Kövess minket -on és -en!

Fosztogató amerikai katonák elől rejtették el egy német lakóház tulajdonosai azokat a holmikat 1945-ben, amelyek egy felújítás során kerültek elő Németországban.

Az Észak-Rajna-Vesztfália tartományban lévő Hagen városa a mostani brutális áradások által sújtott települések közé tartozik.

Szakértők szerint az előkerült tárgyak a Nationalsozialistische Volkswohlfahrt (NSV), vagyis a nemzetiszocialista népjóléti szervezetének tulajdonába tartoztak. A legérdekesebb leletek közé sorolható egy Hitlerről készült festmény, egy revolver, egy sárgaréz boxer, valamint pár megsárgult levél.

A fal mögé rejtett tárgyak egyfajta időkapszulaként tanúskodnak a Nagynémet Birodalom végóráiról. Elsőként egy 1945-ös újság került elő a falban kialakított rejtekhelyről, amitől a háztulajdonos Sebastian Yurtseven rögtön libabőrös lett, hiszen nagy felfedezést szimatolt. Egymás után húzta ki a résből az érdekesebbnél érdekesebb dolgokat, a felsoroltak mellett például felnőtteknek és gyerekeknek való gázmaszkokat, valamint NSDAP-kitűzőket is.

Az NSV-t 1931-ben hozták létre helyi jóléti szervezetként Berlin városában, a kutatók szerint ez a ház talán a helyi főhadiszállásuk lehetett. Az épületből végül 12 doboznyi lelet került elő, és ezeket természetesen elszállították további megvizsgálás céljából. A szakemberek azt remélik, hogy segítségükkel alaposabban megismerhetik a helyi NSV működésének hátterét.

Yurtseven nagynénje egyébként az 1960-as években vásárolta a szóban forgó házat, így fogalmuk sem volt róla, milyen különleges örökséget rejtenek a falak.

Hasonló nagyszabású felfedezésre a lengyelországi Lublin egyik építkezésén is sor került a közelmúltban. Itt egy komplett német bunkerre bukkantak rá, amelynek környékén a németek és szovjetek heves harcokat folytattak. A feltárás egyelőre azért késik, mert előbb a fel nem robbant bombákat kell hatástalanítani.

Kövess minket -on és -en!

Négy német tartományban házkutatást tartottak a „szélsőjobboldali” Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein és más ingatlanokban azt követően, hogy a belügyminisztérium betiltotta a havilapot, mondván, hogy az alkotmányos rend ellen dolgozik.

A múlt héten elfogták Párizsban a 32 éves albán állampolgárságú Rexinho Abazajt, mozgalmi nevén Ginot. A gyerekkora óta Olaszországban lévő férfit a francia rendőrség tartóztatta le, Magyarország által kiadott nemzetközi elfogatóparancs alapján. Abazaj Párizs előtt Finnországban bujkált a nemzetközi körözés elől.

Bár a Harmadik Birodalomban leginkább a férfiak töltöttek be befolyásos szerepet, akadtak olyan asszonyok is, akik vezető pozíciót kaptak. Közéjük tartozott a birodalom legmagasabb rangú nője, Gertrud Scholtz-Klink is.

A brit kormány pénzügyi szankciókat vezetett be a nemzetiszocialista Blood and Honour hálózat ellen, amely a skinhead zenei szcnéával évtizedek óta aktív kapcsolatban áll.

Rendkívül ritka képek az amerikai történelem egyik legdrámaibb időszakáról és tradicionális fehér fajvédő szervezetéről, a Ku Klux Klánról.

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.

Izrael immár Libanont is támadja, de Irán mindenféle okokból (félelem, korrupció, zsarolás, gyilkosság, „stratégiai türelem”) nem fog határozottan beavatkozni.

A szlovák Specializált Büntetőbíróság bírója bűnösnek találta Marián Magátot „szélsőséges gondolatbűncselekmények” elkövetésének vádjában.

Ma 1945. május 8-át a második világháború végének és a „náci rezsim” bukásának napjaként tartják számon hivatalosan Németországban.

Letiltotta a YouTube egy portugál szélsőjobboldali szervezet fiókját a „gyűlöletbeszédet tiltó irányelvek folyamatos megsértése miatt”.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

Az SS Vezetési Főhivatalának felállítási utasítását követően (1944. november 2.) Grassy József, az SS 25. fegyveres-gránátoshadosztályának parancsnoka törzsével Zalaszentgróton rendezkedett be.

Október 21-én Berlinben letartóztatták a küzdősportokban is jártas baloldali szélsőségest, Thomas Jacobst, aki a szakértők véleménye szerint Lina Engelnek, a "kalapácsos banda" vezetőjének a logisztikusa és trénere. Jacobst több mint egy év körözés után sikerült letartóztatniuk a német hatóságoknak.

Beregszászon voltam 1944 októbere elején, amikor az oroszok bekerítették a várost. Levetettük a katonaruhát, és civilben – amit a lakosságtól kaptunk – elindultunk hazafelé.

Regisztrált az X-re Ilaria Salis olasz EP-képviselő, aki Magyarországon az antifa támadások elsőszámú gyanúsítottjaként lett ismert.