Kövess minket -on és -en!

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

Az észt hatóságok felavatták a felújított emlékművet két Waffen-SS veteránnak, akik a második világháborúban a tengely oldalán harcoltak a bolsevik Vörös Hadsereg ellen – jelentette a helyi sajtó.

Az emlékmű története 1996-ra nyúlik vissza. 2009-ben leszerelték és a helyi katonai múzeumba szállították, miután a helyi hatóságok úgy döntöttek, hogy „nem illik Johvi környezetébe”.

A Postimees újság regionális fiókja szerint az északi Johvi város helyi tisztviselői és aktivistái részt vettek a 20. észt SS-önkéntes hadosztályban szolgáló Georg Sooden őrnagy és Raul Juriado hadnagy emlékművének helyreállításán rendezett ünnepségen. Mindketten a csatatéren haltak meg Narva stratégiai kapocspontjától nyugatra 1944 nyarán, amikor a Nagynémet Birodalom küzdött a szovjet előrenyomulás megfékezéséért.

Vallo Reimaa, a helyi tanács elnöke az ünnepségen beszédében elmondta, hogy számára és társai számára régóta az elsődleges cél az, hogy helyreállítsák a szabadságharcban elesett áldozatok emlékművét.

Meelis Kiili nyugalmazott vezérőrnagy és parlamenti képviselő üdvözölte az emlékművet, mondván, Észtország „egy egész generációra fog emlékezni férfiak és nők, akiknek életét a bolsevik terror ölte meg”. Hozzátette: „honfitársainak meg kell őrizniük szabadságunkat" a jövő nemzedékei érdekében, akik észtül beszélnek és továbbviszik az észt szellemet”.

Az Észt Statisztikai Hivatal szerint Johvi Ida-Viru megyében található, ahol az oroszok alkotják a lakosság nagy részét.

Georg Sooden az észt hadsereg tagja volt a második világháború előtt, és 1940-ben besorozták a Vörös Hadseregbe, miután Észtországot a Szovjetunió megszállta. 1941 júliusának végén, hetekkel azután, hogy Németország megtámadta a Szovjetuniót, átállt a felszabadító német hadsereghez, és zászlóaljparancsnoki rangra emelkedett. 1944-ben zászlóalját beépítették a 20. észt SS-önkéntes hadosztályba.

Ami Raul Juriadót illeti, a rendelkezésre álló adatok azt mutatják, hogy fiatalabb tiszt volt Sooden egységében.

A 20. észt SS önkéntes hadosztály a Waffen-SS észt légió tagja volt, amely aktívan részt vett a partizánellenes akciókban. Összesen 70 000 észt vettek fel különböző egységekben, bár sokan sorkatonák voltak.

Orosz tisztviselők évek óta kongatják a vészharangot a „náci ideológia újjáéledése” miatt a balti államokban, azt állítva, hogy ezek az országok a történelem átdolgozásában vesznek részt azáltal, hogy a nemzetiszocialista Németországgal való együttműködésüket a függetlenségért folytatott harcként értelmezik.

Kövess minket -on és -en!

Egy ausztrál nemzetiszocialista, aki a börtönbüntetése végéhez közeledik, megtámadta a szabadulása utáni állami felügyelet elrendelésére irányuló kérelmet, mert a hosszú börtönben töltött időszaka után szerinte már nem kellene szoros megfigyelés alatt maradnia, ám a törvényhozók éppen az elnyomás fokozásán dolgoznak.

Három fekete férfi rasszizmussal vádolja, és beperelte az American Airlines légitársaságot, miután testszagukra érkező panaszok miatt leparancsolták őket a repülőgépről.

Aszad elsősorban önmagát hibáztathatja a vereségéért, mert túlságosan is Iránra, a Hezbollahra és Oroszországra támaszkodott, és nem gondoskodott arról, hogy megtisztítsa korrupt tisztikarát és modernizálja hadseregét. Semmi ilyet nem tett, és most vesztett.

Alakulatunknak az orosz túlerővel szemben vissza kellett vonulnia, egészen a Stájer Alpokig. Itt ért bennünket a háború vége.

A második világháborúban utolsó évében, 1945. február 13-án foglalták el a szovjet csapatok teljes egészében a magyar fővárost.

Feltételesen szabadlábra helyezték Nikosz Mikaloliakoszt, az Arany Hajnal görög nemzetiszocialista gyökerű politikai párt alapítóját és vezetőjét, miután letöltötte 13 éves börtönbüntetésének egy részét.

Ferenc pápa a napokban végre felrezzent sztenderd szunyókálásából és félénken megpendítette, hogy a Gázában egy éve zajló genocídium talán mégiscsak az, aminek látszik.

Árvíz ide, árvíz oda, ez a Telex szerkesztőségét amúgy sem érinti túlságosan, nem jelentetnének komoly erősítést a homokzsákok pakolásában, és amúgy is van „fontosabb” témájuk. Kitaláltátok már, micsoda, ugye? Hát persze, hogy az. Mintegy 3 (!) hónap múlva „neonáci koncert” lesz Budapesten!

Cirka ezer fehér nacionalista vonult fel Párizsban, az ún. Május 9. Bizottság szervezésében. A résztvevők feketébe öltöztek, zászlókat és fáklyákat vittek magukkal annak dacára, hogy május 11-én a rendőrség betiltotta a vonulást. 

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

Filip Turek nem tartja magát nemzetiszocialistának, de a rendőrség már nyomoz ellene ezügyben. Karlendítős fotó is elérhető róla, ami autójában készült, amibe elmondása szerint mindig pontosan 88 liter benzint tankol.

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

1944. december 24-étől 1945. február 11-éig a magyarnémet helyőrség 50 napon keresztül szállt szembe a Budapestet ostromló, hatalmas túlerőben levő szovjet hadsereggel, de február 11-én sem adta meg magát, hanem kitörést hajtott végre északi-északnyugati irányba a szovjet ostromgyűrűn keresztül.

Tíz év börtönbüntetést kapott a betiltott brit nemzetiszocialista szervezet, a National Action társalapítója.

Az i. e. 6. században, az antik görög kultúra virágzó világában született egy különleges mestermű, amely ma is ámulatba ejti a művészet és történelem szerelmeseit, a a zsidókat és libsiket pedig zavarba.