Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Eva Braun a fotós fiatal asszisztenseként került a Führer környezetébe, mindössze 17 évesen. Hamar kiderült, hogy szimpatikusnak találja őt, és a lány is viszonozta érdeklődését.

Néhány éven belül Eva Braun Hitler nyilvánosság elől elrejtett párja lett, végül 1945-ben, egy nappal haláluk előtt összeházasodtak.

Eva Braun, aki foglalkozásából eredendően szívesen filmezett és fotózott, rengeteg képanyagot készített a Führer magánéletéről. A felvételeket Lutz Becker filmművész és filmtörténész kutatta fel. Minden akkor kezdődött, amikor a diplomamunkája írása közben rábukkant egy fényképre, amelyen Eva Braun egy kamerát tart a kezében. Azonnal felébredt a lelkesedése, hiszen azt feltételezte, hogy valahol meg kell lennie azoknak a videóknak, amelyeket Braun készített a gépével.

Korábban hallott róla, hogy a '40-es években rebesgették bizonyos házivideók gyűjteményét, de annak hollétéről vagy valós létezéséről nem volt sem információ, sem bizonyíték.

Becker kíváncsiságát ez nem törte le: vizsgálni kezdte a londoni és amerikai filmarchívumokat, és kitartóan kutatott a felvételek után, de mindhiába. Végül a fülébe jutott, hogy egy marylandi repülőgéphangárban őrizgetnek egy ismeretlen, katalogizálatlan filmtekercset. Odautazott, és ugyanitt bukkant rá számos további filmre is, melyeket német címkékkel ellátott fémdobozokba zártak. Amikor az egyik filmet kibontotta, és a fény felé tartotta, elképesztő érzések fogták el, hiszen az apró kockákon láthatóvá vált Hitler, és a nemzetiszocialista párt belső köre, Goebbels, Ribbentrop és Speer, amint Obersalzbergben napfürdőznek.

A Becker által felfedezett videók többsége egy faháznál készült, a bajorországi Alpokban, Brechtesgadenben. Ezek a felvételek intim közelségben, soha nem látott helyzetekben örökítették meg az államférfi Hitlert. Láthatjuk, hogyan szólt a körébe tartozók gyermekeihez, és hogyan töltötte szabadidejét társaságával. Kellemes teázgatás, kávéivás és tortaevés a teraszon, kedélyes sétálgatás, viccelődés, bohóckodás a kamerának. A videókon olyan képet láthatunk rajtuk a nemzetiszocialista vezetőkről, ami messze különbözik az ellenséges propagandacsapat kreálta történelemtől.

Bár megtartotta a foglalkozását Hoffmannál, Braun 1943-ban a Führer titkárnője lett, így többet mozoghatott közvetlen környezetében. A politikai kérdésekből mégis kimaradt, nem volt tagja a náci pártnak, és nem lehetett jelen, amikor Hitler tárgyalt. Pozíciójából eredendően mégis módja volt rá, hogy fotózza, és videóra vegye mindazt, hogyan töltötte szabadidejét a Führer és belső köre.

Egy összeállítás Eva Braun videóiból:

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Október 20-án a Die Heimat (korábban NPD) baden-württembergi elnökét, Marina Djonovićot megtámadta és megsebesítette egy csoport baloldali szélsőséges.

A szerb hatóságok kiemelték a Dunából a második világháború idején elsüllyesztett egyik német hadihajóroncsot. A folyam mélyén még további mintegy negyven roncs található, amelyekben mindmáig ott hevernek az egykori robbanóanyagok.

„Tovább építjük a forradalmi kommunizmust Magyarországon, hogy az egész emberiség felszabadulhasson a kapitalizmus pusztító járma alól!” – olvasható a nyíltan szélsőbaloldali Fáklya mozgalom közösségi oldalán.

Miután egy ruandai néger „fiatal” azt adta, ami lényege, vagyis fehérek mészárlásába kezdett, szerte az Egyesült Királyságban demonstrációk kezdődtek, melyek gyakran csaptak át erőszakos megmozdulásokba.

„Ideje megtisztítani az algákat, gombákat és növényeket a kolonialista örökségtől, és végleg kiirtani a tudományos nevükből a sértő kifejezéseket” – indítványozta Gideon F. Smith és Estrela Figueiredo, a Nelson Mandela Egyetem két botanikusa 2021-ben.

A sztálinista rendszer szétválaszthatatlan magától Sztálin személyétől. A bolsevik rendszer működési mechanizmusa gyakorlatilag Sztálin személye köré épült, és a diktátor 1953-as halálával szükségszerűen meg is változott.

Vád alá helyezték a németországi hazafias szélsőjobb egyik vezető politikusát, Björn Höckét, mert „náci” jelszó használatával vádolják, írja a BBC.

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) hat év börtönbüntetésre ítélte Marián Magátot, akit törvénybe ütköző gondolatok kifejtésével kapcsolatos vádpontokban bűnösnek találtak.

Alexander Netlingnek jellegzetes megjelenést kölcsönöz a horogkereszt és számos más fajvédő szimbólum, amelyet különösen jól látható helyre tetováltak.

Joachim (Jochen) Peiper 1915. január 30-án született Berlinben. Apja is katonaként élte le az életét, igy a fiatal Jochen a katonás életet hamar megtanulta.

Zsidóellenes tiltakozásba csapott át a párizsi olimpián zajló Paraguay-Izrael mérkőzés.

Antiszemita indíttatásból követhetett el nemi erőszakot három, a sajtóban a szokásos módon mindössze „tinédzserként” emlegetett invazív kisebbségi egy 12 éves zsidó lányon Párizsban.

A gondolatbűnöző politikus azért állt bíróság elé, mert egy 2021-es gyűlésen a „Mindent Németországért!” szavakat használta. Ez ugyanis Németországban bűncselekménynek számít.

A gyűlést az egyik római lakótelepen rendezték az Olasz Szociális Mozgalom (Movimento Sociale Italiano) nevű fasiszta ifjúsági szervezet két tagja 1978-as meggyilkolásának emlékére.

Megszünteti a budapesti antifa támadások elsőrendű vádlottjának, Ilaria Salisnak letartóztatását 16 millió forint óvadék ellenében a Fővárosi Ítélőtábla és elrendeli bűnügyi felügyeletét, tudatta a bíróság honlapján közleményben.