Kövess minket -on és -en!

Az Új Társadalmi Rend (portugálul: Nova Ordem Social, NOS) egy népszerű szélsőjobboldali politikai mozgalom volt Portugáliában.

Mário Machado alapította 2014-ben, miután elhatárolódott a Nemzeti Megújulás Párttól, mivel a demokratikus pártok ellenezték a mozgalom szélsőségesebb elemeit. Machado korábban a portugál Hammerskins tagja is volt. A mozgalom 2019 novemberében sajnos megszűnt.

Mário Machado a NOS alapítója és vezetője

A NOS-t Mário Machado alapította, miután szakított a Nemzeti Megújulás Párttal.  A NOS egyszere nemzeti és szociális, az egyik legfontosabb programja a szociális problémák megoldása volt Portugáliában. Az egykori mozgalom bevándorlásellenes, és támogatta a hagyományos családmodellt is. 2019 februárjában a mozgalom felvonulást szervezett Lisszabon utcáin, emléket állítva António de Oliveira Salazar volt miniszterelnöknek, akinek uralmát tekintélyelvűnek és nacionalistának nevezték. Valamint a kormányzó Szocialista Párt, és annak ikertestülete ellen is tüntett a mozgalom. A tüntetők a „Salazar nagyon hiányzik” „tegnap, ma és mindig, független Portugáliát, senki sem hallgat, a jövő mi vagyunk” és „harc a nemzetért” feliratú transzparenseket helyeztek ki a Köztársaság Közgyűlésének főlépcsőjén. Az ötven fős körüli menet körülbelül egy órán át tartott.


António de Oliveira Salazar emlékére szervezett felvonulás

Salazar rendszere 1932 és 1976 között volt hatalmon Portugáliában. 1933-ban új alkotmányt vezettek be, az addigi Nemzeti Diktatúrát az úgynevezett „új állam” (Estado Novo) egyeduralmi rendszere váltotta fel. A köztársasági elnöki poszt csupán szimbolikus jelentőségűvé vált, ténylegesen Salazar lett az állam vezetője és egyben az egyetlen párt, a Nemzeti Unió (União Nacional) elnöke. Salazar hivatalosan miniszterelnök volt – 36 éven át folyamatosan – és az általa létrehozott új, egypárti és korporációs rendszer a korabeli olasz fasiszta államhoz gazdaságilag sokban hasonlított. Ennek ellenére Salazar soha nem tartotta magát fasisztának, és Portugália semleges maradt a II. világháborúban is. 1968-ban Salazar egy otthoni balesetben súlyos fejsérülést szenvedett, kómába esett és anélkül, hogy az eszméletét visszanyerte volna, 1970-ben meghalt. Rendszere a balesete után még mintegy 6 évig tartott ki. 

2019. augusztus 10-én az Új Társadalmi Rend konferenciát szervezett, amelyet „Portugália legnagyobb nacionalista eseményének” tartottak. A 65 résztvevő számos szélsőjobboldali párt küldöttségével volt jelen Európa országaiból, mint például Olaszország, Franciaország, Bulgária, Németország, Spanyolország, és Lengyelország. A rendezvényt a lisszaboni SANA szállodában tartották. Az eseményre reagálva tüntetők százai (antifák) tiltakoztak a szálloda előtt, és Antonio Costa miniszterelnököt bírálták, mert engedélyezte, hogy az esemény a kormány parancsára beavatkozás nélkül történjen meg. 

A liszaboni konferencia résztvevői: Josele Sanchez, Adrianna Gasjorek, Mário Machado, Francesca Rizzi, Yvan Benedetti, Blagovest Asenov, Mattias Deyda.

Sajnálatos módon még ugyanebben az év novemberében Mário Machado feloszlatta a mozgalmat, miután a tagok, illetve támogatók nem mutattak érdeklődést a szervezet irányítása iránt. Jelenleg nincs másik jelentős nemzetiszocialista mozgalom Portugáliában, amely be tudná tölteni a szélsőjobboldalon az űrt. Reméljük, hogy a kommunista gyökerű kormány kitermel maga ellen egy újabb erős nemzetiszocialista mozgalmat. Addig is kitartást kívánunk a portugál népnek!

Forrás: Zöldinges.net

Kövess minket -on és -en!

Sokan vérmes reményeket fűznek Trump következő elnöki ciklusához, egyebek mellett a világbéke megteremtését is várva tőle. Számos előjel azonban arra utal, hogy csalódni fognak a várakozásaikban. 

A brüsszeli önkormányzati tanács egyhangúlag jóváhagyta azt az indítványt, amely a belga fővárost „antifasiszta várossá” nyilvánítja – jelentette a The Brussels Times című, angol nyelvű hírportál.

Az orosz fajvédő, nacionalista félkatonai Rusich Csoport arról számolt be, hogy hivatalos megállapodást kötött az FSZB határőrszolgálatával, hogy hírszerzési tevékenységeket folytasson és megerősítse a Finnországgal közös határt.

A 24 éves Daan C.-t, aki egy nemzetiszocialista akciócsoport vezetője volt, nyolc év börtönre ítélte kedden az antverpeni büntetőbíróság.

Ma a fehérek – egyelőre még csak Nyugaton – egy lealacsonyító rendszer áldozatai, amelynek egy monomániásan ismételgetett vád, a rasszizmus az alapja.

A rokonszenvskálák alapján a magyar társadalom leginkább a migránsokat, az arabokat, a cigányokat és a fekete-afrikaiakat utasítja el.

Az egyik gránát felrobbant a lövészárokban, ahol legalább húsz bajtársam tartózkodott. Mindenkit beborított a por és a füst, egyesek testét szétszaggatta a szétrepülő acél. Négyen meghaltak. Többen halálosan megsebesültek.

Az alábbi írás eredetileg Substacken jelent meg egy Zander nevű szerzőtől, aki a fehér emberek egyre nagyobb öntudatra ébredését vizsgálja az elmúlt év és az angliai események kapcsán.

Csaknem pontosan 60 éve, 1964. november 28-án Hannoverben megalakult a Német Nemzeti Demokrata Párt (Nationaldemokratische Partei Deutschlands - NPD). Az elmúlt hétvégén tartotta meg az immár Die Heimat (Szülőföld) névre keresztelt szervezet a 39. rendes pártkongresszusát.

Felállva tapsolt a német hallgatóság a 2023-as antifa támadások egyik vádlottjának a Fővárosi Törvényszék dísztermében. Az előkészítő ülésen az ügyészség 14 év fegyházbüntetést ajánlott, ha beismeri a tettét.

Hanna S., egy német antifa terrorista ellen emeltek vádat Németországban. A német ügyészek szerint a vádlott feltételezhetően ahhoz a bandához tartozott, amely erőszakos támadásokat hajtott végre Budapesten.

A skandináv származású, óészaki nyelvet beszélő kereskedő, hajós és harcos vikingek a 8. század vége és a 11. század között Európa-szerte rettegett harcosokká váltak.

A dokumentum azt állítja, hogy a nemzetiszocialista Németország vezetősége 1944-ben az angol-amerikai erők és a Szovjetunió közötti szakításra várt, hogy az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát a tengely oldalára állítsa.

Antiszemita aktivisták március 15-én megsemmisítették a szigetmonostori holokauszt-emlékművet.

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.