Kövess minket -on és -en!

Július 1-jén Khaled Awad revolverével gépkocsijába kényszerítette Shlomo Noginski rabbit, egy Boston környéki zsidó iskola tanítóját, és ott nyolc késszúrással súlyosan megsebesítette.

Awadot a támadást követően elfogták, a következő napon pedig hét pontban emeltek ellene vádat, köztük szerepelt a fegyveres támadás gyilkosság szándékával.

A nyomozók újabban ezt két újabb vádponttal egészítették ki. Ezek: személyiségi jogok megsértése és testi sérülést kiváltó fegyveres támadás.

Rachael Rollins, a Suffolk megyei ügyész nyilatkozta csütörtökön a médiának: „A bíróság meggyőződése, hogy az incidens az elkövető antiszemitizmusában gyökerezik. A zsidó közösség biztonságban érezheti magát, mert mindent megteszünk az ügy kivizsgálására.”

Margaret Hegarty nyomozó elmondta, hogy Awad több ismerőse tanúskodott arról, hogy a vádlott szerint „a zsidók fukarok és gonoszok; ők irányítják a világot.”

„A tanúk szerint a gyanúsított sztereotípiákkal élt a faji csoportok különbözőségét illetően, legyenek azok fehérek vagy feketék, de különösen keményen kikelt a zsidók ellen” – tette hozzá Hegarty.

A Boston Herald szerint a bevándorlási és vámügyi hivatal azon van, hogy az egyiptomi állampolgár Awadot tartsák őrizetben, mert lejárt az USÁ-ba szóló diákvízuma.

A kihallgatás során Awad tagadta bűnrészességét az ellene fölhozott vádakban. Július 29-ig kivizsgáláson kórházban marad, akkor döntenek arról, tovább is őrizetben tartják-e. 

Barátai „durván antiszemita” viselkedésére emlékeztettek. A zsidó Aidan Anderson, a gyanúsított korábbi szobatársa elmondta, hogy közös konyhájukban rátámadt.

Noginski családi körben lábadozik odahaza. Csodának tartja, hogy életben maradt.

Benzion Laskin, az áldozat fivére azt mondta az The Algemeinernek, hogy nincs kétsége az antiszemita indíték felől:

„Nem kellett neki se pénz, se semmi. Ölni akart”.

Kövess minket -on és -en!

A második világháború utáni korszak névadójának egy évtizedig tartó diktatúrája alatt a politikai terrorizmus és a személyi kultusz az egekbe tört, míg az életszínvonal és a törvényesség a mélységekbe süllyedt. 

Joszif Sztálin 1953-ig volt a Szovjetunió vezetője. A véres diktátort 74 évesen Moszkvában érte a halál, abban az otthonában - dácsájában -, ahol élete utolsó két évtizedének jelentős részét töltötte.

Kanye West legújabb bejegyzésében megvédte a horogkeresztes pólók árusítását, és azt állította, hogy már nem áll zsidók irányítása alatt.

Egyes források szerint a Waffen-SS állományának 83 százaléka sem az NSDAP-nak, sem pedig az általános SS-nek nem volt tagja.

A második világháború egyik leghíresebb repülőgép-párbaja a brit Supermarine Spitfire és a német Bf 109-es között zajlott le. Ebben igen nagy része volt a hajtóművek teljesítményének.

Óriási a szakadék azok között, akik politikai érdekeikhez mérten cserélgetik eszméiket - legyenek liberálisok vagy bolsevikok -, és azok között, akik, mint a nacionalisták, különösen az Arany Hajnal tagjai, hűek maradnak meggyőződéseikhez, olvasható a görög Arany Hajnal honlapján.

1971. február 5-én halt meg az oroszországi Gorkijban (Nyizsnyij Novgorod) Rákosi Mátyás kommunista politikus, volt miniszterelnök, "Sztálin legjobb magyar tanítványa", a magyar történelem legsötétebb korszakának névadója.

Ferenc pápa a napokban végre felrezzent sztenderd szunyókálásából és félénken megpendítette, hogy a Gázában egy éve zajló genocídium talán mégiscsak az, aminek látszik.

Három náció volt az óriási lágerben: németek, japánok és magyarok. Nekünk, magyaroknak a japánok jelentették a szenzációt. Voltak vagy tízezren. Az atombomba ledobása után magát megadó mandzsúriai hadsereg egy része került ide. Fegyelmezettségük, összetartásuk csodálatra méltó volt.

Schleswig-Holsteinben töltöttük 1945 nyarát. Itt gyűjtötték össze az angol fogságba került többi magyar katonát és leventét is. 

Az orosz fajvédő, nacionalista félkatonai Rusich Csoport arról számolt be, hogy hivatalos megállapodást kötött az FSZB határőrszolgálatával, hogy hírszerzési tevékenységeket folytasson és megerősítse a Finnországgal közös határt.

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.

A világ legnagyobb darabszámban eladott autójának számító, a történelemben először húszmillió példányban legyártott, egy korszak jelképének is tekinthető Volkswagen Bogár ötlete Hitler fejéből pattant elő, a terveket pedig Ferdinand Porsche készítette. 

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

A Magyar Nemzeti Arcvonal egykori vezetője nem a börtönben akar meghalni, ártatlanságát hangoztatja. Megszólalt több érintett is.