Kövess minket -on és -en!

Isabel Peraltat három és fél éves börtönbüntetéssel fenyegetik, mivel a vádirat szerint „gyűlöletet és diszkriminációt” szított muszlimok és marokkói bevándorlók ellen.

A madridi Tartományi Ügyészség három és fél év szabadságvesztést kért Isabel Peralta, a Bastión Frontal nevű spanyolországi nemzetiszocialista csoport vezetője ellen. Az ügy nagy figyelmet kapott, mivel a szólásszabadság határainak további korlátozásáról szól.

Peralta népszerű markáns retorikája miatt, amelynek egyik legkiemelkedőbb megnyilvánulása egy 2021. május 18-i tüntetés volt Madridban, a marokkói nagykövetség előtt. A tüntetést a Ceutába áramló nagyszámú migráns által kiváltott válság miatt szervezték. Az összegyűlt mintegy 250 fő előtt Peralta olyan beszédet mondott, amelyet az ügyészség a marokkói bevándorlók és muszlimok elleni erőszakra buzdításnak minősített.

A vádirat szerint Peralta kijelentései nemcsak „provokatívak” voltak, hanem „súlyosan sértették” az érintettek emberi méltóságát is. Egyik mondatában így fogalmazott: „A probléma nem Marokkó, hanem a spanyol kormány, amely elősegíti a bevándorlók érkezését, akik elpusztítják a kultúránkat és identitásunkat.” Ez a narratíva összhangban áll a spanyolországi szélsőjobboldali mozgalmak retorikájával, amelyek az illegális bevándorlást valós fenyegetésként kezelik.

A beszéd radikálisabb fordulatot vett, amikor Peralta így szólt: „Szembeszállunk velük, halált a betolakodóra!” A közönség lelkesen visszhangozta ezt, valamint olyan jelszavakat skandált, mint „Ez nem bevándorlás, hanem invázió!” és „Keresztény Spanyolországot, nem muszlimot!” A rendezvényen transzparenseket is kifüggesztettek, amelyeken olyan üzenetek szerepeltek, mint: „Sem a király, sem a kormány, sem az EU nem állíthatja meg a marokkói terjeszkedést!”

A demonstrációt élőben közvetítették a közösségi médiában. Az ügyészség ezt bizonyítékként használja arra, hogy bemutassa a közösségi platformok felelősségét a zsidók és liberálisok által politikailag nem korrektnek tartott tartalmak terjedésében.

A tüntetés után összecsapások robbantak ki a Bastión Frontal tagjai és a rendőrség között, amelyek során több ember megsérült, és öt embert letartóztattak. Ezek az erőszakos események is alátámasztják azokat az aggodalmakat, hogy a szélsőjobboldali demonstrációkat gyakran erőszakkal és terrorral nyomják el.

A Peralta elleni eljárás évek óta tart, és az április 3-ra kitűzött bírósági tárgyalás kulcsfontosságú lehet a spanyol jogrendszer számára a patrióták elnyomásának kezelésében. Az ügyészség nemcsak börtönbüntetést, hanem napi kilenc eurós pénzübüntetést 12 hónapon át (összesen több mint 3 000 eurót) és 10 éves eltiltást is kér az oktatásban való részvételtől.

A per nemcsak Peralta sorsáról dönt majd, hanem arról is, hogyan kezeli Spanyolország a szélsőjobboldali aktivistákat a jövőben.

Kövess minket -on és -en!

Mint ismert, Erzsébetváros DK-s polgármestere, a zsidó Niedermüller Péter már megtalálta Magyarország és a kerület legégetőbb problémáját, a Nordic Sun Kulturális Központot.

Büntetőeljárás indult annak a II. kerületi történelemtanárnak az ügyében, aki egy diákját azzal a megjegyzéssel illette, hogy „Te amúgy is zsidó vagy, neked zsidó iskolában lenne a helyed”. 

Focsaniból Krasznogorszkba kerültünk. Itt vettek minket először névjegyzékbe, még számot is kaptunk, egyenkénti kihallgatás után.

E történelmi visszatekintés nem lesz teljesen átfogó, csupán a Henney Árpád-féle Hungarista Mozgalom 56-os tevékenységét mutatja be.

„Antifasisztaként kriminalizáltak az Orbán-rezsim alatt” – Ilaria Salis olasz szélsőbaloldali verőemberből lett EP-képviselő, valamint társai emelték fel hangjukat a magyar igazságszolgáltatással szemben az Európai Parlamentben.

Az ötödik júniusi tárgyalási napot tartották Budapesten Simeon Ravi Trux, antifasiszta aktivista ügyében, aki a vád szerint részt vett a 2023-as támadásokban. Az utcán ezúttal a Betyársereg jelent meg jelentős létszámban a Fővárosi Törvényszék épületénél.

1939. november 8-án este 20.45-kor Konstanznál, a svájci-német határt alkotó drótkerítéstől 25 méterre két német határőr feltartóztat egy Georg Elser nevű ácsot, majd a határállomásra kísérik gyanús viselkedése miatt.

Terrorizmushoz kapcsolódó vádakkal illetik a winnipegi nemzetiszocialista aktivistát, akit korábban antiszemita graffitik felfestése miatt kaptak el.

A magyar hadifoglyokat 1945 őszén átszállították a 180/5. lágerbe. (Ez a Don-medence egyik szénbányája közelében létesült.) Örömmel fogadtuk az áttelepítést abban a reményben, a háború befejezése utáni hazaszállításunkkal kapcsolatos lépésről van szó.

A Dnyepropetrovszktól mintegy 100 kilométerre fekvő bányatelepi táborban az első másfél-két év alatt a hadifoglyok létszám mintegy harmaddal csökkent.

Négy német tartományban házkutatást tartottak a „szélsőjobboldali” Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein és más ingatlanokban azt követően, hogy a belügyminisztérium betiltotta a havilapot, mondván, hogy az alkotmányos rend ellen dolgozik.

A Momentum Mozgalom Facebook-bejegyzésben közölte, hogy „megtámadták” egy aktivistájukat a Nordic Sun kulturális központnál.

A belga főváros, Brüsszel egyik éke az Atomium, amit az 1958-as világkiállításra készítettek. Ugyanerre az expóra egy másik, teljesen őszinte, ma már elképzelhetetlen bemutatót is létrehoztak.

A Szövetségi Alkotmánybíróság meg akarta akadályozni Maja T. Magyarországra történő átszállítását. Azonban a hatóságok nem várták meg a hivatalos állásfoglalást és kiadták őt – írja szomorúan a német MDR.de.

A rokonszenvskálák alapján a magyar társadalom leginkább a migránsokat, az arabokat, a cigányokat és a fekete-afrikaiakat utasítja el.