Kövess minket -on és -en!

A kolumbiai Tulua városában működő Simón Bolivár Rendőrakadémia kadétjai a német kultúra, rendőrség és katonaság előtt kívántak tisztelegni egy jelmezes bulin.

Csakhogy a német katonának és rendőrnek beöltözött kolumbiai kadétok nem a jelenlegi német hadsereg és rendőrség egyenruháját, hanem a Harmadik Birodalom idejéből valót öltötték magukra – számolt be az eseményről a Jedi’ot Áháronot című zsidó lap nyomán a Kuruc.info hírportál. Megjegyezzük, hogy a fényképeken látható nemzetiszocialista korszakbeli egyenruhák, rangjelzések nem nagyon tükrözték az egykori valóságot. Mindenesetre a jó szándék megvolt.

A fényképek tanúsága szerint a „jelmezes tisztelgésnek” otthont adó teremben több helyre is ki volt feszítve, föl volt ragasztva a fekete-piros-arany német szövetségi zászló, ami szintén ellent mond a történelmi valóságnak, hiszen a kadétok fölidézte korszakban Németország zászlaja egészen másképpen festett.

A falra kifeszített nagyméretű német zászlóra a Führert ábrázoló fényképek és festmények voltak rátűzve, míg másutt a Geschichte der Polizei (A rendőrség története) német nyelvű fölirat volt olvasható. A jelmezbe bújt egyenruhások között egy Hitler-bajszos fiatalember is büszkén fényképezkedett.

A Németország előtti „jelmezes tisztelgés” fényképeit kitette a twitter.com/blupacifico november 19-én, amit követett az ilyenkor szokásos elhatárolódási, tiltakozási és büntetési hullám. Az elsők között ítélte el a rendőrakadémia kadetjeit Iván Duque kolumbiai államelnök, mondván: „Elítélek minden olyan jelenséget, amikor a zsidó nép holokausztjáért felelős személyekkel azonosított jelképeket használnak.” Az államelnök azt is kijelentette, hogy nem hajlandó elfogadni semmiféle bocsánatkérést, s a gyalázatos esemény összes résztvevője felelősségre lesz vonva.

Az üggyel kapcsolatban felháborodását fejezte ki Izrael, Németország és az Amerikai Egyesült Államok Bogotában akkreditált nagykövete. Az említett három ország nagykövete egyben fölszólította a kolumbiai kormányt, hogy a híradásokban és az iskolai oktatás keretében szenteljenek több időt a zsidók holokausztjának megismertetésére a dél-amerikai ország lakosságával. A Tuluai Simón Bolivár Rendőrakadémia parancsnokát egyébként az államelnök ígéretének megfelelően már le is váltották.

Kövess minket -on és -en!

Egykor négy légvédelmi ágyú állt annak a toronynak a tetején, amely ma szállodaként működik Hamburg belvárosában. 

„Ellenforadalmi összeesküvésért” végezték ki Lavrentyij Beriját, a sztálini terror egyik rettegett végrehajtóját, a Szovjetunió marsallját, belügyi és állambiztonsági miniszterét, akinek lefogása és bírósági pere, majd a kivégzése a Sztálin halálát követő hatalmi harc része volt.

Niedermüller Péter lelkes antifasiszta. Hithű kommunista, no meg persze zsidó is. A véleményszabadság a legkisebb mértékben sem érdekli, az újbaloldalhoz hasonlóan a vélemény addig fontos neki, amíg beleilleszthető az ő nézetrendszerébe.

Házi készítésű pokolgép robbant egy Athén központjában található lakóházban, az Ampelokipoi negyedben. A rendőrség közleménye szerint egy férfi meghalt, egy nő pedig súlyosan megsérült.

Összesen mintegy százan, főleg idős emberek vettek részt azon a rendezvényen, melynek célja a Budapest 80 évvel ezelőtti „felszabadítására” való megemlékezés volt.

Bűnözők szabadon engedését tervezi a brit kormány annak érdekében, hogy a börtönök túlzsúfoltsága ne késleltesse a nacionalisták és fehér patrióták megbüntetését, akiket az elmúlt hetek bevándorlásellenes tüntetésein, illetve a brit kormányt kritizáló bejegyzések megosztása miatt tartóztattak le.

Két kezünk kevés lenne ahhoz, hogy felsoroljuk az elmúlt tíz nap olyan bűncselekményeit, amelyet magyarok ellen követtek el velünk élő, évszázadok óta integrálhatatlan jövevények.

„Cinkos, aki néma!” felkiáltással szerveznek rendőrségi engedéllyel és biztosítással antifasiszta tüntetést Budapestre február 8-án.

A hatóságok megerősítették, hogy a horogkeresztek és különbőz feliratok, köztük a zsidók gázkamrákba küldésére való felhívások „antiszemita cselekményeknek” minősülnek.

Az SS Vezetési Főhivatalának felállítási utasítását követően (1944. november 2.) Grassy József, az SS 25. fegyveres-gránátoshadosztályának parancsnoka törzsével Zalaszentgróton rendezkedett be.

Adolf Hitler – értesülve Budapest csaknem megvalósult bekerítéséről – 1944. december 24-én este elrendelte a IV. SS-páncéloshadtest Magyarországra vezénylését és bevetését Budapest felmentése céljából.

A hadosztályt először 1939 októberében állították fel Pilsen mellett, miután az SS-Verfügungstruppe egyes alakulatai a német szárazföldi haderő „Kempf” páncéloshadosztályába beosztva részt vettek a lengyel hadjáratban.

Elrendelte Javier Milei argentin elnök, hogy hozzák nyilvánosságra a második világháború után Argentínában menedékre lelt nemzetiszocialistákkal kapcsolatos összes hivatalos titkosított dokumentumot.

Elfogták múlt héten Párizsban azt az albán antifasiszta terroristát, akit a magyar hatóságok azzal gyanúsítanak, hogy társaival erőszakcselekményeket követett el a 2023-as Becsület Napja előtt.

A magyar hadifoglyokat 1945 őszén átszállították a 180/5. lágerbe. (Ez a Don-medence egyik szénbányája közelében létesült.) Örömmel fogadtuk az áttelepítést abban a reményben, a háború befejezése utáni hazaszállításunkkal kapcsolatos lépésről van szó.