Kövess minket -on és -en!

Azért támadtak rá egy zsidó család autójára Párizs egyik jelentős részben muszlim migránsok lakta elővárosában, mert hanuka-dalokat énekeltek.

A rendőrség időközben elfogta a támadókat, akikről semmilyen információt nem hozott nyilvánosságra. Az utóbbi években, párhuzamosan a migrációs nyomás erősödésével, egyre több antiszemita jellegű támadásra került sor Franciaországban, ezzel párhuzamosan pedig tömegessé vált a francia zsidók kivándorlása Izraelbe, írja az Origo.

A most őrizetbe vett négy személy előző este inzultált egy zsidó családot Párizs egyik elővárosában, Aubervilliers-ben. A támadók először "b—ssza meg a zsidókat!" kiáltások kíséretében rázni kezdték a kocsit, majd üvegpalackokat törtek szét rajta.

A támadás akár halálos is lehetett volna – írja az esetről a Szombat című etnikai tematikájú zsidó folyóirat az Algemeinerre hivatkozva.

A rendőrség által letartóztatott csoport ellen "vallási gyűlöletből fakadó bűncselekmény" elkövetése miatt fognak vádat emelni.

Gerald Darmanin francia belügyminiszter tweet-üzenetében miharabbi elégtételt követelt a zsidóknak: "tegnap este, a hanuka kellős közepén egy családot sértegettek és inzultáltak, csak mert zsidók. Franciaországban, 2020-ban. A támadók rászolgáltak arra, hogy az eset súlyosságának megfelelő büntetésben részesüljenek."

Karine Franclet, a Párizstól északkeletre fekvő Aubervilliers polgármestere Facebook oldalán írta, hogy "a hír mélyen megrázta" és a támadást "elfogadhatatlannak és tűrhetetlennek" tartja.

Aubervilliers számos alkalommal volt zsidóellenes megnyilvánulások színhelye. Ez év szeptemberében hárman támadtak egy fiatal zsidóra, aki dávid-csillagos nyakláncot viselt. 2010-es adatok alapján aubervilliers lakosságának a 41,2 százaléka migráns vagy migrációs hátterű, akiknek elsöprő többsége a magreb régióból és a szubszaharai afrikából származik, tehát iszlám vallású emberekről van szó. Egy 2005-ös tanulmány szerint a 18 év alattiak háromnegyede külföldi hátterű.

Egyre több a zsidógyűlölő támadás Franciaországban

A 2012 márciusi toulouse-i és montauban-i iszlamista terrormerényletekben 7 ember halt meg, 3 katona (közülük kettő muszlim volt), az ozar hatorah zsidó iskola elleni merényletben pedig egy rabbi és 3 zsidó gyerek is meghalt. A gyilkos, az algériai muszlim migráns hátterű mohammed merah az al-kaida terrorszervezet tagja volt, a merénylet végrehajtására az Al-Kaidától érkezett a parancs.

2017 szeptemberében Párizs Livry-Gargan nevű elővárosában három afrikai migráns betört egy zsidó családhoz, az idős házaspárt és a fiúkat megkínozták, majd kirabolták őket. A 78 éves családfőt csavarhúzóval szurkálták, közben azt üvöltötték a migránsok, hogy "zsidók vagytok, tehát gazdagok, hogyha nem adjátok oda a pénzeteket, megdöglötök"

2017 júliusában sarah halimi 65 éves zsidó nyugdíjas orvosnőt a muszlim migráns szomszédja megkínozta, azt üvöltötte percekig, hogy Allah akbar, majd agyonverte, a holttest felett pedig idézeteket olvasott fel a Koránból. Ezt követően kidobta a párizsi lakás harmadik emeletéről a meggyilkolt öregasszonyt.

Francis Kalifat, a franciaországi zsidó szervezeteket tömörítő Crif nevű ernyőszervezet elnöke 2018 februárjában azt nyilatkozta, hogy több francia nagyváros peremkerületeiben a mindennapok részévé vált az antiszemitizmus, ami miatt az ott élő zsidók sokszor a költözés mellett döntenek.

A zsidók harmada fél Franciaországban élni

A fentiek fényében nem túl meglepő végeredményt hozó felmérést készített az Ifop közvélemény-kutató cég a Le Parisien felkérésére idén januárban. A következő kérdést tették fel:

Mennyire félnek a zsidó emberek franciaországban? A válasz: több mint harmaduk, 34 százalékuk azt mondta, hogy igen, fél.

