Kövess minket -on és -en!

Fegyverekre és Adolf Hitler Mein Kampf című könyvének egy példányára is rábukkantak a nyomozók.

Házkutatást tartottak annál a két férfinél, akiket azután vettek őrizetbe, hogy megpofozták Emmanuel Macron francia elnököt egy hivatalos látogatás során - írja francia sajtójelentésekre hivatkozva a BBC.

A brit közszolgálati média beszámolója szerint mindketten 28 évesek és otthonukat a Tain-l'Hermitage-ban történt pofozkodás után kutatták át. A jelentések szerint a fegyvereket - amelyek között egy kard, egy tőr, valamint egy gyűjtői puska volt - annál az illetőnél találták meg, aki felvette az elnök elleni támadást. Azt nem tudni, hogy az eszköz működőképes volt-e, de az biztos, hogy legálisan birtokolta. Macron szóvivője cáfolta azokat a híreket, mely szerint az elnök biztonsági emberei figyelmeztették a politikust, hogy ne menjen a tömeg közelébe. "Nyilvánvaló, hogy a köztársasági elnök továbbra is közvetlen kapcsolatban marad a francia néppel, ahogy a kormány többi tagja is" - mondta Gabriel Attal. Órákkal az incidenst követően maga Macron is azt mondta, "elszigetelt esetről van szó és nem szabad megengedni, hogy szélsőségesen erőszakos emberek ellehetetlenítsék a nyilvános vitákat".

A gyanúsítottakról egyelőre annyit tudni, hogy egyikük - akit azzal gyanúsítanak, hogy felpofozta az elnököt - feltételezések szerint érdeklődött bizonyos szélsőjobboldali és monarchista személyiségek, valamint a középkori francia történelem iránt. Instagram-oldalán azt írja magáról, hogy az európai történelmi harcművészetek nemzeti szövetségének tagja. Emellett olyan fotókat töltött fel profiljába, amelyeken középkori jelmezekben látható, amiken hosszú, kivont kardot tart. A Le Parisien nevű portál egyik forrása "ideológiai maszlag"-nak nevezte a gyanúsított politikai nézeteit. A másik gyanúsítottnak ugyancsak hasonló érdeklődési köre van. A támadó mielőtt odalépett az elnökhöz azt kiabálta: Montjoie Saint Denis!, azaz "Le Macroniával!"
Utóbbi egyébként a királypártiak csatakiáltása néven vált ismertté.

Mint ismert, felpofozták Emmanuel Macron francia elnököt a Franciaország délkeleti részén található Tain-l'Hermitage-ban tett látogatása során. Az államfő üdvözölni akarta a tőle kordonnal elválasztott helyieket, és kezet akart fogni egy szakállas férfival, aki inkább arcul ütötte őt. A történtek után két embert vettek őrizetbe.

Kövess minket -on és -en!

A soha nem létezett zsidó-keresztény kultúrát (amely egy filoszemita politikai termék) megvédeni igyekvő Magyar Péter egy keménynek gondolt odamondással kezdte beszédét a közmédia épülete előtt.

Bűnözők szabadon engedését tervezi a brit kormány annak érdekében, hogy a börtönök túlzsúfoltsága ne késleltesse a nacionalisták és fehér patrióták megbüntetését, akiket az elmúlt hetek bevándorlásellenes tüntetésein, illetve a brit kormányt kritizáló bejegyzések megosztása miatt tartóztattak le.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

1924-ben hunyt el az az ember, aki a németek ügynökeként érkezett Oroszországba 1917-ben, s akit halála óta nem temették el. Torz eszméi, melynek alapján társaival Szovjetunió néven új államot alapítottak, legalább százmillió ember halálához vezettek.

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.

Az alábbi írás eredetileg Substacken jelent meg egy Zander nevű szerzőtől, aki a fehér emberek egyre nagyobb öntudatra ébredését vizsgálja az elmúlt év és az angliai események kapcsán.

Isabel Peraltat három és fél éves börtönbüntetéssel fenyegetik, mivel a vádirat szerint „gyűlöletet és diszkriminációt” szított muszlimok és marokkói bevándorlók ellen.

A szabadpiaci kapitalizmus legfőbb jellemzője az, hogy a gazdasági szereplők között sikerorientált verseny zajlik, és az állam közvetlenül nem avatkozik bele a gazdasági folyamatokba. Amerika ezt már régóta feladta, és helyette államkapitalizmust gyakorol, amelyben a Fed (központi bank) jutalmazza a haverjait, akár sikeresek, akár nem.

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

Cikkünkben az amerikai, a német, a szovjet és más haderők harcászati felderítési alakulatait, módszereit és hírszerzését hasonlítjuk össze az alapvető jellemzőiket tekintve.

Sikerült kizökkenteni Marine Le Pent a nyári sziesztájából, hogy ismét négerekért és arabokért rajongjon, de most nem az olimpián.

1944. december 24-étől 1945. február 11-éig a magyarnémet helyőrség 50 napon keresztül szállt szembe a Budapestet ostromló, hatalmas túlerőben levő szovjet hadsereggel, de február 11-én sem adta meg magát, hanem kitörést hajtott végre északi-északnyugati irányba a szovjet ostromgyűrűn keresztül.

Budapest XII. kerületében ismeretlen patrióták horogkeresztet festettek a szovjet megszállókat dícsőítő emlékműre. 

Néha érdemes egy-egy szürreális, szatirikus nézőpontot előrántani a "kalapból", mert ezekből szemlélve meglehetősen megvilágító erejű látleletet kaphatunk a valóságról.