Kövess minket -on és -en!

Az Anonymous hackercsoport a Ku Klux Klan (KKK) mintegy ezer szimpatizánsának eddig is publikus "adatát" hozta nyilvánosságra.

Az Anonymous hónapok óta hirdette a meglehetősen gyengére sikerült akciót, amit "a faji erőszakkal való szembenállással" indokolt.

A héten már nyilvánosságra került egy lista, azonban most úgy tűnik, az hamis volt: azon mások mellett amerikai politikusokat is hírbe hoztak a KKK-val, ám a hackercsoport a twitteren cáfolta, hogy a lista tőlük került volna ki.

A mostani listát hónapokig tartó gyűjtés során állították össze, elsősorban a KKK-tagok teljesen nyitott és publikus közösségi oldalainak figyelésével, majd megpróbálták kiszűrni a hibákat. A nevek általában a Facebook-os profilokhoz tartozó álnevek, amelyekhez se valódi nevek, se telefonszámok, címek nem tartoznak. A lista egyetlen olyan ismert embert se leplezett le, akiről eddig ne lehetett volna tudni, hogy szimpatizál a KKK-val.

Az új névsort a Vice újságírója is megkapta, és elmondása szerint annak nagy része pontos, bár továbbra is vannak benne hibák, például olyan emberek, akik nincsenek kapcsolatban a szervezettel.

A KKK nem aggódik a lista miatt. Frank Ancona, a KKK tradicionalista lovagjainak birodalmi mágusa, aki maga is szerepel az Anonymous gyűjtésében, a Vice-nak azt mondta, hogy a szervezetből senki sem kereste, és a tagság az ügy miatt inkább csak nőhet.

Az Anonymous a listához fűzött nehezen értelmezhető kommentárjában közölte, hogy a KKK fontos eleme az USA "kulturális tájképének":

A KKK tagjaival szemben a rasszizmus általában nem visel kámzsát, de a kultúra minden szintjét áthatja. Részben épp ezért vettük le a tagokról a kámzsát: nem az a fontos, hogy ki van alatta, hanem hogy szélesebb társadalmi összefüggésben magának a kámzsának mi szimbolikus jelentése.

(Index nyomán)

Kövess minket -on és -en!

A német hadügyminiszternek végre leesett a tantusz. Boris Pistorius szerint Putyin ukrajnai hadjárata „többé már nem regionális háború”, mert Putyin egy új világrendért harcol.

Jaroszlav Hunka nyilvánosan elismerte, hogy a második világháború idején önként jelentkezett a Waffen-SS galíciai hadosztályába.

Kiadta a német hatóság a 2023. februárban Budapesten elkövetett támadássorozat egyik feltételezett elkövetőjét.

Ugyan német és a magyar uralkodó 1463-ban Bécsújhelyen egyezményt kötött, csak idő kérdése volt, hogy mikor vonul fegyverrel egymás ellen a közép-európai regionális hatalmi ambíciókat dédelgető I. Mátyás magyar király és a magyar trónra is igényt tartó III. Frigyes német-római császár. 

A fehérek önvédelmét hirdető polgárjocsoport, a Ku Klux Klan olyan szórólapokat osztogatott Kentuckyban, amelyekre azt írták, hogy a bevándorlók „menjenek el most”.

1902. május 31-én kötötték meg a második búr háborút lezáró vereenigingi egyezményt. A terepadottságokat és korszerű lőfegyvereiket jól kihasználó búrok közel három éven keresztül álltak ellent az ötszörös túlerőben lévő brit haderővel szemben.

A szerző 1948-49-ben, a „nácitlanítás” csúcspontján egy sor titkos propaganda küldetést irányított a levert Németországba.

A német szövetségi ügyészség közölte, hogy a kelet-németországi Szászországban és Lengyelországban őrizetbe vették egy „szélsőjobboldali terrorszervezet” nyolc feltételezett tagját.

Chris Minns, az ausztrál Új-Dél-Wales szövetségi állam miniszterelnöke megfogadta, hogy határozottan fellép a jobboldali „szélsőségesekkel” szemben, mindössze azért, mert egy csoport nemzetiszocialista balaklavát viselve felszállt egy sydney-i vonatra az Ausztrália napon.

Megkezdődött kedden Frankfurtban a XIII. Heinrich Reuss herceg türingiai ingatlanvállalkozó és arisztokrata által vezetett államellenes csoport kilenc feltételezett tagja ellen terrorizmus és hazaárulás miatt indított per tárgyalása.

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

1941. május 10-én Rudolf Hess, Adolf Hitler helyettese váratlanul Skóciába repült. Arra akarta rávenni Winston Churchill miniszterelnök ellenzékét, hogy kössenek békét Németországgal, amivel elkerülhető lett volna a kétfrontos háború.

Több mint ezerkétszáz nacionalista vonult fel szombaton délután Drezda belvárosában, hogy megemlékezzenek az 1945-ös angol-amerikai terrorbombázás áldozatairól. A békés demonstrációt azonban jelentős antifasiszta őrjöngés is kísérte.

2024. október 19-én egy német nemzetiszocialista párt, a Der Dritte Weg előadást szervezett, amelyen Abdallah Melaouhi, Rudolf Hess egykori ápolója tartott előadást.

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.