatos-kormány idején megkezdődtek. Az írásbeli, előzetes megállapodást végül is Beregfy Károly, a Szálasi-kormány honvédelmi minisztere és Otto Winkelmann, a magyarországi német SS- és rendőri erők parancsnoka 1944. október 23-án írta alá Budapesten.

Az ügyészek egy 98 éves egykori tábori őr ellen emeltek vádat, akit azzal vádolnak, hogy részt vett a Sachsenhausen koncentrációs tábor 3300 rabjának „kegyetlen és alattomos meggyilkolásában”.

Az ottawai orosz nagykövet szerint a kanadai hatóságok „hajlamosak késleltetni a volt nácik elleni pereket”.

Amerika rohamosan sodródik a harmadik világ felé, közben pedig a harmadik világból özönlő bevándorlók lépnek a fehér amerikai­ak helyébe.

Egy angol nemzetiszocialista, akin horogkeresztes zászlókkal, hűtőmágnesekkel és Adolf Hitler portréjával díszített házában ütöttek rajta, gondolatbűnökért került börtönbe Nagy-Britanniában.

„Én vagyok az utolsó szemtanú magyar részről” – olvasható Dr. Szakáts István a Hungária Szabadságharcos Mozgalom ügyvezető elnökének történelmi dokumentumában, aki nemcsak a nemzetiszocialista mozgalom egész harci korszakát végig élte, hanem intenzív kapcsolatban állt Hitlerrel is.

A német belügyminisztérium közölte, hogy betiltott egy „szélsőjobboldali, rasszista csoportosulást, amely arról ismert, hogy gyerekek és fiatalok körében terjeszti antidemokratikus eszméit”.

Egy helyi zsidó felsőbbrendűségi csoport és állami törvényhozók kiakadtak a Nashville belvárosában a tartott nemzetiszocialista felvonulás miatt.