Kövess minket -on és -en!

Virginia állam lecseréli Robert E. Lee konföderációs tábornok szobrát a négerjogi aktivista Barbara Rose Johns szobrára, jelentette Ralph Northam demokrata kormányzó irodája, írja a CNN.

Lee tábornok a Déli Konföderációs seregben szolgált az amerikai polgárháború idején. Szobra 1909 óta áll a Capitolium kriptájában, az emlékmű egyike annak a 13 szobornak, amelyek az eredeti 13 gyarmatot jelképezik. A törvény értelmében minden állam két-két, fontos történelmi szerepet játszó néhai polgáráról állíthat fel szobrot a Capitoliumban, és ezeket le is cserélhetik.

Northam kormányzó közleménye szerint a Konföderációs sereg Virginia állam "rasszista és megosztó" történelmének jelképe, és "itt az ideje", hogy ehelyett az állam a "kitartás, diverzitás és befogadás" szimbólumaival mesélje el saját történetét.

Lee tábornok szobrát Barbara Rose Johns szobrával helyettesítik majd. A néger nő kulcsszerepet játszott az úgynevezett "polgárjogi" mozgalomban, 16 évesen az osztálytársai élén szegregált fekete iskolák ellen vonult fel, mert szeretettek volna azok közé a fehérek közé járni, akik ezt nem szerették volna.

A Capitoliumban több konföderációs tisztségviselő szobra látható. Nancy Pelosi demokrata párti házelnök fél éve kérte az eltávolításukat, miközben kiterjedt lázadássorozat zajlott nemzetközi szinten a fehérek és az ellen, hogy a törvény szigora a színes bőrű állampolgárokra is ugyanúgy vonatkozik, mint a fehérekre. A fősodratú média által "tüntetőknek" nevezett randalírozók több helyszínen szobrokat rongáltak meg vagy döntöttek le, kirakatokat törtek be, üzleteket fosztottak is és fehér bőrű személyeket vertek, több esetben halálra is.

Volt, ahol a helyi vezetőség döntött a konföderációs tisztségviselők szobrainak eltávolításáról, Virginiában többek között épp Lee tábornok szobrát távolították el az egyik kormányzati épületből.

Kövess minket -on és -en!

A brit kormány pénzügyi szankciókat vezetett be a nemzetiszocialista Blood and Honour hálózat ellen, amely a skinhead zenei szcnéával évtizedek óta aktív kapcsolatban áll.

Világháborús megemlékezést tartottak a Gánt község közelében található Kápolnapusztán.

A brit uralkodó osztály teljes mozgósítást rendelt el a néger suhanc által megkéselt fehér kisgyerekek halála miatt kirobbant spontán tiltakozás leverésére. 

Megérkezett az Egyesült Államokba a dél-afrikai menekültek első csoportja, akiket a Trump-kormányzat azért fogad be, mert az afrikai köztársaságban igazságtalan faji megkülönböztetéssel és erőszakkal kell szembenézniük.

A lövedék kifejezetten agitációs röplapok kiszórására készült. A megsárgult papírok közel 80 évet töltöttek el egy A-462 típusú szovjet propagandagránát belsejében.

1977. augusztus 15-én üres szobával szembesültek a római Celio hadikórház őrei, amikor reggel tízkor kinyitották az ajtót. Pedig nem akárkinek kellett volna bent lennie.

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

Antiszemita aktivisták március 15-én megsemmisítették a szigetmonostori holokauszt-emlékművet.

Ferenc pápa a napokban végre felrezzent sztenderd szunyókálásából és félénken megpendítette, hogy a Gázában egy éve zajló genocídium talán mégiscsak az, aminek látszik.

Amióta megnyílt, azóta áll szélsőbaloldali támadások középpontjában a Nordic Sun Kulturális Központ Budapest VII. kerületében, írja a Magyar Jelen.

A tegnapi beiktatási ebéd utáni rendezvény első felszólalója, Elon Musk lelkes mozdulatokkal ünnepelte, hogy Trump beiktatási beszédében beszélt egy lehetséges Mars-expedícióról.

Ezer fős antifasiszta őrjöngés kísérte Brüsszelben Jordan Bardella, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjének, valamint Orbán Viktor szövetségesének a látogatását, melyet a brüsszeli Magyar Házban tett.

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.

Ismét a Mihály Arkangyal Légiója nevű egykori román fasiszta mozgalmat és annak alapítóját, Corneliu Zelea Codreanut népszerűsítő falfirkák és matricák jelentek meg Bukarestben. 

A Szövetségi Alkotmánybíróság meg akarta akadályozni Maja T. Magyarországra történő átszállítását. Azonban a hatóságok nem várták meg a hivatalos állásfoglalást és kiadták őt – írja szomorúan a német MDR.de.