Kövess minket -on és -en!

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

Az észt hatóságok felavatták a felújított emlékművet két Waffen-SS veteránnak, akik a második világháborúban a tengely oldalán harcoltak a bolsevik Vörös Hadsereg ellen – jelentette a helyi sajtó.

Az emlékmű története 1996-ra nyúlik vissza. 2009-ben leszerelték és a helyi katonai múzeumba szállították, miután a helyi hatóságok úgy döntöttek, hogy „nem illik Johvi környezetébe”.

A Postimees újság regionális fiókja szerint az északi Johvi város helyi tisztviselői és aktivistái részt vettek a 20. észt SS-önkéntes hadosztályban szolgáló Georg Sooden őrnagy és Raul Juriado hadnagy emlékművének helyreállításán rendezett ünnepségen. Mindketten a csatatéren haltak meg Narva stratégiai kapocspontjától nyugatra 1944 nyarán, amikor a Nagynémet Birodalom küzdött a szovjet előrenyomulás megfékezéséért.

Vallo Reimaa, a helyi tanács elnöke az ünnepségen beszédében elmondta, hogy számára és társai számára régóta az elsődleges cél az, hogy helyreállítsák a szabadságharcban elesett áldozatok emlékművét.

Meelis Kiili nyugalmazott vezérőrnagy és parlamenti képviselő üdvözölte az emlékművet, mondván, Észtország „egy egész generációra fog emlékezni férfiak és nők, akiknek életét a bolsevik terror ölte meg”. Hozzátette: „honfitársainak meg kell őrizniük szabadságunkat" a jövő nemzedékei érdekében, akik észtül beszélnek és továbbviszik az észt szellemet”.

Az Észt Statisztikai Hivatal szerint Johvi Ida-Viru megyében található, ahol az oroszok alkotják a lakosság nagy részét.

Georg Sooden az észt hadsereg tagja volt a második világháború előtt, és 1940-ben besorozták a Vörös Hadseregbe, miután Észtországot a Szovjetunió megszállta. 1941 júliusának végén, hetekkel azután, hogy Németország megtámadta a Szovjetuniót, átállt a felszabadító német hadsereghez, és zászlóaljparancsnoki rangra emelkedett. 1944-ben zászlóalját beépítették a 20. észt SS-önkéntes hadosztályba.

Ami Raul Juriadót illeti, a rendelkezésre álló adatok azt mutatják, hogy fiatalabb tiszt volt Sooden egységében.

A 20. észt SS önkéntes hadosztály a Waffen-SS észt légió tagja volt, amely aktívan részt vett a partizánellenes akciókban. Összesen 70 000 észt vettek fel különböző egységekben, bár sokan sorkatonák voltak.

Orosz tisztviselők évek óta kongatják a vészharangot a „náci ideológia újjáéledése” miatt a balti államokban, azt állítva, hogy ezek az országok a történelem átdolgozásában vesznek részt azáltal, hogy a nemzetiszocialista Németországgal való együttműködésüket a függetlenségért folytatott harcként értelmezik.

Kövess minket -on és -en!

A mindenkori baloldal szerint a faj csak egy társadalmi konstrukció, ugyanúgy nem determinál semmit, mint azt újabban hangoztatják a biológiai nemekkel kapcsolatban.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.

A szódagyári telepen három, egyenként kb. 50 méter hosszú, fölbe ásott, emeletes priccses „szálloda” várt bennünket. Ez korábban női deportáltak lágere volt.

Bár gyors javítást ígértek, végül 6 hónapba telt, hogy javítsák a Gemini történelmileg pontatlan emberábrázolását a Google-nél.

Robbanóanyagokkal megrakott, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom hadiflottájához tartozó második világháborús hadihajók roncsai emelkedtek ki a nagy szárazság miatt a Dunából Mohácsnál, illetve a szerbiai Prahovónál.

Nem szeretem a négereket, még kevésbé a mulattokat. A mulattok perverzek és szadisták, ráadásul szörnyűségesen arrogánsak a katasztrofális IQ-juk ellenére (vagy éppen ezért). Ezzel együtt a legutóbbi szövege kiváló.

A ceglédi táborban 1945 elején mint elhurcoltakat bevagoníroztak bennünket, azzal a mesével, hogy Debrecenbe visznek, és ott az új magyar hadsereg tagjai leszünk.

Magántermészetű programok és a propagandagépezet irányításának helyszíne volt a Haus am Bogensee, Joseph Goebbels egykori villája. 

Péntek hajnalban robbanás történt egy holland középiskolában, a bejárat környékére pedig horogkereszteket és különböző, nemzetiszocialismus-ellenes kifejezéseket festettek.

Egy angol nemzetiszocialista éppen a saját fehér fajvédő kiáltványát írta, amikor elfogták a rendőrök, amiért megszúrt egy invazív migránst a mellkasán.

Sikerült kizökkenteni Marine Le Pent a nyári sziesztájából, hogy ismét négerekért és arabokért rajongjon, de most nem az olimpián.

Adolf Hitler életének valószínűleg egyik legboldogabb pillanata az volt, amikor 1940. június 17-én reggel, a francia-belga határ közelében elhelyezett főhadiszállásán értesült a francia kormány fegyverszüneti kérelméről.

Szabadon engedték az antifasiszta Ilaria Salist, akit egy erőszakos bűncselekmény miatt tartottak eddig fogva a magyar hatóságok – írta a La Repubblica.

A szlovák Specializált Büntetőbíróság bírója bűnösnek találta Marián Magátot „szélsőséges gondolatbűncselekmények” elkövetésének vádjában.

Jaroszlav Hunka nyilvánosan elismerte, hogy a második világháború idején önként jelentkezett a Waffen-SS galíciai hadosztályába.