Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Egy most elbocsátott brit rendőr és volt börtönőr börtönbüntetéssel néz szembe, amiért „durván sértő” mémeket küldött a halott amerikai négerbűnözőről a WhatsAppon.

George Floyd, aki azután halt meg, hogy Derek Chauvin amerikai rendőr – akit azóta elítéltek szándéktalan másodfokú emberölés, harmadfokú emberölés és másodfokú emberölés miatt – egy minneapolisi letartóztatás során a nyakára térdelt, tíz, állítólag „durván sértő” mém között szerepelt, amelyeket James Watts volt fegyőr osztott meg egy csoportos csevegésben.

Az ilyen üzenetek küldése a 2003-as kommunikációs törvény értelmében bűncselekménynek minősül az Egyesült Királyságban, ahol a véleménynyilvánítás szabadságát csak az Emberi Jogok Európai Egyezményében meghatározott, igen laza paraméterek alapján garantálják.

Richard Purchase ügyész elmondta a birminghami magisztrátusi bíróságnak, hogy „a vádlott tiszt által megosztott mémek közül néhány kifejezetten George Floydra és a folyamatban lévő Black Lives Matter tüntetésekre utalt, és bizonyos mértékig gúnyolódott a halálán”, azt állítva, hogy a fennmaradó hat „általánosabb rasszista mémnek” tűnt.

Az Express and Star bírósági jelentése homályosan fogalmazott az üzenetek tényleges tartalmáról, csak annyit jegyzett meg, hogy az egyikben „egy fehér kutya szerepelt Ku Klux Klan-ruhában”, a többiben pedig „egy térdelő szőnyeg és egy majom képei szerepeltek”, és „a Cápa című film egy sorát gúnyolták ki”.

Watts bűnösnek vallotta magát 10 rendbeli súlyosan sértő vagy fenyegető üzenet nyilvános kommunikációs hálózaton keresztül történő küldésében, de a társvádlott Joann Jinks, aki még mindig a West Mercia Police munkatársa, ugyanebben a bűncselekményben ártatlannak vallotta magát. Őt augusztusban állítják bíróság elé – írta meg a Breitbart.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Amszterdam önkormányzata 100 ezer eurót fizet kártérítésként amiatt, hogy a város a második világháború alatt a villamosjegyekből származó pénzből 48 ezer zsidót szállított a német munkatáborok felé – írja az MTI.

1944-ben és 1956-ban a történelem megismételte önmagát. Az 1944/1945-ös vérhullással újabb magok kerültek az áldott magyar földbe.

A patrióta fiatalra házmester jellemű járókelők hívták ki a rendőröket, miután a zászlót mutatta fel nekik.

1945. május 2-án adták meg magukat a Nagynémet Birodalom (Großdeutsches Reich) fővárosát, Berlint védő német erők a szovjet Vörös Hadseregnek.

Az alpesi ország korábbi jogszabályai ugyan tiltják az „emberek becsmérlését vallási, etnikai vagy szexuális irányultságuk miatt”, de csak akkor, hogy ha az elhangzott kijelentések, a használt jelképek vagy bemutatott mozdulatok „propagandisztikus célokat” szolgálnak, jelentsen ez bármit.

Az 1930-as években a hollywoodi stúdiófőnökök is Adolf Hitler előtt hajlongtak a Metro-Goldwyn-Mayer médiatársaság egyik vezetője pedig még zsidó feleségétől is elvált a német nemzetiszocialisták javaslatára.

Gyorsított bírósági eljárással két év börtönbüntetésre ítéltek egy patrióta francia férfit, aki akciót tervezett az olimpiai fáklyát vivő staféta ellen.

Sikerült kizökkenteni Marine Le Pent a nyári sziesztájából, hogy ismét négerekért és arabokért rajongjon, de most nem az olimpián.

Házunkba 1944. december 31-én lépett be az első szovjet katona, és németeket keresett. Miután jól megetettük őt, társai is meglátogattak egyre sűrűbben. Közben néha elvittek tolmácskodni, mert lengyelül beszéltem.

A leginkább narancsos ízben fogyasztott szénsavas ital a Coca-Cola mellett talán a legismertebb üdítő szerte a világon.

Évtizedekig agyonhallgatták a világtörténelem legsúlyosabb, legtöbb – 9343 – áldozatot követelő hajókatasztrófáját, a Wilhelm Gustloff 1945. január 30-án történt megtorpedózását.

A mennoniták anabaptista felekezetét a 16. században hozta létre egy frízföldi reformátor, Menno Simons. A javarészt Poroszországban letelepedett mennoniták a 18. században a militarista alapokra épülő államból II. Katalin cárnő Oroszországába menekültek.

Pénzgyűjtésbe kezdett a 2023-as antifa támadások kitervelőjének és elsőrendű vádlottjának, Ilaria Salisnak családja.

Körözést adott ki Yaroslav Hunka 98 éves kanadai állampolgár, a Waffen-SS Galícia ukrán hadosztályának veteránja ellen az orosz belügyminisztérium.

Másfél év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a Győri Törvényszék azt a 17 éves kapuvári diákot, aki  állítólag halállistát készített és egy „neonáci” jelzővel leírt internetes csoportban azt írta tavaly ősszel, hogy másnap megöli osztálytársát a származása miatt.