Kövess minket -on és -en!

Az orosz fajvédő, nacionalista félkatonai Rusich Csoport arról számolt be, hogy hivatalos megállapodást kötött az FSZB határőrszolgálatával, hogy hírszerzési tevékenységeket folytasson és megerősítse a Finnországgal közös határt.

A Rusich Csoport, teljes nevén Diversionno-shturmovaya razvedyvatel’naya gruppa (DShRG), egy szentpétervári, földalatti nemzetiszocialista mozgalomból származik, és először 2014-ben vett részt harcokban az oroszok által ellenőrzött donbaszi régióban, mint önkéntes zászlóalj.

Az ukrajnai teljes körű háború óta a csoport tagjait a Wagner csoporthoz és annak utódjához kötik, amely félkatonai erőkkel vesz részt a harcokban.

Most a csoport a Telegramon jelentette be, hogy hivatalos megállapodást kötött az FSZB határőrszolgálatával, hogy hírszerzési feladatokat lásson el és megerősítse a Finnországgal közös határt.

„A DShRG Rusich hivatalosan együttműködést kezdett az FSZB határőrszolgálatával az orosz államhatáron, tapasztalatcserére, hírszerzési tevékenységek végrehajtására és a finn határ megerősítésére” – olvasható a bejelentésben.

Oroszország és Finnország 1340 kilométer hosszú szárazföldi határral rendelkezik, amely a Finn-öböltől délre egészen a Kola-félszigetig húzódik északon.

A határ jelenleg zárva van az átutazók számára, miután az FSZB tavaly télen migránsok ezreit kényszerítette a schengeni zónán belüli Európába a finn átkelési pontokon keresztül. Helsinki egyértelművé tette, hogy a határ addig marad zárva, amíg Moszkva nem biztosítja, hogy leállítja az ilyen hibrid műveleteket.

Ideológiájuk keveréke a szláv és viking pogányságnak, az orosz nacionalizmusnak, hazafiasságnak és nemzetiszocializmusnak.

A csoport egyik vezetője Jan Petrovszkij (új nevén Voislav Torden). Ő korábban Norvégiában élt, mivel édesanyja 2004-ben feleségül ment egy norvéghoz. Norvégiában járőrözözött az Odin Katonái csoporttal együtt, és kapcsolatban áll a nemzetiszocialista Északi Ellenállási Mozgalommal.

Miután 2014 óta harcolt a Donbaszban, és a Rusich Csoporttal is összekötötték Szentpéterváron, Petrovszkijt 2023 júliusában hirtelen letartóztatták a helsinki repülőtéren. Kijev kiadatását kérte, de a finn legfelsőbb bíróság elutasította a kérelmet, írta a Helsingin Sanomat.

A csoport a pán-skandináv és pán-szláv eszmék támogatójaként ősi rúnajeleket visel, például az ó-viking Tiwaz-t és a nyolcágú Kolovratot, amit szláv horogkeresztként is ismernek. Ezt a szimbólumot használják a Telegram-csatornájukon is. A Rusich Csoport állítólag szélsőjobboldali támogatókat toborzott több európai országból, köztük Finnországból is.

A zsoldosok automata fegyverekkel vannak felszerelve, és több Telegramra feltöltött fotón láthatók más fegyverek, például kézigránátok, mesterlövészpuskák, gépfegyverek és házi készítésű robbanószerkezetek.

Az FSZB Határőrszolgálat az FSZB egyik ága, amely Oroszország külső határainak őrzéséért felelős.

Akárcsak Finnországban, Oroszországban is van egy tiltott határzóna, ahol a civilek csak külön engedéllyel tartózkodhatnak. Oroszország azonban ezt a határzónát végig szögesdróttal van elkerítve az Északi-tengertől egészen a Baltikumig.

A szovjet időkben a határőrszolgálat az NKVD, később a KGB része volt. A Szovjetunió összeomlása után Oroszország első elnöke, Borisz Jelcin 1993-ban külön kormányügynökséget hozott létre, az Orosz Szövetségi Határőrszolgálatot. Tíz évvel később, 2003-ban Vlagyimir Putyin visszaállította a határőrök státuszát, és közvetlenül az FSZB ágaként működteti őket.

Kövess minket -on és -en!

Aszad elsősorban önmagát hibáztathatja a vereségéért, mert túlságosan is Iránra, a Hezbollahra és Oroszországra támaszkodott, és nem gondoskodott arról, hogy megtisztítsa korrupt tisztikarát és modernizálja hadseregét. Semmi ilyet nem tett, és most vesztett.

Archív filmfelvétel került elő a Magyarország történő német bevonulásról, ami 1944. március 19-én történt. A film tanúsága szerint a magyarok barátságosan fogadták a szövetséges csapatokat.

A dokumentum azt állítja, hogy a nemzetiszocialista Németország vezetősége 1944-ben az angol-amerikai erők és a Szovjetunió közötti szakításra várt, hogy az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát a tengely oldalára állítsa.

A „punk ötlet” régen az volt, hogy lementek a térre kannás borozni, most meg az, hogy két libsi diáklány kitalálja, miért ne lehetne Emese, a magyarság mitológiai ősanyja fekete.

Megszünteti a budapesti antifa támadások elsőrendű vádlottjának, Ilaria Salisnak letartóztatását 16 millió forint óvadék ellenében a Fővárosi Ítélőtábla és elrendeli bűnügyi felügyeletét, tudatta a bíróság honlapján közleményben.

Egy haredi zsidót, aki az osztrák fővárosban a zsinagógába tartott, körbevettek egy nemzetiszocialista csoport tagjai. Az osztrák hazafiak lehúzták a zsidó kippáját, majd távoztak.

„Tovább építjük a forradalmi kommunizmust Magyarországon, hogy az egész emberiség felszabadulhasson a kapitalizmus pusztító járma alól!” – olvasható a nyíltan szélsőbaloldali Fáklya mozgalom közösségi oldalán.

A gondolatbűnöző politikus azért állt bíróság elé, mert egy 2021-es gyűlésen a „Mindent Németországért!” szavakat használta. Ez ugyanis Németországban bűncselekménynek számít.

A rendőrség vizsgálatot indított, miután egy ausztrál nemzetiszocialista csoport a közösségi médiában posztolta, hogy tüntetést szervezett egy állítólgosan aboriginál helyszínen Új-Dél-Wales északi részén.

Négynapos utazás után 1945. február 6-án érkeztünk Bajáról Temesvárra. Verőfényes délelőttön vagoníroztunk ki. Az éhségtől és a szomjúságtól elgyötör emberek nagy része megrohamozta az olvadó havat, és marokszámra tömte a szájába.

A Blood Tribe nemzetiszocialista csoport horogkeresztes zászlókat tűzött ki Dél-Dakota állam fővárosa városházájának lépcsőjére, majd felvonulást tartottak a városban.

Sikerült kizökkenteni Marine Le Pent a nyári sziesztájából, hogy ismét négerekért és arabokért rajongjon, de most nem az olimpián.

A szódagyári telepen három, egyenként kb. 50 méter hosszú, fölbe ásott, emeletes priccses „szálloda” várt bennünket. Ez korábban női deportáltak lágere volt.

A kuláküldözés 1948-ban, a kommunista hatalomátvétellel kezdődött meg. A sztálinista Rákosi-rezsim kíméletlen harcot indított a magyar agrártársadalom ellen.

A 35 éves Joszif Visszarionovics Dzsugasvili, közismertebb nevén Sztálin, az LMBTQP-közösség korai úttörőjeként teherbe ejtett egy kiskorú, szibériai lányt. Leszármazottaik ma is élnek.