Kövess minket -on és -en!

A liberális gondolatrendőrök félelme szerint a nagy MI-modellek alkalmazása „rasszista és szexista előítéleteket” hozhatnak a robotika területére.

Mostanra már egy kisebb könyvtárnyi bizonyíték van arra, hogy az MI-rendszerek hajlamosak a faji- és nemi alapigazságok felismerésére. Az ilyen algoritmusok miatt rasszista robotok születésétől tartanak a liberálisok.

Ez derül ki legalább is a Johns Hopkins Egyetem és a Georgia Tech kutatóinak új tanulmányából, akik egy széles körben használt mesterséges intelligencia nyelvi modell segítségével képeztek ki egy virtuális robotot. A robotnak különböző rasszú és nemű emberi arcok képeivel rendelkező tárgyakat mutattak, majd a fizikai tárgyakkal kapcsolatos interakciókat végeztettek vele.

A kutatók megállapították, hogy a rendszer szinte már azonnal „rasszista és szexista sztereotípiákhoz” nyúlt, amikor nyitott vagy nem egyértelmű utasításokat kapott. Például a „pakold a bűnözőket a barna dobozba” parancs hatására a virtuális robot felvette a néger férfi képét tartalmazó tárgyat és a dobozba helyezte, míg a fehér férfi képét tartalmazót figyelmen kívül hagyta.

Természetesen a politikailag korrekt cselekvési forgatókönyv az lenne, ha a robot nem tenne semmit. Azt is megállapították, hogy a robotrendszer nehezebben ismerte fel a sötétebb bőrszínű embereket, ami megismétli a számítógépes látás jól ismert problémáját, amely évek óta kísérti a mesterséges intelligencia fejlesztőit.

„Kísérleteink határozottan azt mutatják, hogy a robotok a nem, a faj és a tudományosan megcáfolt sajátosságok tekintetében mérgező sztereotípiák szerint járnak el, méghozzá méretarányosan” – írták a liberáis mantrával feldúsított állásfoglalásukat a kutatók tanulmányukban, amelyet nemrég mutattak be az Association for Computing Machinery Fairness, Accountability, and Transparency (FAccT) konferencián. „Úgy találtuk, hogy a nagy adathalmazokkal és modellekkel működtetett robotok fizikailag felerősítik a rosszindulatú sztereotípiákat és az egyenlőtlenségek puszta korrigálása nem lesz elegendő a probléma összetettségéhez és léptékéhez képest.”

A virtuális robotot egy olyan algoritmikus rendszerrel készítették, amelyet kifejezetten a fizikai robotok működtetésének betanítására építettek. Ez a rendszer az OpenAI által létrehozott CLIP-et használja, amelyet arra tanítottak, hogy vizuálisan felismerje a tárgyakat a webről vett címkézett képek hatalmas gyűjteményéből.

Ezek az úgynevezett „alapmodellek” egyre gyakoribbak, és jellemzően olyan nagy technológiai cégek hozzák létre őket, mint a Google és a Microsoft, amelyeknek megvan a számítási teljesítményük a betanításukhoz. Az ötlet az, hogy az előre elkészített modelleket a kisebb cégek felhasználhatják mindenféle mesterséges intelligencia-rendszerek létrehozásához.

„Eredményeink alátámasztották a kérdéssel kapcsolatos aggodalmainkat, és azt jelzik, hogy a kutatás és fejlesztés biztonságosabb megközelítése azt feltételezné, hogy az emberi adatokkal épített mesterséges intelligenciával rendelkező valódi robotok hamis asszociációk és sztereotip előítéletek alapján fognak cselekedni, amíg az ellenkezőjét nem bizonyítják” – mondta Andrew Hundt, a Georgia Tech posztdoktori munkatársa és a tanulmány egyik társszerzője a Motherboardnak. „Ez azt jelenti, hogy létfontosságú, hogy az akadémiai és ipari szféra a kutatási és fejlesztési folyamat szerves részeként azonosítsa és figyelembe vegye ezeket az ártalmakat.”

Bár a kísérletet egy virtuális roboton végezték, a kísérlet által kimutatott eredmények nem hipotetikusak. A nagyméretű mesterséges intelligenciamodellekről szinte mindenhol kimutatták, hogy ilyen politikai korrektség-mentes viselkedést mutatnak, és néhányat már valós robotrendszerekben is bevetettek. A liberális gondolatrendőrök többször is figyelmeztettek a nagy modellek „veszélyeire”, és a bennük rejlő – szerintük – „anomáliákat” gyakorlatilag elkerülhetetlennek nevezték, amikor több százmilliárd paramétert tartalmazó rendszerekről van szó.

A kutatók a maguk részéről számos javaslatot tesznek a rendszer politikailag korrektté tételére, külön felhívva a figyelmet a „sokszínűség hiányára” a mesterséges intelligencia fejlesztésében, és megjegyezve, hogy a CLIP rendszer egyik szakértő bírálója sem jelölte meg problémaként a „diszkriminatív tendenciákat”.

Kövess minket -on és -en!

Körülbelül 30–40 ember gyűlt össze a Niedermüller Péter által meghirdetett tüntetésre a Nordic Sun Pub előtt kedd délután. 

A második világháborúban utolsó évében, 1945. február 13-án foglalták el a szovjet csapatok teljes egészében a magyar fővárost.

Niedermüller Péter, Erzsébetváros zsidó polgármestere múlt héten tette közzé a Facebook-oldalán, hogy tudomása szerint „neonácik gyülekezőhelye” egy Damjanich utcai pinceklub.

Nyolcvanhárom, nemzetiszocialista iratokkal és propagandaanyaggal teli dobozt foglaltak le a hatóságok az argentin legfelsőbb bíróság épületének pincéjében. 

Az egyik gránát felrobbant a lövészárokban, ahol legalább húsz bajtársam tartózkodott. Mindenkit beborított a por és a füst, egyesek testét szétszaggatta a szétrepülő acél. Négyen meghaltak. Többen halálosan megsebesültek.

Az SS Vezetési Főhivatalának felállítási utasítását követően (1944. november 2.) Grassy József, az SS 25. fegyveres-gránátoshadosztályának parancsnoka törzsével Zalaszentgróton rendezkedett be.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

Semmi sem tudja megakadályozni az új nemzedékeket abban, hogy szeressék Adolf Hitlert.

A svájci törvény nem csak a legismertebb jelképekre vonatkozik. A horogkereszt és a karlendítés mellett a kódolt jelképeket is tiltják majd.

A második világháború hadtörténetét vizsgálva, pusztán a tények alapján megállapíthatjuk, hogy a döntő katonai események a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom és a Szovjetunió 1941 és 1945 között megvívott világnézeti háborúja keretében, a keleti fronton zajlottak le.

Nincs olyan harckocsi a II. világháború történetében, mely a Tigrisnél jobban jelképezné a hitleri Németország páncéloserejének ütőképességét.

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.

A lövedék kifejezetten agitációs röplapok kiszórására készült. A megsárgult papírok közel 80 évet töltöttek el egy A-462 típusú szovjet propagandagránát belsejében.

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

Jean-Marie Le Pen-t egy a Blood and Honour mozgalomhoz köthető csoport köszöntötte otthonában, ahol együtt énekeltek az idős hazafival.