Viszonyításképpen: a nem zsidó francia emberek alig 8 százaléka mondja azt, hogy veszélyben érzi magát, veszélyes a saját országában élni. Az ezredforduló környékén még nem volt lényegi különbség a két szám között. A migrációs hullám erősödése és a radikális muszlim előretörése azonban mindent megváltoztatott.

A zsidó fiatalok (18-24 év közötti korosztály) azt mondják, hogy 84 százalékukat már érte "antiszemita támadás", ami lehet verbális vagy konkrét, fizikai. A felmérés szerint a francia zsidó emberek 23 százalékát már érte súlyos fizikai atrocitás - az ifop példákat is felsorol: pofon, ököl, földre lökés. A 18-24 év közötti fiatalok 54 százaléka mondta azt, hogy az iskolában már érte őket valamilyen inzultus (a gúnyolódástól kezdve a fizikai erőszakig).

Franciaországban 2017-ben 311 rendőrségi eljárás indult valamilyen antiszemita bűncselekmény miatt, 2018-ban 541. Azaz, 74 százalékos volt akkor a növekedés.

A multikulturalizmus a migráció elutasítása azonban nem mutatkozik számottevően a zsidók és liberálisok dominálta francia politikában, sőt. De aki szelet vet, vihart arat, nemigaz?

Kövess minket -on és -en!

A komáromi várból indított szerelvény foglyait 1945. május 26-án rakták ki Cegléden. Vérhasgyanúsak voltunk, ezért nem mertek továbbvinni. 

1941 őszén úgy tűnt, hogy a zsidó-bolsevik fenevadat  is eltiporja a Wehrmacht, amely 1941. október 2-án indította meg az offenzívát a főváros, Moszkva ellen.

Bűnözők szabadon engedését tervezi a brit kormány annak érdekében, hogy a börtönök túlzsúfoltsága ne késleltesse a nacionalisták és fehér patrióták megbüntetését, akiket az elmúlt hetek bevándorlásellenes tüntetésein, illetve a brit kormányt kritizáló bejegyzések megosztása miatt tartóztattak le.

A dokumentum azt állítja, hogy a nemzetiszocialista Németország vezetősége 1944-ben az angol-amerikai erők és a Szovjetunió közötti szakításra várt, hogy az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát a tengely oldalára állítsa.

Körülbelül 30–40 ember gyűlt össze a Niedermüller Péter által meghirdetett tüntetésre a Nordic Sun Pub előtt kedd délután. 

Az Europol Referral Action Day nevű akciójának elsődleges célja az volt, hogy „azonosítsák és eltávolítsák a világhálón fellelhető antiszemita tartalmakat”.

A második világháború hadtörténetét vizsgálva, pusztán a tények alapján megállapíthatjuk, hogy a döntő katonai események a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom és a Szovjetunió 1941 és 1945 között megvívott világnézeti háborúja keretében, a keleti fronton zajlottak le.

Az elmúlt évtizedek legsúlyosabb etnikai zavargásai rázták meg az Egyesült Királyságot. Az angol társadalom megcsömörlött az illegális bevándorlás és a multikulturalizmus negatív következményeitől. A polgárháború azonban még várat magára.

Az i. e. 6. században, az antik görög kultúra virágzó világában született egy különleges mestermű, amely ma is ámulatba ejti a művészet és történelem szerelmeseit, a a zsidókat és libsiket pedig zavarba.

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.

Árvíz ide, árvíz oda, ez a Telex szerkesztőségét amúgy sem érinti túlságosan, nem jelentetnének komoly erősítést a homokzsákok pakolásában, és amúgy is van „fontosabb” témájuk. Kitaláltátok már, micsoda, ugye? Hát persze, hogy az. Mintegy 3 (!) hónap múlva „neonáci koncert” lesz Budapesten!

Hitler ambíciózus tervét a háború megnyerése után szerette volna megvalósítani, a 180 ezer fős építmény megtervezése az építészzseni Albert Speer feladata lett volna.

A nemzetiszocializmus szolgálatába állt tudósok és mérnökök számos olyan új eszközt alkottak, amelyek – így köztük a sugárhajtású repülőgép, az első cirkáló, illetve ballisztikus rakéta – döntő hatást gyakoroltak az 1945 után kibontakozó hidegháború fegyverkezési versenyére. 

A mai Puskin mozi 1946-ból származó moziműsoránál bizarrabbat ritkán lehet látni.

1944 május 4-én a magyar királyi 2. páncéloshadosztály érdemeinek elismeréséül Model tábornagy elrendelte, hogy a tavaszi hadjárat idején - a magyar csapatok tűzerejének növelésére - a 2. hadosztálynak alárendelt német harckocsik egy részét a magyarok megkapják.