Kövess minket -on és -en!

Hanna S., egy német antifa terrorista ellen emeltek vádat Németországban. A német ügyészek szerint a vádlott feltételezhetően ahhoz a bandához tartozott, amely erőszakos támadásokat hajtott végre Budapesten.

Az MTI tájékoztatása szerint a német adatvédelmi szabályok miatt csak Hanna S. néven azonosított nőt májusban vette őrizetbe a rendőrség.

A müncheni ügyészek most bűnszervezetben való tagsággal, gyilkossági kísérlettel és testi sértéssel vádolták meg a nőt, aki „feltételezhetően egy olyan csoporthoz tartozott, amely erőszakos támadásokat tervezett a Budapesten összegyűlt jobboldaliak ellen”.

A támadások a Budapest második világháborús ostromakor, 1945. február 11-én lezajlott kitörésre emlékező Becsület Napján történtek, amelyre szerte Európából érkeznek fehér patrióták, hogy megemlékezzenek a német és magyar katonák azon kísérletéről, hogy kitörjenek a Budapestet bekerítő szovjet Vörös Hadsereg ostromgyűrűjéből.

Az ügyészek megállapították, hogy Hanna S. csoportja más tagjaival együtt titokban követte áldozatait Budapesten, majd hirtelen gumibotokkal támadtak rájuk.

Az első támadás során egy férfit a földre löktek és megvertek, aki súlyos fejsérüléseket szenvedett. A második esetnél a támadók feltehetően kalapácsot és paprikaspray-t is használtak. A két áldozat az ügyészek szerint zúzódásokat és horzsolásokat szenvedett.

Az ügyészek megállapítása szerint a csoport, amelyhez Hanna S. csatlakozott, szélsőséges, erőszakos csoport, amelyet a militáns baloldali ideológia alakít, és elutasítja Németország demokratikus alkotmányos rendjét. A hatóságok legalább öt ember elleni támadást tulajdonítottak a csoportnak. A támadók feltételezhetően azt hitték, hogy az áldozataik mind szélsőjobboldali körökhöz tartoztak, ám többségük szimpla járókelő volt, köztük külföldi turisták is.

Kövess minket -on és -en!

A 37 éves Andreas Münzhuber, a Harmadik Út nevű nemzetiszocialista szellemiségű csoport bajorországi frakciójának egyik vezető tagja egy 30 fős túrán vett részt az Untersberg hegyen, amikor szeptember 29-én megbotlott egy nedves gyökérben, és a halálba zuhant.

Az Europol Referral Action Day nevű akciójának elsődleges célja az volt, hogy „azonosítsák és eltávolítsák a világhálón fellelhető antiszemita tartalmakat”.

Bár gyors javítást ígértek, végül 6 hónapba telt, hogy javítsák a Gemini történelmileg pontatlan emberábrázolását a Google-nél.

Egy párizsi zsidó férfit megtámadott két fiatal, akik megpróbálták megerőszakolni, miután felfedeztek a telefonján egy izraeli zászlót.

Az argentin rendőrség letartóztatott egy férfit Buenos Airesben, aki egy nagy mennyiségű, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalomból származó eredeti fegyvert tartott a házában, amelyek a Wehrmacht és a Waffen-SS szimbólumaival voltak díszítve – közölték a hatóságok.

Aszad elsősorban önmagát hibáztathatja a vereségéért, mert túlságosan is Iránra, a Hezbollahra és Oroszországra támaszkodott, és nem gondoskodott arról, hogy megtisztítsa korrupt tisztikarát és modernizálja hadseregét. Semmi ilyet nem tett, és most vesztett.

A brüsszeli önkormányzati tanács egyhangúlag jóváhagyta azt az indítványt, amely a belga fővárost „antifasiszta várossá” nyilvánítja – jelentette a The Brussels Times című, angol nyelvű hírportál.

Szórakozni érkezett, súlyos testi sérüléseket kapott emlékbe Magyarországon az a tel-avivi nő, akit az Ozora Fesztivál biztonsági őrei megvertek, amiért a rendezvényen megismert szintén izraeli társával renitenskedtek a feszvitálon.

A szlovák Specializált Büntetőbíróság bírója bűnösnek találta Marián Magátot „szélsőséges gondolatbűncselekmények” elkövetésének vádjában.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

Budapest belvárosában „neonáci, fajvédő eszmék terjesztői verhettek tanyát” – kongatja a vészharangot Niedermüller Péter, Erzsébetváros polgármestere.

Fogságba esésem első percei veréssel teltek. Miközben a sorfalat álló angol katonák előtt elvonultunk, a géppisztoly agyával ütöttek, majd rugdaltak bennünket, gyorsabb haladásra késztetve a mintegy 300 embert.

Egy most előkerült rendőrségi dokumentumból kiderül, hogy a több a híres német orvos, doktor Josef Mengele 1959-ben megpróbált Argentínából visszatérni Németországba – írja az MDR német televízió értesülései nyomán a világsajtó.

A 24 éves Daan C.-t, aki egy nemzetiszocialista akciócsoport vezetője volt, nyolc év börtönre ítélte kedden az antverpeni büntetőbíróság.

Adolf Hitler álmainak egyike Berlin nagyszabású, pénzt, időt, energiát nem sajnáló átalakítása volt, hogy az a győztes háború után a világ fővárosa lehessen.