Kövess minket -on és -en!

Ha itt meghal valaki a koronavírus-járvány miatt, feldarabolnak minket – mondta egy Kamerunban tartózkodó magyar utazó.

Tempfli László szerint lehet, hogy túlzónak hangzik a mondat, de úgy érzi, hogy az elmúlt időszakban aggasztóan erősödött a fehérekkel szembeni gyűlölet az afrikai országban, a helyiek között ugyanis sokan a fehéreket okolják a járvány megjelenéséért.

A 25 milliós Kamerunban meg nem túl magas (27) a regisztrált fertőzöttek száma, az első esetet március 6-án jelentették. Akkor egy 58 éves francia férfi tesztje lett pozitív, aki több mint egy héttel korábban érkezett a fővárosba.

A yaoundéi kormány kedden szigorú óvintézkedéseket jelentett be, lezárta a ország összes szárazföldi és tengeri határát. Törölték az összes polgári repülőjáratot is, ezért a magyar turisták sem tudták elhagyni az országot. Tempfli úgy tudja, rajta és társán kívül még legalább két magyar turista tartózkodik Kamerunban.

Elmondta azt is, hogy az elmúlt napokban egyre gyakoribbá váltak az agresszív utcai beszólások, és pillanatnyilag elég kilátástalan a helyzet. Megpróbáltak kocsival Gabon felé elhagyni az országot, de visszafordították őket a határon. A térségért felelős konzultól, a Nigériában működő Bak Bálinttól számos tanácsot kaptak, de egyelőre csak abban reménykedhetnek, hogy előbb-utóbb felférnek a Franciaország által szervezett mentőakció repülőire.

(24.hu)

Kövess minket -on és -en!

A világ legismertebb négerének új száma vírusként terjed a világhálón annak ellenére, hogy szerinte az összes zeneletöltő oldal bojkottálja azt. (Ye Claims His ‘Hitler’ Single Is Banned From ‘All Digital Streaming Platforms’, billboard.com, 2025.05.08.).

A német hadügyminiszternek végre leesett a tantusz. Boris Pistorius szerint Putyin ukrajnai hadjárata „többé már nem regionális háború”, mert Putyin egy új világrendért harcol.

Büntetőeljárás indult annak a II. kerületi történelemtanárnak az ügyében, aki egy diákját azzal a megjegyzéssel illette, hogy „Te amúgy is zsidó vagy, neked zsidó iskolában lenne a helyed”. 

1941. december 6-án a Vörös Hadsereg Távol-Keletről és Szibériából átvezényelt hadosztályokkal megerősített hadseregcsoportja, Georgij K. Zsukov hadseregtábornok vezénylete alatt ellentámadást indított a Wehrmacht Moszkva kapujába érkezett magasabb egységei ellen.

A nemzetiszocializmus szolgálatába állt tudósok és mérnökök számos olyan új eszközt alkottak, amelyek – így köztük a sugárhajtású repülőgép, az első cirkáló, illetve ballisztikus rakéta – döntő hatást gyakoroltak az 1945 után kibontakozó hidegháború fegyverkezési versenyére. 

Egy volt „neonáci” tengerészgyalogost hét év börtönbüntetésre ítélték, mert rövid csövű puskát gyártott egy csoport tagjaként, amelynek célja energia létesítmények támadása volt Idaho környékén – közölte az amerikai Igazságügyi Minisztérium.

Fogságba esésem első percei veréssel teltek. Miközben a sorfalat álló angol katonák előtt elvonultunk, a géppisztoly agyával ütöttek, majd rugdaltak bennünket, gyorsabb haladásra késztetve a mintegy 300 embert.

Niedermüller Péter, Erzsébetváros zsidó polgármestere múlt héten tette közzé a Facebook-oldalán, hogy tudomása szerint „neonácik gyülekezőhelye” egy Damjanich utcai pinceklub.

A sörpuccs utáni bírósági eljárás akár véget is vethetett volna Adolf Hitler és az NSDAP politikai karrierjének, ám még a per bírája is szimpatizált Németország későbbi vezérének és kancellárjának nézeteivel.

Adolf Hitler álmainak egyike Berlin nagyszabású, pénzt, időt, energiát nem sajnáló átalakítása volt, hogy az a győztes háború után a világ fővárosa lehessen.

Összesen mintegy százan, főleg idős emberek vettek részt azon a rendezvényen, melynek célja a Budapest 80 évvel ezelőtti „felszabadítására” való megemlékezés volt.

Ma 1945. május 8-át a második világháború végének és a „náci rezsim” bukásának napjaként tartják számon hivatalosan Németországban.

A kuláküldözés 1948-ban, a kommunista hatalomátvétellel kezdődött meg. A sztálinista Rákosi-rezsim kíméletlen harcot indított a magyar agrártársadalom ellen.

A második világháborúban utolsó évében, 1945. február 13-án foglalták el a szovjet csapatok teljes egészében a magyar fővárost.

Alig egy hónappal Szálasi Ferenc kivégzése után a magyar határon önként jelentkezett a Szálasi-kormány egyik még szabadlábon lévő tagja: Kovarcz Emil.