Kövess minket -on és -en!

Az Új Társadalmi Rend (portugálul: Nova Ordem Social, NOS) egy népszerű szélsőjobboldali politikai mozgalom volt Portugáliában.

Mário Machado alapította 2014-ben, miután elhatárolódott a Nemzeti Megújulás Párttól, mivel a demokratikus pártok ellenezték a mozgalom szélsőségesebb elemeit. Machado korábban a portugál Hammerskins tagja is volt. A mozgalom 2019 novemberében sajnos megszűnt.

Mário Machado a NOS alapítója és vezetője

A NOS-t Mário Machado alapította, miután szakított a Nemzeti Megújulás Párttal.  A NOS egyszere nemzeti és szociális, az egyik legfontosabb programja a szociális problémák megoldása volt Portugáliában. Az egykori mozgalom bevándorlásellenes, és támogatta a hagyományos családmodellt is. 2019 februárjában a mozgalom felvonulást szervezett Lisszabon utcáin, emléket állítva António de Oliveira Salazar volt miniszterelnöknek, akinek uralmát tekintélyelvűnek és nacionalistának nevezték. Valamint a kormányzó Szocialista Párt, és annak ikertestülete ellen is tüntett a mozgalom. A tüntetők a „Salazar nagyon hiányzik” „tegnap, ma és mindig, független Portugáliát, senki sem hallgat, a jövő mi vagyunk” és „harc a nemzetért” feliratú transzparenseket helyeztek ki a Köztársaság Közgyűlésének főlépcsőjén. Az ötven fős körüli menet körülbelül egy órán át tartott.


António de Oliveira Salazar emlékére szervezett felvonulás

Salazar rendszere 1932 és 1976 között volt hatalmon Portugáliában. 1933-ban új alkotmányt vezettek be, az addigi Nemzeti Diktatúrát az úgynevezett „új állam” (Estado Novo) egyeduralmi rendszere váltotta fel. A köztársasági elnöki poszt csupán szimbolikus jelentőségűvé vált, ténylegesen Salazar lett az állam vezetője és egyben az egyetlen párt, a Nemzeti Unió (União Nacional) elnöke. Salazar hivatalosan miniszterelnök volt – 36 éven át folyamatosan – és az általa létrehozott új, egypárti és korporációs rendszer a korabeli olasz fasiszta államhoz gazdaságilag sokban hasonlított. Ennek ellenére Salazar soha nem tartotta magát fasisztának, és Portugália semleges maradt a II. világháborúban is. 1968-ban Salazar egy otthoni balesetben súlyos fejsérülést szenvedett, kómába esett és anélkül, hogy az eszméletét visszanyerte volna, 1970-ben meghalt. Rendszere a balesete után még mintegy 6 évig tartott ki. 

2019. augusztus 10-én az Új Társadalmi Rend konferenciát szervezett, amelyet „Portugália legnagyobb nacionalista eseményének” tartottak. A 65 résztvevő számos szélsőjobboldali párt küldöttségével volt jelen Európa országaiból, mint például Olaszország, Franciaország, Bulgária, Németország, Spanyolország, és Lengyelország. A rendezvényt a lisszaboni SANA szállodában tartották. Az eseményre reagálva tüntetők százai (antifák) tiltakoztak a szálloda előtt, és Antonio Costa miniszterelnököt bírálták, mert engedélyezte, hogy az esemény a kormány parancsára beavatkozás nélkül történjen meg. 

A liszaboni konferencia résztvevői: Josele Sanchez, Adrianna Gasjorek, Mário Machado, Francesca Rizzi, Yvan Benedetti, Blagovest Asenov, Mattias Deyda.

Sajnálatos módon még ugyanebben az év novemberében Mário Machado feloszlatta a mozgalmat, miután a tagok, illetve támogatók nem mutattak érdeklődést a szervezet irányítása iránt. Jelenleg nincs másik jelentős nemzetiszocialista mozgalom Portugáliában, amely be tudná tölteni a szélsőjobboldalon az űrt. Reméljük, hogy a kommunista gyökerű kormány kitermel maga ellen egy újabb erős nemzetiszocialista mozgalmat. Addig is kitartást kívánunk a portugál népnek!

Forrás: Zöldinges.net

Kövess minket -on és -en!

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

Az AfD 67 éves politikusa, Stefan Hrdy épp az autójából kiszállva próbált bejutni az épületbe, amikor körülbelül 20 antifasiszta állta el az útját.

Geopolitikai szempontból semmi sem indokolja, hogy Európa az Egyesült Államok „szövetségese” (valójában csatlósa) legyen, ezért az atlantista projekt nem más, mint amerikai megszállás meghatalmazott (proxy) útján.

A katonai kommentátorok többnyire egyetértenek abban, hogy a Kurszk környékén zajló ukrán diverzánsakciónak stratégiai értelme gyakorlatilag nincs, és legfeljebb arra szolgál, hogy erősítse a sorozatos harctéri kudarcok miatt igencsak letargikus ukrán katonák harci morálját.

A Blood Tribe nemzetiszocialista csoport horogkeresztes zászlókat tűzött ki Dél-Dakota állam fővárosa városházájának lépcsőjére, majd felvonulást tartottak a városban.

2024. október 19-én egy német nemzetiszocialista párt, a Der Dritte Weg előadást szervezett, amelyen Abdallah Melaouhi, Rudolf Hess egykori ápolója tartott előadást.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.

„Tovább építjük a forradalmi kommunizmust Magyarországon, hogy az egész emberiség felszabadulhasson a kapitalizmus pusztító járma alól!” – olvasható a nyíltan szélsőbaloldali Fáklya mozgalom közösségi oldalán.

„A »Lázadó Franciaország« (LFI) egy antifasiszta aktivista megmentésére sietett, akinek Magyarország kéri a kiadatását erőszakos cselekmények miatt” – írta meg a Le Figaro.

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

A 24 éves Daan C.-t, aki egy nemzetiszocialista akciócsoport vezetője volt, nyolc év börtönre ítélte kedden az antverpeni büntetőbíróság.

„Nem engedhetjük meg, hogy a zsidókból nácikat csináljanak” – üzente a rabbi, aki büszke a garázdaságra, amit elkövetett.

Hivatalosan is visszalépett az önkormányzati választástól Soltysiak Edina táti független képviselőjelölt – írta meg a Telex.

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.

Ferenc pápa a napokban végre felrezzent sztenderd szunyókálásából és félénken megpendítette, hogy a Gázában egy éve zajló genocídium talán mégiscsak az, aminek látszik.