Kövess minket -on és -en!

Az orosz fajvédő, nacionalista félkatonai Rusich Csoport arról számolt be, hogy hivatalos megállapodást kötött az FSZB határőrszolgálatával, hogy hírszerzési tevékenységeket folytasson és megerősítse a Finnországgal közös határt.

A Rusich Csoport, teljes nevén Diversionno-shturmovaya razvedyvatel’naya gruppa (DShRG), egy szentpétervári, földalatti nemzetiszocialista mozgalomból származik, és először 2014-ben vett részt harcokban az oroszok által ellenőrzött donbaszi régióban, mint önkéntes zászlóalj.

Az ukrajnai teljes körű háború óta a csoport tagjait a Wagner csoporthoz és annak utódjához kötik, amely félkatonai erőkkel vesz részt a harcokban.

Most a csoport a Telegramon jelentette be, hogy hivatalos megállapodást kötött az FSZB határőrszolgálatával, hogy hírszerzési feladatokat lásson el és megerősítse a Finnországgal közös határt.

„A DShRG Rusich hivatalosan együttműködést kezdett az FSZB határőrszolgálatával az orosz államhatáron, tapasztalatcserére, hírszerzési tevékenységek végrehajtására és a finn határ megerősítésére” – olvasható a bejelentésben.

Oroszország és Finnország 1340 kilométer hosszú szárazföldi határral rendelkezik, amely a Finn-öböltől délre egészen a Kola-félszigetig húzódik északon.

A határ jelenleg zárva van az átutazók számára, miután az FSZB tavaly télen migránsok ezreit kényszerítette a schengeni zónán belüli Európába a finn átkelési pontokon keresztül. Helsinki egyértelművé tette, hogy a határ addig marad zárva, amíg Moszkva nem biztosítja, hogy leállítja az ilyen hibrid műveleteket.

Ideológiájuk keveréke a szláv és viking pogányságnak, az orosz nacionalizmusnak, hazafiasságnak és nemzetiszocializmusnak.

A csoport egyik vezetője Jan Petrovszkij (új nevén Voislav Torden). Ő korábban Norvégiában élt, mivel édesanyja 2004-ben feleségül ment egy norvéghoz. Norvégiában járőrözözött az Odin Katonái csoporttal együtt, és kapcsolatban áll a nemzetiszocialista Északi Ellenállási Mozgalommal.

Miután 2014 óta harcolt a Donbaszban, és a Rusich Csoporttal is összekötötték Szentpéterváron, Petrovszkijt 2023 júliusában hirtelen letartóztatták a helsinki repülőtéren. Kijev kiadatását kérte, de a finn legfelsőbb bíróság elutasította a kérelmet, írta a Helsingin Sanomat.

A csoport a pán-skandináv és pán-szláv eszmék támogatójaként ősi rúnajeleket visel, például az ó-viking Tiwaz-t és a nyolcágú Kolovratot, amit szláv horogkeresztként is ismernek. Ezt a szimbólumot használják a Telegram-csatornájukon is. A Rusich Csoport állítólag szélsőjobboldali támogatókat toborzott több európai országból, köztük Finnországból is.

A zsoldosok automata fegyverekkel vannak felszerelve, és több Telegramra feltöltött fotón láthatók más fegyverek, például kézigránátok, mesterlövészpuskák, gépfegyverek és házi készítésű robbanószerkezetek.

Az FSZB Határőrszolgálat az FSZB egyik ága, amely Oroszország külső határainak őrzéséért felelős.

Akárcsak Finnországban, Oroszországban is van egy tiltott határzóna, ahol a civilek csak külön engedéllyel tartózkodhatnak. Oroszország azonban ezt a határzónát végig szögesdróttal van elkerítve az Északi-tengertől egészen a Baltikumig.

A szovjet időkben a határőrszolgálat az NKVD, később a KGB része volt. A Szovjetunió összeomlása után Oroszország első elnöke, Borisz Jelcin 1993-ban külön kormányügynökséget hozott létre, az Orosz Szövetségi Határőrszolgálatot. Tíz évvel később, 2003-ban Vlagyimir Putyin visszaállította a határőrök státuszát, és közvetlenül az FSZB ágaként működteti őket.

Kövess minket -on és -en!

Kétnapi hajóút után megérkeztünk Szevasztopolba. A kiszállás után a kikötő melletti nagy rétre tereltek bennünket. Rongyos, kiéhezett lakosság rohant meg bennünket – ruhát, cipőt és ennivalót kunyeráltak tőlünk.

A földbe épített barakk 1945 júliusában így nézett ki: a lépcsőlejárat mellett volt az ablak, amelyet nem lehetett kinyitni. Bár a nap magasan járt az égbolton, a barakkban mégis félhomály volt.

Három brit szélsőjobboldali aktivista olyan akciókat tervezett, amelynek célja mecsetek vagy zsinagógák elleni támadás lett volna, legalábbis a vádak szerint.

Undorítón aljas és bestiális bűncselekmény borzolja a kedélyeket Ausztráliában, melynek az elkövetője egy kínai bevándorló. Az esetre a Nacionalista Zóna Telegram-csatornája hívta fel a figyelmet, írja a Kuruc.info.

Embrahim Rasool dél-afrikai nagykövet egy külpolitikai szeminárium résztvevőinek azt mondta, hogy Donald Trump amerikai elnök „fehér fajvédő mozgalmat vezet” Amerikában és világszerte.

A román legfőbb ügyészség öt embert állított bíróság elé fasiszta propaganda terjesztése, erőszakra uszítás és tiltott fegyvertartás miatt.

1902. május 31-én kötötték meg a második búr háborút lezáró vereenigingi egyezményt. A terepadottságokat és korszerű lőfegyvereiket jól kihasználó búrok közel három éven keresztül álltak ellent az ötszörös túlerőben lévő brit haderővel szemben.

Amint ismert, a németországi Magdeburgban szörnyűséges események zajlottak le. A karácsonyi vásárban péntek este egy szaúd-arábiai származású, de már 2006 óta Németországban élő férfi egy bérelt BMW-vel a tömegbe hajtott.

A Szent István csatahajó építése idején nemzeti ügy volt, a sajtó rendszeresen nyomon követte a magyar hajógyártás legnagyobb vállalkozásának minden mozzanatát.

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.

A brüsszeli önkormányzati tanács egyhangúlag jóváhagyta azt az indítványt, amely a belga fővárost „antifasiszta várossá” nyilvánítja – jelentette a The Brussels Times című, angol nyelvű hírportál.

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

Adolf Hitler – értesülve Budapest csaknem megvalósult bekerítéséről – 1944. december 24-én este elrendelte a IV. SS-páncéloshadtest Magyarországra vezénylését és bevetését Budapest felmentése céljából.

Az SS Vezetési Főhivatalának felállítási utasítását követően (1944. november 2.) Grassy József, az SS 25. fegyveres-gránátoshadosztályának parancsnoka törzsével Zalaszentgróton rendezkedett be.

Ha már múlt héten szóba került a Fanta, arra gondoltam, nézzük meg közelebbről ennek az italnak az eredettörténetét, illetve tegyük rendbe az üdítőt övező féligazságokat, tévedéseket.