Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az Egyesült Államok külügyminisztere, John Kerry elkövette a legnagyobb hibát, amit egy atlantista elkövethet; kimondta az igazságot Izraellel kapcsolatban.

Kerry szerint "Izrael, ha nem garantálja egy szabad Palesztin állam létrejöttét, könnyen apartheid állammá válhat." Kerryt szinte azonnal össztűz alá vették az amerikai és nem amerikai zsidó szervezetek, kihangsúlyozva, hogy "nagyot csalódtak Kerryben". Ez hozzávetőlegesen azt jelenti, hogy Kerry még kitöltheti az idejét az Obama-adminisztrációban, de utána irány a politikai süllyesztő.

 Eleinte (24 óráig, egészen pontosan) az Államok külügyminisztériumának az volt az álláspontja, hogy meg kell védeni Kerry-t, aztán megkaphatták azt a bizonyos telefont. Ez a telefon olyan jól sikerült, hogy másnap már maga Kerry állt ki a kamerák elé, és jelentete ki, hogy "nem hagyja, hogy bárki megkérdőjelezze az Izrael iránit elkötelezettségét" (nem mintha ezt eddig nem tudtuk volna) továbbá "nagyon sajnálja, hogy nem használt más szóösszetételt a közel-keleti kétállamiság iránti elképzeléseinek a kifejezésére".

2010-ben Ehud Barak, akkori izraeli védelmi miniszter kijelentette, hogy "Az igazság az, hogy ha egy államban fogunk élni a palesztinokkal, akkor az vagy kétnemzetiségű lesz, vagy antidemokratikus. Ha ez azt jelenti, hogy palesztinok milliói nem szavazhatnak, akkor ez kérem egy apartheid állam". Szavait nem követte felzúdulás érdekes módon egy nemzetközi fórumon vagy médiában sem. Értjük. Tehát Izraelről vagy jót, vagy jót. Ezek az opciók. A galíciaiakról szintén, hiába most forgattak fel egy komplett országot ismét, ami összeomlással áll szemben. Igen, Ukrajnára gondolunk.

(Hídfő.net)

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A felvidéki Szencen található Anton Bernolák Gimnázium történelem tanárát Slavomír Maľát diákjai jelentették az iskolának, miután nézeteivel és véleményeivel a „törvénysértés határán mozgott”.

A sikertelen hatalommegragadási kísérlet utáni per hozott országos ismertséget Adolf Hitlernek, amelyben egész Németország megismerhette nézeteit.

Robert Rundo, az amerikai fehér nacionalista Rise Above Movement társalapítóját a Los Angeles-i Megyei Kerületi Bíróságon fogják meghurcolni, mert a hatóságok szerint „erőszakos lázadásokat” szervezett.

Egy fagylaltárus remek üzleti lehetőséget láthatott abban, hogy furgonjával az auschwitzi emlékmúzeum bejárata előtt parkoljon le, hogy az odalátogató turistáknak árulja a fagyit.

Az emigrációs hungarista sajtó évtizedeken keresztül főmunkatársának számító Koós Kálmán hosszú betegség után, 2006. júliusában, 91 éves korában a Colorado állambeli Denverből (USA) tért meg a teremtőjéhez.

A második világháború óta nem látott szintet ért el a Dániában feljegyzett antiszemita megnyilvánulások száma – közölte Henri Goldstein, a skandináv ország zsidajinak vezére.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. október 15-én 15 óra 30 perckor.

A Haus am Bogenseet az a Film Heritage Inc. vásárolta meg, amely a Panama-iratokban az ukrán first lady résztulajdona volt.

Biden amerikai elnök az egyik beszédében azt mondta, hogy „Trump és republikánus hívei egy szélsőséget képviselnek, amely köztársaságunk alapelveit fenyegeti”. Ezzel a megosztó és kirekesztő kijelentésével a Reuter/Ipsos felmérése szerint a megkérdezettek 58 százaléka egyetértett.

Rendőrökre támadtak szélsőbaloldali tüntetők Németországban több városban szerda este rögtönzött demonstrációkon, amelyeket egy szélsőbaloldali terroristára kirótt börtönbüntetés miatt tartottak.

Akármennyi bűnnel is vádolják, a Führer is csak ember volt, aki ráérős óráikban sokszor egészen hétköznapi hobbiknak hódolt.

Amint azt tudjuk, a Fidesz „nemzeti és keresztény” rendszerében nincs helye annak, hogy a hazafiak közterületen megemlékezzenek az 1945-ös budavári kitörés hőseiről, ellenben a szélsőbaloldali antifasiszta csoportok a tavalyi események dacára is demonstrálhatnak a mai napon.

Bajtársunk és barátunk Cseresznye György, a Titkolt Ellenállás egykori énekese már lassan egy évtizede, idén 9 éve, hogy a Hadak Útjára távozott.

Másodjára állt bíróság elé az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis a Fővárosi Törvényszéken. A Markó utcai épület tárgyalótermébe ismételten széles vigyorral a képén nézett végig a hallgatóságon. 

Ami Magyarországon az 1945-ös budavári kitörés évfordulója, a Becsület Napja, az Bulgáriában a Lukov-menet.