Kövess minket -on és -en!

Embrahim Rasool dél-afrikai nagykövet egy külpolitikai szeminárium résztvevőinek azt mondta, hogy Donald Trump amerikai elnök „fehér fajvédő mozgalmat vezet” Amerikában és világszerte.

„Dél-Afrika amerikai nagykövetét többé nem látjuk szívesen nagyszerű országunkban” – közölte Marco Rubio amerikai külügyminiszter pénteken az X-en közzétett bejegyzésében. „Nincs mit megbeszélnünk vele, ezért PERSONA NON GRATA-nak tekintjük.”

A persona non grata nemkívánatos személyt jelent, diplomáciai szempontból egy ilyen kijelentés többnyire kiutasítással jár. Rubio szerint Rasool „rasszista feszültségeket szít, gyűlöli az Egyesült Államokat és gyűlöli Donald Trump elnököt.”

Rasool egy johannesburgi külpolitikai szeminárium résztvevőinek arról beszélt, hogy Donald Trump amerikai elnök „fehér fajvédő mozgalmat vezet Amerikában és világszerte.”

A nagykövet szerint a „fehér felsőbbrendűség” motiválja Trump „tiszteletlenségét a világ jelenlegi hegemón rendjével” szemben, beleértve az olyan intézményeket, mint az ENSZ és a G-20. Arról is beszélt, hogy a MAGA mozgalom „fehér felsőbbrendűségi válasz” az Egyesült Államokban növekvő demográfiai sokszínűségre, és azt sugallta, hogy a fehér dél-afrikai farmerek részei ennek a globális erőfeszítésnek.

Egy Dél-Afrikában nemrég hatályba léptetett törvény lehetővé teszi fehér farmerek földtulajdonának kárpótlás (kompenzáció) nélküli kisajátítását, azzal a homályos garanciával, hogy erre csak a köz vagy az állam érdekében kerülhet sor, melyet viszont nem részletez a jogszabály.

Február elején Donald Trump kijelentette, hogy Dél-Afrikában a társadalom bizonyos rétegeivel nagyon rosszul bánnak. Az európai telepesek leszármazottai „igazságtalan faji megkülönböztetés áldozatai” – jelentette ki.

A dél-afrikai származású Elon Musk még 2023-ban, egy Twitter-kommentben azt írta, hogy Dél-Afrikában szerinte a fehérek kiirtása felé mutató folyamatok zajlanak. Egy akkori tömeggyűlésen ugyanis „öld meg a fehéreket, öld meg a farmereket” jelszavakat harsogtak a rasszista négerek.

Kövess minket -on és -en!

„Cinkos, aki néma!” felkiáltással szerveznek rendőrségi engedéllyel és biztosítással antifasiszta tüntetést Budapestre február 8-án.

Niedermüller Péter lelkes antifasiszta. Hithű kommunista, no meg persze zsidó is. A véleményszabadság a legkisebb mértékben sem érdekli, az újbaloldalhoz hasonlóan a vélemény addig fontos neki, amíg beleilleszthető az ő nézetrendszerébe.

A magyar hadifoglyokat 1945 őszén átszállították a 180/5. lágerbe. (Ez a Don-medence egyik szénbányája közelében létesült.) Örömmel fogadtuk az áttelepítést abban a reményben, a háború befejezése utáni hazaszállításunkkal kapcsolatos lépésről van szó.

A berdicsevi munkatáborban mostoha viszonyok uralkodtak. Először fel kellett építeni szállásunkat, kitermelni a hozzá szükséges anyagokat, rendezni kellett a terepet.

1951. május 21-én kezdődtek meg a kitelepítések Budapesten. A kommunista rendszer által nemkívánatosnak nyilvánított személyek ingatlanjait elkobozták, őket pedig kényszerlakhelyre költöztették, ahol mezőgazdasági munkát kellett végezniük.

Péntek hajnalban robbanás történt egy holland középiskolában, a bejárat környékére pedig horogkereszteket és különböző, nemzetiszocialismus-ellenes kifejezéseket festettek.

Elrendelte Javier Milei argentin elnök, hogy hozzák nyilvánosságra a második világháború után Argentínában menedékre lelt nemzetiszocialistákkal kapcsolatos összes hivatalos titkosított dokumentumot.

A szódagyári telepen három, egyenként kb. 50 méter hosszú, fölbe ásott, emeletes priccses „szálloda” várt bennünket. Ez korábban női deportáltak lágere volt.

„Antifasisztaként kriminalizáltak az Orbán-rezsim alatt” – Ilaria Salis olasz szélsőbaloldali verőemberből lett EP-képviselő, valamint társai emelték fel hangjukat a magyar igazságszolgáltatással szemben az Európai Parlamentben.

Szabadon engedték az antifasiszta Ilaria Salist, akit egy erőszakos bűncselekmény miatt tartottak eddig fogva a magyar hatóságok – írta a La Repubblica.

Sokan vérmes reményeket fűznek Trump következő elnöki ciklusához, egyebek mellett a világbéke megteremtését is várva tőle. Számos előjel azonban arra utal, hogy csalódni fognak a várakozásaikban. 

A svájci törvény nem csak a legismertebb jelképekre vonatkozik. A horogkereszt és a karlendítés mellett a kódolt jelképeket is tiltják majd.

Körülbelül három és fél év börtönbüntetésre ítélték pénteken egy amerikai fehér fajvédő csoport vezetőjét, aki elismerte, hogy online halálos fenyegetést tett közzé egy brooklyni újságíró ellen azért, hogy az leálljon a csoport rágalmazásával.

A szlovák Specializált Büntetőbíróság bírója bűnösnek találta Marián Magátot „szélsőséges gondolatbűncselekmények” elkövetésének vádjában.

A német szövetségi ügyészség közölte, hogy a kelet-németországi Szászországban és Lengyelországban őrizetbe vették egy „szélsőjobboldali terrorszervezet” nyolc feltételezett tagját.