Kövess minket -on és -en!

Önbíráskodásba fogott a hét végén néhány székely és traktorral rombolt le egy cigány család által lakott házat.

Noha a hatékony akció okait nem tudni pontosan, az tény, hogy a feszültség már régóta nőtt a helyi lakók és a cigányok között, akik önkényesen költöztek be a közösség tulajdonában lévő épületbe. A rendőrség három személyt őrizetbe vett - derül ki a Székelyhon cikkéből.

Traktorral érkezett több helybéli szombaton délután a pásztorkodásból élő család által lakott házhoz, majd arra utasították a bent lévőket, hogy hagyják el az épületet – kezdett a történet elmesélésébe Szász Gyöngyi, a sértettek közvetlen szomszédja. Mint mondta, ezután az elkövetők bementek az egyszobás házikóba, ahonnan kidobálták a felaggatott bárányhúst és néhány berendezési tárgyat, majd a traktorhoz kötöttek egy gerendát, és a gázpedálra léptek, lerombolva a család lakhelyét. Szász Gyöngyi szerint az "agresszorok" nem indokolták meg tettüket. A helyszínen hétfőn már csak romok voltak, a tégla és faanyagok között látni lehetett az ágyneműt és néhány bútort.

A cigányok szomszédja azt állította, hogy a házban lakó nőt meg is verték, a gyerekek pedig jelenleg náluk vannak megszállva. "Ilyen télidőben hiába teszem ki őket az útra" – fogalmazott. Amikor a lap munkatársai a helyszínen jártak, a cigányasszony a rendőrségen tartózkodott, ismerősei vasárnap óta nem látták.

Bűnöztek és terrorizáltak

Nem szívesen nyilatkozott a történtekről Kovács Lehel farkaslaki polgármester, hiszen ő maga is utólag értesült a helyiek felbolydulásáról. Annyit azonban elmondott, hogy az ügy hátterében egy régi vita állhat. A helyieket ugyanis többször is felbőszítették az említett cigány család tagjai, akik terrorizálták a magyar gyerekeket, továbbá kisebb-nagyobb lopások és egyéb bűncselekmények is a számlájukra írhatók. A sértettek által használt épület egyébként a falu lakóinak tulajdonában van – egy mára megszűnt mezőgazdasági társulás építtette –, senki nem adott engedélyt arra, hogy beköltözzenek.

Ezt Szász Gyöngyi is megerősítette, hozzátéve, hogy évekkel ezelőtt a "sértett" felmenői egyszerűen beköltöztek az épületbe, és azóta ott lakik a család. Kovács Lehel úgy tudja, a kecsetiek többször is szóltak nekik, hogy költözzenek el, ám erre nem voltak hajlandók.

Egy alkalommal az is felmerült, hogy a falubeliek összepótolják a szükséges pénzt, és házat építenek a családnak azon a településen, ahonnan származnak. Ez sem felelt meg nekik, így folyamatosan nőtt a feszültség a településen.

"Azt, hogy konkrétan mi válthatta ki a szombati eseményeket, nem tudom, ugyanis nem beszéltem azokkal, akik ott voltak. Bizonyára meg volt az oka a történteknek, de akkor sem ez a megoldás. Mindig a békés utat kell választani. Javaslatom most is az, hogy a felek béküljenek ki. Úgy egyezzenek ki, hogy az a falunak és az említett családnak is jó legyen. Mindenképp fel kell számolni a feszültséget – fogalmazott a tisztségviselő.

Őrizetbe vették a székelyeket Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője megerősítette a történteket, hozzátéve, hogy a "bűncselekmény" gyanúsítottjai közül három személyt vettek őrizetbe, akiknek előzetes letartóztatásba helyezését hétfőn kérte az ügyészség.

Ő is úgy tudta, hogy valamilyen korábbra visszanyúló vita fajult el a tettlegességig - írja a Székelyhon.

Kövess minket -on és -en!

Nyolcvanhárom, nemzetiszocialista iratokkal és propagandaanyaggal teli dobozt foglaltak le a hatóságok az argentin legfelsőbb bíróság épületének pincéjében. 

Csaknem pontosan 60 éve, 1964. november 28-án Hannoverben megalakult a Német Nemzeti Demokrata Párt (Nationaldemokratische Partei Deutschlands - NPD). Az elmúlt hétvégén tartotta meg az immár Die Heimat (Szülőföld) névre keresztelt szervezet a 39. rendes pártkongresszusát.

A Német Birodalom legerősebb hadosztályai a címbéli felsorolásból kerültek ki. Az alábbi cikkünkben ezeket a hadosztályok hasonlítjuk össze, elsősorban a hadrendet, a fegyverzetet és az újításokat tekintve.

Az alábbi írás eredetileg Substacken jelent meg egy Zander nevű szerzőtől, aki a fehér emberek egyre nagyobb öntudatra ébredését vizsgálja az elmúlt év és az angliai események kapcsán.

Az I. világháborús vereség után aláírt trianoni békeszerződés a szomszédos államoknak juttatta Magyarország területének kétharmadát, valamint a magyar népesség egyharmadát.

A Blood Tribe nemzetiszocialista csoport horogkeresztes zászlókat tűzött ki Dél-Dakota állam fővárosa városházájának lépcsőjére, majd felvonulást tartottak a városban.

Bár gyors javítást ígértek, végül 6 hónapba telt, hogy javítsák a Gemini történelmileg pontatlan emberábrázolását a Google-nél.

A kuláküldözés 1948-ban, a kommunista hatalomátvétellel kezdődött meg. A sztálinista Rákosi-rezsim kíméletlen harcot indított a magyar agrártársadalom ellen.

Magát nemzetiszocialistának valló fehér ember ítéltek börtönbüntetésre Ausztráliában a nézeteiért. A szigetországban ez az első eset, hogy a bíróság döntése nyomán valaki karlendítésért részesül elzárásban.

Azoknak, akiket aggaszt egy világháború esélye, van egy jó hírem. Nem lesz világháború. Legalábbis mostanában nem. Egyszerűen azért nem, mert az Egyesült Államoknak hiányzik hozzá az ereje.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

Erdély védelmével és a Déli-Kárpátok birtokbavételének kérdésével a magyar minisztertanács először 1944. augusztus 25-én foglalkozott rendkívüli ülés keretében.

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

Korábban az athéni magyar nagykövetet támadták meg szélsőbaloldaliak, most Stuttgartban rongálták meg a magyar konzulátus épületét a Budapesten fogva tartott bűnöző, Ravi Trux elvtársai. Az esetről a Stuttgarter Nachrichten nyomán a Magyar Jelen számolt be.

Isabel Peraltat három és fél éves börtönbüntetéssel fenyegetik, mivel a vádirat szerint „gyűlöletet és diszkriminációt” szított muszlimok és marokkói bevándorlók ellen.