Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A dél-afrikai származású, de immár szlovák állampolgár Rory Sabbatini a tokiói olimpián szerzett ezüstérmet Szlovákiának, majd győzelmét követően a közösségi médiában rögtön találgatás indult arról, hogy „neonáci” jelképnek számít-e az a tetoválás, amit a verseny során villantott.

Azt, hogy Sabbatini Szlovákiát képviselje, még korábban a Szlovák Golfszövetség elnöke, Rastislav Antala indítványozta. Ő egyébként az unokatestvére Sabbatini szlovák feleségének, Martinának. Martina - lánykori nevén Štofaníková - régebben Boris Kollár (Sme rodina) parlamenti házelnök barátnője volt, közös gyermekük is van - írja a SME.

A szlovák olimpikon felesége, Martina Sabbatini a Facebookon kelt ki mindenki ellen, aki „náci” szimbólumnak tartja férje tetoválását. Azt állítja, hogy Rory karján három "L" betű található.

„Nekem is van egy ugyanilyen, csak a testem egy másik részén. Pár nappal az esküvőnk után tetováltattuk, és azt jelenti, hogy Love, Laugh, Loyalty (Szerelem, Nevetés, Hűség)” – írta közösségi oldalán a nő augusztus 2-án.

A SME által megszólaltatott szakértő, Dušan Mila szerint a tetoválásnak több jelentése is lehet. Szerinte teljesen nyilvánvaló, hogy egy triszkelion elnevezésű, háromágú alakzatról van szó, amely spirális ágakból, hetesekből, és emberi lábakból is állhat. Korai szimbólumnak számít a kelta időkből, a francia Bretagne, az olasz Szicília, vagy a brit Man-szigetek címerében is szerepel különböző formákban.

A Nagynémet Birodalom idején a triszkeliont az SS bizonyos egységei is használták, majd később, a 70-es években vált a fehér fajvédő Afrikaner Ellenállási Mozgalom jelképévé. Az Afrikanernek a protestáns hollandok dél-afrikai leszármazottait hívják

„Mindenképp mérlegelésre szorul, és jogos kérdéseket vet fel ez a jelkép, ha egy dél-afrikai személy viseli, mivel a triszkelion a történelem folyamán egy szélesen ismert szimbólummá vált, amelyet elsősorban az említett rasszista és neonáci dél-afrikai szervezet használt” – okoskodott az úgynevezett a szakértő, aki úgy véli, hogy ha nem egy dél-afrikai származású személyről lenne szó, lehet, hogy nem is merülnének fel kérdések a tetoválással kapcsolatban.

Szerintünk meg inkább örüljenek az ezüstnek, amit Szlovákiának szerzett.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az alpesi ország korábbi jogszabályai ugyan tiltják az „emberek becsmérlését vallási, etnikai vagy szexuális irányultságuk miatt”, de csak akkor, hogy ha az elhangzott kijelentések, a használt jelképek vagy bemutatott mozdulatok „propagandisztikus célokat” szolgálnak, jelentsen ez bármit.

Az osztrák kormány bejelentése szerint 2025-re elkészülhet az épület felújítása, és 2026-ban kezdődhet meg benne a munka.

Eredménytelennek nevezte az olasz baloldal a Magyarországon fogva tartott antifasiszta terrorista, Ilaria Salis szabadon engedéséért folytatott politikai kampányát Giorgia Meloni miniszterelnök az RAI1-nek adott televíziós interjúban.

Sztójay, aki 1944. március 22-től állt a kormány élén, s a külügyminisztériumot is vezette, a tengelyhatalmi szövetséget szolgálta.

Egyre szélesebb körűvé válik az X (volt Twitter) elleni nagyvállalati hirdetési bojkott, sőt, az amerikai cégek mellett az Európai Bizottság is közölte, hogy felfüggeszti a hirdetéseit az oldalon, mert nem akarja, hogy azok „antiszemita és náci” tartalmak mellett jelenjenek meg.

Minden vádpontban bűnösnek találták azt a fehér patriótát, aki az Egyesült Államok történetének egyik „legsúlyosabb” zsidóellenes támadásában 11 embert lőtt le egy pittsburghi zsinagógában.

Súlyos börtönévekkel fenyegetnek egy fiatal férfit Michigan államban, miután horogkeresztet festett egy zsinagóga falára.

Bestiális kivégzését követően Olaszország fasiszta vezetőjének holtteste számos hányattatáson ment keresztül, mire állandó nyughelyére került.

„Vádat emeltek négy férfival és egy nővel szemben, akik egy marokkói férfira a származása miatt támadtak rá” – közölte a Fővárosi Főügyészség az MTI-vel.

Letakarták egy bécsi protestáns templom ólomüveg ablakait, mert azokon állítólag „antiszemita” motívumok szerepeltek, és az ablakok alkotója tagja volt a NSDAP-nak.

Másfél év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a Győri Törvényszék azt a 17 éves kapuvári diákot, aki  állítólag halállistát készített és egy „neonáci” jelzővel leírt internetes csoportban azt írta tavaly ősszel, hogy másnap megöli osztálytársát a származása miatt.

1879. december 21-én született Joszif Visszarionovics Sztálin, aki három évtizeden át volt a Szovjetunió legfőbb vezetője. 

Életének nyolcvanharmadik évében elhagyta a földi világot László András filozófus, a metafizikai tradicionalitás egyik legnagyobb magyarországi képviselője, írja a Duo Gladii.

Noha gyászoljuk az eltávozását még 25 év után is, de tudjuk, hogy ő nem halt meg idő előtt, mint ahogy a „senki ember” meghal.

Neobolsevik Amerikában a fehéreket – konkrétan a heteroszexuális fehér férfiakat – hibáztatni az elképzelhető összes társadalmi gondért, bajért, bánatért valósággal nemzeti sportnak számít, amely a feketék és az etnomazochista fehérek körében hovatovább népszerűbb még a kosárlabdánál is.