Kövess minket -on és -en!

Az aHang nevű baloldali civilszervezet egyik koordinátora fordult Budapest rendőr-főkapitányához, hogy betiltasson vele egy magánrendezvényt – írja a Magyar Jelen.

A magát demokrataként is meghatározó baloldali aktivista azért kéri dr. Terdik Tamás segítségét, mert nem egyezik a világnézete egy magánrendezvény eszmeiségével.

A 2021-ben lezajló ellenzéik előválasztásban jelentős szerepet vállaló aHang aktivistája kampánya során nyílt levelet fogalmazott meg egy december 21-én Budapesten tartandó koncerttel kapcsolatban. Az egyelőre nem világos, hogy milyen alapon fordult a rendőrséghez a kommunista időket idéző kéréssel a baloldali aktivista, mindenesetre korábban már a Telex is szörnyülködött egy sort terjedelmes cikkében, melyben igazából az ég világon semmit nem tudtak állítani sem a konkrét koncerttel, sem egyéb, hasonló eseményekkel kapcsolatban, ami bármilyen jogszabályt sértene.

Társadalmi békére hivatkoznak

„Alulírottként arra kérjük Önöket, hogy akadályozzák meg a tervezett neonáci esemény megrendezését, amely Budapestre, december 21-re van időzítve” – kezdik az aláírásgyűjtő kampány szövegét aHang oldalán. A szöveget megfogalmazó baloldali aktivista szerint az „ilyen rendezvények Budapesten történő engedélyezése nem csupán a városunk hírnevét rontaná, hanem komoly veszélyt is jelentene a közösségekre.”  A jogvédő aktivistának úgy tűnik, problémái akadnak a jogászkodással,

ugyanis a rendőrség nem engedélyezhet vagy tilthat koncerteket, legfeljebb akkor, ha azokat közterületen (tereken, utcákon) kívánják megtartani, az ugyanis ebben az esetben már a gyülekezési törvény hatálya alá esne.

A decemberi időpontra tekintettel erre sok esélyt nem látunk, ráadásul a Nordic Sun Records Budapest honlapján sem találni arra utaló jelet, hogy valaha is közterületre szerveztek volna zenei rendezvényt. Magánterületen, esetleg egy magánüzemeltetésű vendéglátóhelyen pedig sem a főváros, sem a rendőrség nem avatkozhat közbe, ameddig jogszabálysértés nem történik. A kampány szervezője szerint egyébként a „neonáci ideológiák” terjesztése „különösen érzékeny kérdés hazánk történelme és a jelenlegi társadalmi helyzet miatt.” Az nem derül ki, hogy amennyiben a baloldal nem kezdi a szokásos hisztit, úgy a társadalom hány százaléka érzékelte volna egyáltalán ennek a koncertnek a megrendezését. Ráadásul mint tudjuk, jelen korunk társadalma ha valamire érzékeny, az éppen a kommunizmus 40 esztendeje, melyről még sokaknak lehet valós tapasztalata.

Nem bíznak bennük, de rendőrséget kéri a hazai antifa is

„Kérjük, tegyenek meg minden szükséges lépést annak érdekében, hogy ez az esemény ne valósulhasson meg, és biztosítsák a közbiztonságot és a gyűlölet elleni védelmet. Az ilyen szélsőséges eszméknek nincs helye a fővárosunkban” – zárul a kampány szövege, mely a legvadabb kommunista időket és módszereket idézi fel. Bár az oldalon kerestük, de nem találtunk arra utaló jelet, hogy az aHang hasonlóan aggódna a szélsőbaloldali, antifasiszta erőszakkal kapcsolatban. Sőt, a kampányt támogatja az AntifaInfo Budapest Facebook-oldal is, mely többször kiállt a 2023-as antifa-támadások elkövetői mellett. Pedig azzal kapcsolatban sokkal inkább igaz lenne a kampány szövegének zárógondolata, miszerint „sem Budapesten, sem Magyarországon nincs helye”. Ebben ráadásul valódi társadalmi konszenzus van, aHang-kampány nélkül is.

Kövess minket -on és -en!

Egy ausztrál nemzetiszocialista, aki a börtönbüntetése végéhez közeledik, megtámadta a szabadulása utáni állami felügyelet elrendelésére irányuló kérelmet, mert a hosszú börtönben töltött időszaka után szerinte már nem kellene szoros megfigyelés alatt maradnia, ám a törvényhozók éppen az elnyomás fokozásán dolgoznak.

A dunántúli hadműveletekben vettünk részt 1944 őszén és telén. Székesfehérvár eleste után – december 26-án – a balról Pusztavám, jobbról Csákvár–Környe irányába előre törő szovjet csapatok bekerítettek bennünket.

A szlovák Specializált Büntetőbíróság bírója bűnösnek találta Marián Magátot „szélsőséges gondolatbűncselekmények” elkövetésének vádjában.

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) hat év börtönbüntetésre ítélte Marián Magátot, akit törvénybe ütköző gondolatok kifejtésével kapcsolatos vádpontokban bűnösnek találtak.

Zsidó-liberális megbotránkoztatást váltott ki a jelenleg az Atlético Madridban futballozó Marcos Llorente és a már visszavonult spanyol labdarúgó, Ibai Gómez által promotált új spanyol kávémárka.

Adolf Hitler életének valószínűleg egyik legboldogabb pillanata az volt, amikor 1940. június 17-én reggel, a francia-belga határ közelében elhelyezett főhadiszállásán értesült a francia kormány fegyverszüneti kérelméről.

Egy massachusetts-i nemzetiszocialista csoporttal szembeni koholt vádas per folytatódik, miután a per bírája elutasította a fehér patrióta csoport felmentési kérelmét.

A második világháború egyik leghíresebb repülőgép-párbaja a brit Supermarine Spitfire és a német Bf 109-es között zajlott le. Ebben igen nagy része volt a hajtóművek teljesítményének.

Egy csoport nemzetiszocialista demonstrált az „Anne Frank naplója” című színházi előadás előtt Michigan állambeli Livingston megyében, a holokauszt propagálása ellen tiltakozva.

Budapest XII. kerületében ismeretlen patrióták horogkeresztet festettek a szovjet megszállókat dícsőítő emlékműre. 

Az aHang nevű baloldali civilszervezet egyik koordinátora fordult Budapest rendőr-főkapitányához, hogy betiltasson vele egy magánrendezvényt – írja a Magyar Jelen.

„Nem engedhetjük meg, hogy a zsidókból nácikat csináljanak” – üzente a rabbi, aki büszke a garázdaságra, amit elkövetett.

Évtizedekig agyonhallgatták a világtörténelem legsúlyosabb, legtöbb – 9343 – áldozatot követelő hajókatasztrófáját, a Wilhelm Gustloff 1945. január 30-án történt megtorpedózását.

A rokonszenvskálák alapján a magyar társadalom leginkább a migránsokat, az arabokat, a cigányokat és a fekete-afrikaiakat utasítja el.

Az idahói rendőrség elfogta az Aryan Knights (Árja Lovagok) két tagját, Skyler Meade-t, aki a börtönkórházból szökött meg társa, Nicholas Umphenour segítségével – írja a BBC.