Kövess minket -on és -en!

Az egykori Buszesz területén 2017 óta végez egy nagyberuházás előkészítéseként feltárásokat a Budapesti Történeti Múzeum.

Eddig őskori, ókori és Árpád-kori leletek, leletegyüttesek egyaránt előkerültek a régészeti szempontból aranybányának tekinthető területen.

Tavaly új feltárási szakaszba kezdtek az egykori óbudai szeszgyár területén a Budapesti Történeti Múzeum szakemberei.  A lelőhely két tucat római kori pénzérmén kívül egy bronzból készült pelta alakú katonai verettel, valamint egy szvasztikát, más néven horogkeresztet ábrázoló bronz fibulával, vagyis ruhakapocstűvel is megörvendeztette a feltárást végzőket. Mindkét viseleti elem elsősorban a római kori katonasághoz köthető, amely nem meglepő, hiszen a korábbi évekhez hasonlóan jelenleg is az aquincumi katonaváros (canabae) északi temetőjében zajlik az ásatás.

A horogkereszt szimbólum végigkísérte szinte az emberiség egész történetét, az első ilyen mintákat mamutagyarba vésték tizenötezer éve a mai Ukrajna területén. Ezen a kis faragott állatfigurán még összekapcsolták az egyes kereszteket, az önállóan állóak hétezer éve jelentek meg. Feltűnt a horogkereszt Indiában, ahol az árjákhoz kapcsolták megjelenésüket, s a hinduizmus legszentebb nem szótagot ábrázoló jelképévé vált, a szvasztika név is szanszkrit eredetű. Megjelent a görögöknél, az etruszkoknál, a keltáknál, majd később az angolszászoknál is.

A római birodalomban a Kr. u. 2. század harmadik negyedétől a 3. század elejéig, közepéig keltezhető szvasztika fibulák elsősorban a limes-mentén elterülő provinciákban kerültek és kerülnek elő. A középkorban is fel-felbukkant, ismerünk szvasztikával díszített páncélt, illetve néhány éve az egri vár ásatásán került elő egy nagyméretű, kőbe faragott szvasztika. Ismert a népművészetben is. A horogkereszt szimbólum a huszadik században, mint a szerencse szimbóluma volt jelen, majd a húszas éveiben maga Adolf Hitler is rátalált, hogy a nemzetiszocialista párt jelképe legyen, de német fajvédő, nacionalista körökben ezidőben már szintén elterjed és népszerű volt.

Kövess minket -on és -en!

Tényleges életfogytiglani börtönbüntetést szabtak ki Kaliforniában egy antiszemita aktivistára. Egy homokos, zsidó egyetemi hallgatót tettek el láb alól még 2018-ban, a 19 éves Blaze Bernsteint. 

1971. február 5-én halt meg az oroszországi Gorkijban (Nyizsnyij Novgorod) Rákosi Mátyás kommunista politikus, volt miniszterelnök, "Sztálin legjobb magyar tanítványa", a magyar történelem legsötétebb korszakának névadója.

Két kezünk kevés lenne ahhoz, hogy felsoroljuk az elmúlt tíz nap olyan bűncselekményeit, amelyet magyarok ellen követtek el velünk élő, évszázadok óta integrálhatatlan jövevények.

A Csíkszentdomonkos és Marosfő körüli harcokban estem fogságba 1944. szeptember 12-én a 23. határvadász zászlóalj tisztjeként. A gyűjtőtáborok – Brassó, Focsani, Moszkva – után Magnyitogorszkban tettek ki a vasúti szerelvényből.

Alakulatunknak az orosz túlerővel szemben vissza kellett vonulnia, egészen a Stájer Alpokig. Itt ért bennünket a háború vége.

Az Institute for Strategic Dialogue (ISD) zsidó szupremácista „agytröszt” kutatói 200 olyan fiókot találtak, amelyeken szerintük a „nácizmust” hirdették, vagy „náci” szimbólumokat használtak. Eddig több tízmillióan nézték meg holokausztrevizionista, vagy a Führert éltető videókat.

Az utóbbi időben leginkább antiszemita nézeteiről elhíresült amerikai rapper ezúttal egy órán keresztül a Ku Klux Klán ruházatához hasonló fekete színű lepelben és csuklyában beszélgetett egy youtuberrel.

A trianoni szerződés az etnikai állapotokat, az 1910-es népszámlálási adatokat sem vette figyelembe, így mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon túlra, fele összefüggő tömbben a határok mentén. 

A propaganda, a „marketing” és az „üzenet terjesztése” szféránk egyik – ha nem a legfontosabb – küldetése. Mindig is kulcsfontosságú része volt a küzdelemnek, a Kampfzeit napjaitól mindmáig.

Akármennyire hihetetlen, a cionisták által megszállt alpesi országban nem tiltott a nemzetiszocialista jelképek használata. Úgy tűnik, ez nemsokára megváltozhat.

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

Pro vagy kontra, de az egyértelmű, hogy napjaink politikai felhozatalában a főszereplők egyikévé avanzsált a milliárdos Elon Musk, és ennek az üde színfoltnak én még azzal együtt is örülök, hogy az elmúlt évek keserű tapasztalatai nyomán kénytelen vagyok az ő személyét is erős fenntartásokkal kezelni.

Az SS Vezetési Főhivatalának felállítási utasítását követően (1944. november 2.) Grassy József, az SS 25. fegyveres-gránátoshadosztályának parancsnoka törzsével Zalaszentgróton rendezkedett be.

Ezer fős antifasiszta őrjöngés kísérte Brüsszelben Jordan Bardella, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjének, valamint Orbán Viktor szövetségesének a látogatását, melyet a brüsszeli Magyar Házban tett.

Az argentin rendőrség letartóztatott egy férfit Buenos Airesben, aki egy nagy mennyiségű, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalomból származó eredeti fegyvert tartott a házában, amelyek a Wehrmacht és a Waffen-SS szimbólumaival voltak díszítve – közölték a hatóságok.