Kövess minket -on és -en!

A filmben Robert Downey Jr. feketére maszkírozva játssza el az egyik főszerepet.

Kivette a megnézhető filmek közül a Trópusi vihart a Netflix, mert "rasszistának" gondolják. A 2008-as amerikai szatirikus akció- és komédiafilmben ugyanis Robert Downey Jr. feketére maszkírozva játssza el az egyik főszerepet, ami a streaming-szolgáltató szerint sértő a négerek nézve - írja az Index.

A 19. században volt bevett szokás Amerikában, hogy fehér színészek játszották el a feketék szerepét, négerek ugyanis akkor nem szerepelhettek filmekben, színpadi előadásokban. Ezt úgy oldották meg, hogy többnyire sminkkel feketére maszkírozták a fehér színészek fejét - ezt nevezték blackface-nek. A Netflix szerint a Trópusi viharban alkalmazott blackface is "rasszistának" minősül, ezért tüntették el a műsorkínálatukból.

Hasonlóan járt az 9 db Oscard-díjjal jutalmazott Elfújta a szél című film is, amit a HBO Max amerikai streamingszolgáltató törölt a műsorai közül. Az 1939-ben készült filmet azért tartották "rasszistának", mert "dicsőíti a rabszolgatartó déli államokat és hamis színben tünteti fel a Konföderációt", emellett jócskán "ráerősít a feketékkel kapcsolatos előítéletekre".

A BBC korábban a John Cleese-féle Waczak Szálló egyik epizódját tüntette el, mert abban az egyik szereplő "rasszista" megjegyzést tesz egy krikettcsapattal kapcsolatban, és elhangzik a nigger kifejezés is. Ugyanebben a részben van az is, amikor John Cleese karaktere megdöbben, hogy a kórházban egy néger doktor kezeli. Később az epizód visszakerült a kínálatba.

A George Floyd nevű négerbűnöző halála után kirobbant zavargáshullám után a médiacégek elkezdték még jobban cenzúrázni a tartalmaikat, ezért egyre többet olvashatunk majd hasonló esetekről.

Kövess minket -on és -en!

Az i. e. 6. században, az antik görög kultúra virágzó világában született egy különleges mestermű, amely ma is ámulatba ejti a művészet és történelem szerelmeseit, a a zsidókat és libsiket pedig zavarba.

Az olasz rendőrség szerdán bejelentette, hogy letartóztatott 12 nemzetiszocialistát, akik a Werwolf Division tagjai voltak, és „az intézmények magas rangú tisztviselői elleni erőszakos cselekmények végrehajtására készültek”.

Egy haredi zsidót, aki az osztrák fővárosban a zsinagógába tartott, körbevettek egy nemzetiszocialista csoport tagjai. Az osztrák hazafiak lehúzták a zsidó kippáját, majd távoztak.

Május elsején a Bikás parkban majálisozott a Mi Hazánk Mozgalom. Tompos Márton, a Momentum elnöke kezdte el verni a tamtamot a közösségi oldalán, hogy az eseményen több karlendítést látott, és egy illetőn Adolf Hitlert ábrázoló tetoválás volt.

Októberben kapta meg a Fővárosi Törvényszék kérelmét az Európai Parlament elnöke, amiben kérik Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztését. 

1915. június 23-án kezdődött az a több mint két évig elhúzódó összecsapás-sorozat az észak-olaszországi Isonzó folyó mentén, amelyben az első világháborúban elesett több mint ötszázezer magyar katona mintegy fele lelte halálát.

A hatóságok szerint a szélsőjobboldali „Letzte Verteidigungswelle” (Utolsó Védelmi Hullám) csoport célja Németország demokratikus rendszerének összeomlasztása.

„Nem engedhetjük meg, hogy a zsidókból nácikat csináljanak” – üzente a rabbi, aki büszke a garázdaságra, amit elkövetett.

1943. október 4-én Himmler Posenben beszédet mondott. Ebben az SS-t „fegyveres rendnek” nevezte, amelynek a jövőben – a Szovjetunió felszámolása után – meg kell védenie Európát az Urálon túli „ázsiai hordáktól”. 

Egy fehér patriótát, akit Ausztráliában bűnösnek találtak abban, hogy megszegte a tavaly elfogadott elnyomó törvényt, amely megtiltja a nemzetiszocialista köszöntés nyilvános használatát, börtönbe küldenek a nézeteiért.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

„Antifasisztaként kriminalizáltak az Orbán-rezsim alatt” – Ilaria Salis olasz szélsőbaloldali verőemberből lett EP-képviselő, valamint társai emelték fel hangjukat a magyar igazságszolgáltatással szemben az Európai Parlamentben.

Joszif Sztálin 1953-ig volt a Szovjetunió vezetője. A véres diktátort 74 évesen Moszkvában érte a halál, abban az otthonában - dácsájában -, ahol élete utolsó két évtizedének jelentős részét töltötte.

Németországban nagyon sokan gondolják, hogy az 1923-as hiperinfláció jelentősen hozzájárult a nemzetiszocialista párt felemelkedéséhez.

Budapest XII. kerületében ismeretlen patrióták horogkeresztet festettek a szovjet megszállókat dícsőítő emlékműre.