Kövess minket: Telegram — XVkontakte

“Ugyan nem értek egyet a maguk nézeteivel, de ez a megemlékezés szép és méltó. Nekem a nagybátyám halt meg itt” – mondta nekünk két évvel ezelőtt egy idősebb hölgy, amikor először ért a mécsesekből álló fénylánc a Kapisztrán tértől egészen a Széna térig.

Idén immár harmadik alkalommal hívjuk barátainkat, bajtársainkat, hogy ezzel a különleges és látványos módon emlékezzünk február 11-én este a Budai Várból utolsó rohamot indító magyar és német katonákra. A járványügyi helyzet akadályozni nem fogja az emlékezés ezen módját, azonban figyelmen kívül sem hagyható, ezért néhány dologra itt is felhívjuk mindenki figyelmét:

A fényláncot 18.00-kor indítjuk el a Kapisztrán szobortól.

Arra kérjük a résztvevőket, hogy a meghirdetett kezdési időpont előtt ne gyülekezzen senki a helyszínen, kerüljük a csoportosulást!

- Közterületen a szájmaszk használata kötelező!
- Egy megemlékező annyi mécsest hozhat magával, amennyit szeretne. Ezeket a fényláncot folytatva helyezzük el!
- Ez egy kegyeleti megemlékezés, ne érkezzen senki itallal a kezében, vagy ittas állapotban.
- Előfordulhat provokáció, ebben az esetben az esemény kegyeleti jellegét szem előtt tartva igyekezzünk reagálni!
- Csoportosulás a mécses, mécsesek elhelyezése után se alakuljon ki!

A járványügyi intézkedések ugyan nehezítik, de nem lehetetlenítik el, hogy fénybe borulhasson a Hősök Útja! Ezért arra biztatunk mindenkit, aki szeretne megemlékezni, hogy hozzon egy vagy több mécsest február 11-én, és helyezze el azoknak az emlékére, akik a legvégsőkig kitartottak, és akik az utolsó pillanatig sem adták fel a harcot!

Légió Hungária

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) hat év börtönbüntetésre ítélte Marián Magátot, akit törvénybe ütköző gondolatok kifejtésével kapcsolatos vádpontokban bűnösnek találtak.

Kijut az Európai Parlamentbe az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis. Olasz lapok szerint ezzel az ellene indult eljárásnak is vége a mentelmi jogának köszönhetően.

Bár 25 évig népszerű és sikeres polgármesterként hihetetlen lendületet adott Kapfenberg városának, a Franz Feketéről elnevezett stadiont január elsejétől már nem hozzá kapcsolódva emlegetik majd.

Meglepő hirdetés tűnt fel nemrég a legnagyobb magyar ingatlanos oldalon – egy, a csobánkai villaövezetben, a főváros szívétől alig húsz kilométerre fekvő századfordulós épület leírása ugyanis a következő mondattal nyit: eladóvá vált a hajdani Szálasi-villa.

1945 januárjának elején a komáromi vasútállomáson kivagonírozott Tigris harckocsik hosszú sora nagy zajt csapva kígyózott a macskaköves utcákon, hogy a Vág-Duna hídján túl elfoglalják harcállásukat.

Első fokon pénzbüntetéssel sújtotta a Szentesi Járásbíróság azt a férfit, aki tavaly decemberben egy horogkeresztes zászlót rakott ki lakásának ablakába – tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője az MTI-t.

A 37 éves Andreas Münzhuber, a Harmadik Út nevű nemzetiszocialista szellemiségű csoport bajorországi frakciójának egyik vezető tagja egy 30 fős túrán vett részt az Untersberg hegyen, amikor szeptember 29-én megbotlott egy nedves gyökérben, és a halálba zuhant.

Az ausztrál szövetségi kormány törvénymódosítást kezdeményez a nemzetiszocialista karlendítés betiltásáról is.

Kitiltotta a fehéreket az ünnepi vacsoráról a húzott szemű bostoni polgármester, de szerinte ez nem rasszizmus és nem is diszkrimináció.

Nem szeretem a négereket, még kevésbé a mulattokat. A mulattok perverzek és szadisták, ráadásul szörnyűségesen arrogánsak a katasztrofális IQ-juk ellenére (vagy éppen ezért). Ezzel együtt a legutóbbi szövege kiváló.

Egy helyi zsidó felsőbbrendűségi csoport és állami törvényhozók kiakadtak a Nashville belvárosában a tartott nemzetiszocialista felvonulás miatt.

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.

Joachim (Jochen) Peiper 1915. január 30-án született Berlinben. Apja is katonaként élte le az életét, igy a fiatal Jochen a katonás életet hamar megtanulta.

A trianoni szerződés az etnikai állapotokat, az 1910-es népszámlálási adatokat sem vette figyelembe, így mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon túlra, fele összefüggő tömbben a határok mentén. 

Feltételesen szabadlábra helyezték Nikosz Mikaloliakoszt, az Arany Hajnal görög nemzetiszocialista gyökerű politikai párt alapítóját és vezetőjét, miután letöltötte 13 éves börtönbüntetésének egy részét.