Kövess minket -on és -en!

Akármennyire hihetetlen, a cionisták által megszállt alpesi országban nem tiltott a nemzetiszocialista jelképek használata. Úgy tűnik, ez nemsokára megváltozhat.

A pártok, kantonok és civil szervezetek egy része zsidó nyomásra be akarja tiltani a nemzetiszocialista jelképek nyilvános használatát és terjesztését. A Szövetségi Tanács, azaz a Svájci Konföderáció legfelsőbb végrehajtó testülete most törvénybe kívánja foglalni a szólásszabadság csorbítását. Akik megszegik, 200 svájci frankos (kb. 88.000 forintos) pénzbírsággal lesznek sújthatók.

Jelenleg csak akkor vonható felelősségre az, aki nyilvánosan használ nemzetiszocialista jelképet, ha azt „propagandisztikus szándékkal” teszi, vagy ha egy népcsoportot gyaláz. A Szövetségi Tanács és a parlament ezt is szeretné most végleg betiltani. Nem újkeletű kezdeményezésről van szó. A Svájci Zsidó Hitközségek Szövetsége és a Svájci Liberális Zsidók Platformja már évek óta követel egy ilyen elnyomó törvényt.

Az, hogy a Szövetségi Tanács most hajlandó meghajolni a nyomás alatt, komoly fordulatot jelent. Ugyanis néhány évvel ezelőtt még azon a meggyőződésen volt, hogy a véleménynyilvánítás szabadságának része a „megbotránkozást keltő viselkedés” vagy erre alkalmas jelek használatának az eltűrése. A helyzet azonban megváltozott, különösen a gázai népirtó háború kezdete óta. Jelentősen megnövekedett az antiszemita megnyilvánulások száma a horogkeresztes graffitik felfestésétől egészen a zsidók elleni tettleges támadásokig, ám ezeket kivétel nélkül arabok követték el, a zsidó szupremácisták mégis a szélsőjobboldaliakra utaznak.

A parlament nem csak a horogkeresztet, a Hitler-karlendítést vagy az SS-rúnákat akarja betiltani, hanem az olyan számkódokat is, mint a „18” és a „88”, amelyek „Adolf Hitler”-ként vagy „Heil Hitler”-ként értelmezhetők. „Ezek a gyűlölet, az intolerancia és a szenvedés szimbólumai, ezért teljesen el kell tűnniük a nyilvánosság elől” – fejtette ki Beat Jans igazságügyi miniszter a sajtónak.

Egy következő lépésben további jelképeket is betiltanának a zsidók kedve szerint. Ilyen lehet például a Hamász vagy a Hezbollah szimbólumainak a tiltása.

A politikai pártok egy része üdvözöli a lépést, míg mások aggályokat fogalmaztak meg. Így például a szociáldemokraták fontosnak tartják az ország „szabad és demokratikus alaprendjének” a megerősítése szempontjából. A szabaddemokrata FDP továbbmenne. Azt javasolja, hogy a jogszabály ne különálló törvényt alkossanak, hanem egyenesen a svájci büntető törvénykönyvbe kerüljön be, és szabadságvesztéssel is járhasson. A Kantonok Igazságügyi és Rendőrségi Igazgatóinak Konferenciája szerint a tilalomnak magánterületen használt nemzetiszocialista jelképekre is ki kellene terjednie. Ezekkel szemben a jobboldali Svájci Néppárt a véleménynyilvánítás szabadságának a korlátozásától tart, ami egyértelműen jogos egy ilyen elnyomó törvény bevezetésének ötlete kapcsán. Képviselői szerint központi jelentőségű, hogy olyan eszméket is ki lehessen fejteni, amelyek a társadalom egy részének nem tetszenek vagy egyeseket felháborítanak.

Egyelőre még csak javaslatról van szó, amit a parlamentek el kell fogadnia. Nem tudni, mikor lesz belőle hatályos törvény.

Kövess minket -on és -en!

Másfél héttel ezelőtt a 2023-as antifa támadások elsőrendű vádlottját EP-képviselőnek választották az olasz állampolgárok. 

A Krím-félszigeten nem volt nagy számú a fegyveres őrök csoportja. A Fekete-tenger veszi körül, a kontinenssel csak egy híd köti össze. Ezen illetékteleneknek átmenni pedig lehetetlen. Érthető, hogy az őrök unatkoztak, amit fokozott a helyhez kötöttség is.

Európa, történelmében átélt minden felforgató népvándorlást, látott véres háborúkat és átkos széthúzást, de a második világháborút követő lét és nemlét ily tragikus válaszútja elé nem került még soha.

Az Alternatíva Németországért (AfD) eltiltotta minden nyilvános megjelenéstől és kampányeseménytől a párt európai parlamenti listavezetőjét, Maximilian Krah-t – jelentette be a párt szóvivője, miután az illető a címben idézett mondatot találta mondani.

Egy ausztrál nemzetiszocialista, aki a börtönbüntetése végéhez közeledik, megtámadta a szabadulása utáni állami felügyelet elrendelésére irányuló kérelmet, mert a hosszú börtönben töltött időszaka után szerinte már nem kellene szoros megfigyelés alatt maradnia, ám a törvényhozók éppen az elnyomás fokozásán dolgoznak.

Niedermüller Péter lelkes antifasiszta. Hithű kommunista, no meg persze zsidó is. A véleményszabadság a legkisebb mértékben sem érdekli, az újbaloldalhoz hasonlóan a vélemény addig fontos neki, amíg beleilleszthető az ő nézetrendszerébe.

Kádár ugyan nem törekedett rá, de Rákosi és Nagy Imre küzdelmében egyfajta harmadik erőnek tekintették őt. Kifelé a pártvezetés egységét mutatta, a színfalak mögött viszont elvi és gyakorlati okokból is Rákosihoz állt közelebb, és tudta, ha a főtitkár bukik, akkor neki is mennie kell.

Három fekete férfi rasszizmussal vádolja, és beperelte az American Airlines légitársaságot, miután testszagukra érkező panaszok miatt leparancsolták őket a repülőgépről.

Schleswig-Holsteinben töltöttük 1945 nyarát. Itt gyűjtötték össze az angol fogságba került többi magyar katonát és leventét is. 

2024 nyarán és őszén a Norsk Institutt for Kulturminneforskning (NIKU), a kulturális örökséggel foglalkozó független kutatóközpont régészei a Tønsbergben lévő helyszínen ásatásokat végeztek néhány utcai csatorna korszerűsítésével kapcsolatos munkálatok előtt.

Az elmúlt évtizedek legsúlyosabb etnikai zavargásai rázták meg az Egyesült Királyságot. Az angol társadalom megcsömörlött az illegális bevándorlás és a multikulturalizmus negatív következményeitől. A polgárháború azonban még várat magára.

Az AfD 67 éves politikusa, Stefan Hrdy épp az autójából kiszállva próbált bejutni az épületbe, amikor körülbelül 20 antifasiszta állta el az útját.

Azoknak, akiket aggaszt egy világháború esélye, van egy jó hírem. Nem lesz világháború. Legalábbis mostanában nem. Egyszerűen azért nem, mert az Egyesült Államoknak hiányzik hozzá az ereje.

Hivatalosan is visszalépett az önkormányzati választástól Soltysiak Edina táti független képviselőjelölt – írta meg a Telex.

Embrahim Rasool dél-afrikai nagykövet egy külpolitikai szeminárium résztvevőinek azt mondta, hogy Donald Trump amerikai elnök „fehér fajvédő mozgalmat vezet” Amerikában és világszerte.