Kövess minket -on és -en!

A drezdai központú Pegida nevű mozgalom mintáját követve nagyszabású tüntetést rendezett szerda este a Legida nevű szerveződés Lipcsében.

A lipcsei önkormányzat késő este kiadott becslése szerint a Legida felvonulásán 15 ezren meneteltek, a 19 különböző a rendszerhű pártok és a velük összenőtt "civil szervezetek", valamint egyházak bejelentett ellendemonstrációin pedig összesen 20 ezren jelentek meg.

"A Legida radikálisabb és határozottabb a Pegidánál, és szervezői között van a helyi szélsőjobboldali szubkultúra több ismert szereplője" - mondta a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal szászországi szervezetének elnöke.

A lipcsei rendőrség vezetői a rendszerváltás idején tartott tömegtüntetések óta a legnagyobb szabású mozgósítást rendelték el, több mint 4 ezer rohamrendőrt vezényeltek ki a Legida-felvonulás és az ellendemonstrációk biztosítására. A rendet mégsem sikerült fenntartani.

Antifasiszták egy agresszív egy csoportja a főpályaudvarnál megpróbált áttörni egy kordont és összecsapott a rendőrökkel, míg a Legida felvonulásán állítólag bántalmaztak egy újságírót, több kollégáját pedig megfenyegették - jelentette az MDR regionális közszolgálati televízió. Az MDR riportere szerint Lipcsében sokkal "durvább" volt a hangulat, mint a Drezdában tavaly október óta zajló hétfő esti Pegida-demonstrációkon, amelyeken eddig nem történt számottevő rendbontás.

(MTI nyomán)

Kövess minket -on és -en!

Budapest belvárosában „neonáci, fajvédő eszmék terjesztői verhettek tanyát” – kongatja a vészharangot Niedermüller Péter, Erzsébetváros polgármestere.

1902. május 31-én kötötték meg a második búr háborút lezáró vereenigingi egyezményt. A terepadottságokat és korszerű lőfegyvereiket jól kihasználó búrok közel három éven keresztül álltak ellent az ötszörös túlerőben lévő brit haderővel szemben.

Egy fiatal nő tett feljelentést, miután tanúja volt egy antiszemita kifakadásnak a párizsi metrón.

A román legfőbb ügyészség öt embert állított bíróság elé fasiszta propaganda terjesztése, erőszakra uszítás és tiltott fegyvertartás miatt.

A kelet-poroszországi Farkasverem olyan volt, akár egy szigorúan őrzött és álcázott kisváros. A Führer több mint 800 napot töltött itt.

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

A Dnyepropetrovszktól mintegy 100 kilométerre fekvő bányatelepi táborban az első másfél-két év alatt a hadifoglyok létszám mintegy harmaddal csökkent.

Körülbelül ezer aktivista – sokan feketébe öltözve és maszkot viselve – vonult végig Párizs utcáin, hogy megemlékezzenek egy nacionalista diák 1994-es haláláról.

A brit kormány pénzügyi szankciókat vezetett be a nemzetiszocialista Blood and Honour hálózat ellen, amely a skinhead zenei szcnéával évtizedek óta aktív kapcsolatban áll.

A rendőrség terrorizmus elleni csoportja nyomozást indított egy sydney-i zsinagógánál elkövetett festékszórós pingálás ügyében.

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

Kongatják a zsidók a vészharangot, miután Adolf Hitler és Joseph Goebbels beszédeivel lett tele a TikTok. 

Az egyik gránát felrobbant a lövészárokban, ahol legalább húsz bajtársam tartózkodott. Mindenkit beborított a por és a füst, egyesek testét szétszaggatta a szétrepülő acél. Négyen meghaltak. Többen halálosan megsebesültek.

Elhunyt 99 éves korában, még január 14-én Irmgard Furchner, az egykori stutthofi koncentrációs tábor titkárnője – közölte az itzehoe-i ügyészség szóvivője.

Hitler ambíciózus tervét a háború megnyerése után szerette volna megvalósítani, a 180 ezer fős építmény megtervezése az építészzseni Albert Speer feladata lett volna.